Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Piechociński do młodych: co drugi z was musi stworzyć miejsce pracy

0
Podziel się:

Minister gospodarki przekonuje, że młodzi Europejczycy nie będą mogli w przyszłości liczyć na zbyt dużo ofert pracy.

Piechociński do młodych: co drugi z was musi stworzyć miejsce pracy

Minister gospodarki Janusz Piechociński przekonywał uczestników 8. Forum Ekonomicznego Młodych Liderów, które rozpoczęło się dziś w Nowym Sączu, że co drugi młody Europejczyk będzie musiał podjąć próbę stworzenia miejsca pracy dla siebie i innych.

_ - Nie przyjechałem tu ogłaszać, co aktywne państwo i Europa zrobi dla każdego z was; chciałbym, żebyście wzięli na siebie jedno zobowiązanie: co drugi z was w tym pokoleniu w Europie musi podjąć próbę zbudowania własnego miejsca pracy, nie tylko dla siebie _ - mówił Piechociński.

Wicepremier przekonywał, że jeżeli w tym pokoleniu nie wzrośnie liczba przedsiębiorców, młodym grozi bezrobocie. _ - Bez względu na to, czy w przyszłości będziecie w Londynie, Madrycie, Kijowie czy Budapeszcie, to w 50 procentach będziecie skazani na bezrobocie _ - powiedział.

Piechociński zachęcał uczestników Forum, aby bardzo starannie wybierali szkoły, a później uczelnie. - _ Po stronie waszej decyzji o wyborze kierunku studiów rozstrzyga się to, czy łatwiej czy gorzej odnajdziecie się na rynku pracy _ - dodał.

Piechociński zwrócił uwagę, że Polacy są najbardziej przedsiębiorczym narodem europejskim. - _ Jesteśmy też narodem wybitnych indywidualistów, a jednocześnie mamy problem, aby z tego pojedynczego kapitału ludzkiego zbudować kapitał społeczny _ - mówił.

Wicepremier powiedział również, że od półtora roku trwają bardzo intensywne negocjacje z USA o wprowadzeniu nowej umowy o strefie wolnego handlu pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, jako odpowiedzi na kryzys światowy.

Forum Ekonomiczne Młodych Liderów organizowane jest w Nowym Sączu od 2006 roku. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest przedsiębiorczość młodych w Polsce i w Europie. W Forum Młodych Liderów zaangażowanych jest ponad 2330 młodych osób, szefów organizacji pozarządowych, społecznych, ekonomicznych, studenckich, młodzieżówek partii politycznych, stowarzyszeń pracodawców, a także młodych pracowników naukowych, dziennikarzy i przedsiębiorców. W kolejnych dniach gościem młodych liderów będzie m.in. komisarz UE ds. zatrudnienia L szló Andor.

Organizatorem Forum jest Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw. Współorganizatorami są: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytut Studiów Wschodnich. Głównym partnerem wydarzenia jest województwo małopolskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister o rosnącym bezrobociu: najgorsze... Wicepremier Janusz Piechociński przekonuje, że wzrost liczby bezrobotnych wynika również ze zwiększenia efektywności polskich firm.
Szukają pracy, trafiają na oszustów. Gdzie? Hiszpańskie gazety zamieściły ogłoszenie publicznych kolei RENFE, które miały poszukiwać 500 pracowników. Proszono o przysyłanie CV i czekanie na odpowiedź. Nikt jednak nie został zaproszony na rozmowę.
Te dane zaskoczyły ekonomistów z Wall Street Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych w USA wyniesie 335 tys. Jest jednak dużo lepiej.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)