Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Ostrzegał przed atakującymi Kapitol. Został zwolniony. Teraz firma przeprasza

3
Podziel się

Przed atakiem na Kapitol ostrzegał w służbowym intranecie, że "naziści są blisko". Miał tu na myśli agresywnych zwolenników Donalda Trumpa. Firma zwolniła pracownika za taki komentarz, a teraz przeprasza.

Ostrzegał przed atakującymi Kapitol. Został zwolniony. Teraz firma przeprasza
Jeden wpis na firmowym forum miał poważne konsekwencje (pixabacy.com)
bDJeHBPF

Pracownik na początku roku napisał w wewnętrznej komunikacji firmy GitHub: "trzymajcie się ziomki, naziści są blisko".

To nie spodobało się współpracownikom, którzy skrytykowali używanie tego typu terminów w miejscu pracy. Firma informatyczna podzieliła zdanie współpracowników i zwolniła autora komentarza.

Jednak wtedy w obronie pracownika stanęła znacznie większa grupa kolegów z pracy. Kilkuset z nich podpisało list do szefostwa, w którym domagali się wyjaśnienia decyzji i publicznego potępienia nazizmu.

bDJeHBPH
Zobacz także: USA i krytyka Donalda Trumpa. "To nie jest 14-latek wypisujący głupoty"

Firma przeprowadziła wewnętrzne postępowanie, które wykazało szereg błędów "w ocenie i procedurze". - Nasz szef HR wziął na siebie osobistą odpowiedzialność i złożył rezygnację - powiedziała dyrektorka firmy Erica Brescia.

bDJeHBPN

Przedstawicielka firmy zapewniła również, że "pracownicy mogą swobodnie wyrażać obawy dotyczące nazistów, antysemityzmu (...) czy jakiejkolwiek innej formy dyskryminacji".

GitHub przeprosił i zaproponował zwolnionemu pracownikowi powrót do pracy. Firma potępiła również wydarzenia na Kapitolu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJeHBQi
gospodarka
praca
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
kapitalczykow...
miesiąc temu
chyba naziści byli w firmie, skoro to ich uraziło, albo już całkiem z dyskryminacją w ameryce mają pomieszane razem z wartościami
don
miesiąc temu
Ten artykuł to jakiś bełkot. Czy autor coś zażył? W jednym zdaniu pisze "To nie spodobało się współpracownikom, którzy skrytykowali używanie tego typu terminów w miejscu pracy." W drugim "Jednak wtedy w obronie pracownika stanęła znacznie większa grupa kolegów z pracy"
Wijas
miesiąc temu
ha ha ha ha ha ha żałosne...
bDJeHBQj