Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|

Podziękowanie za współpracę. Jak pożegnać się z klasą?

3
Podziel się:

Podziękowanie za współpracę to forma grzecznościowego podziękowania za wykonywaną pracę przez pracownika. Również pracownik w ten sposób może odnieść się do pracodawcy.

Podziękowanie za współpracę. Jak pożegnać się z klasą?
Podziękowanie za współpracę. Wzór (pixabay.com)
bEJZmLfp

Podziękowanie za współpracę. Czym jest?

Podziękowanie za współpracę to forma grzecznościowego pisemnego podziękowania. W ciągu okresu spędzonego w danej firmie, nawiązywane i budowane są silne relacje z kolegami, szefami czy klientami. Jednak w przypadku opuszczenia firmy w skutek niezależny od nas czy zmiany stanowiska lub miejsca pracy, warto poinformować wszystkich, w tym klientów, że nie będzie się dalej z nimi współpracować. Wtedy tworzymy podziękowanie za współpracę.

Jak przypominają eksperci, napisanie maila pożegnalnego z podziękowaniami za współpracę jest częścią dobrej etyki pracy. Taki mail jest łatwy do napisania, ale trzeba pamiętać o tym, że zbudowanie dobrych relacji z klientami, współpracownikami i przełożonymi jest ważnym elementem udanej kariery.

bEJZmLfr

Podziękowanie za współpracę. Jak napisać?

Co jest najważniejsze w podziękowaniu za współpracę? Trzeba pamiętać aby w podziękowaniu za współpracę zawrzeć datę, z którą kończy się współpraca, zmiany w danych kontaktowych oraz podanie nazwy i numeru kontaktowego do osoby, która będzie od tej pory zajmowała się klientem.

Należy stosować formy grzecznościowe. List powinien zawierać formułkę podziękowania i być skierowany do osoby, której dotyczy. Warto dodać kilka szczegółów, które sprawią, że klient czy współpracownik odczuje, że podziękowania nie są skopiowaną z internetu formułką a stworzoną samodzielnie treścią.

Podziękowania za współpracę zazwyczaj są krótkimi formami, w których podaje się kto i za co dziękuje, a następnie przedstawia się informacje uzupełniające związane z okolicznościami podziękowania. Należy unikać wzniosłych i sztucznych sformułowań oraz zawrzeć krótko wyrazy wdzięczności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJZmLfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
xxx
rok temu
tak by nikogo nie urazić, bo nie wiadomo, czy ponownie nie przyjedzie razem pracować:), pracuje w corpo, więc na odchodne mówi się do zobaczenia w innej corpo, a nawet, jak osoby przychodzą do małej firmy, to często po latach corpo i tak je wchłania :)
Ajajajaja
rok temu
Moje pożegnanie z pracą pamiętam jak dziś. To rzucenie 6 miesięcznym zwolnieniem od psychiatry i bezcenna mina kierownika
Były Minister...
rok temu
Tak też właśnie postanowiłem i ja. Pozdrawiam - Łukasz Szumowski.
bEJZmLfT