Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Pół miliona fachowców wyjedzie za Odrę

0
Podziel się:

Do Związku Rzemiosła Polskiego płynie rzeka wniosków o potwierdzenie świadectw czeladniczych i mistrzowskic

Pół miliona fachowców wyjedzie za Odrę
(Zhang Lianxun/Dreamstime.com)
bETZcQOJ

Pół miliona polskich specjalistów wybiera się do pracy za Odrę - wynika z szacunków Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej i sondy _ Dziennika Gazety Prawnej _ przeprowadzonej w urzędach, agencjach pracy, firmach i organizacjach pracodawców.

Za miesiąc otworzy się niemiecki rynek pracy. Największe zapotrzebowanie jest tam na spawaczy, lakierników, budowlańców i mechaników.

Największe zainteresowanie wyjazdami jest w rejonach przygranicznych. W województwie lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim do wyjazdu szykuje się ponad 100 tysięcy osób.

bETZcQOL

Do Związku Rzemiosła Polskiego płynie rzeka wniosków o potwierdzenie świadectw czeladniczych i mistrzowskich. Takie potwierdzone dyplomy na niemieckim rynku pracy oznaczają nawet o połowę wyższe wynagrodzenie.

Robotnik bez papierów może zarobić 1200 euro miesięcznie. Z papierami czeladniczymi 1600 euro, a z mistrzowskimi ponad 2 tysiące euro.

Czytaj w Money.pl
Praca w Niemczech. Polacy niemile widziani? Ministerstwo spraw zagranicznych obawia się utrudnień dla Polaków szukających pracy w Niemczech i Austrii po 1 maja.
Boni: Polski rynek pracy jest bezpieczny Według ministra otwarcie niemieckiego rynku pracy nie będzie miało dla Polski większego znaczenia.
bETZcQPm
praca
rynek pracy
KOMENTARZE
(0)