Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Od marca poprawa na rynku pracy?

0
Podziel się:

Stopa bezrobocia w pierwszej połowie roku nie powinna przekroczyć 13 procent.

Od marca poprawa na rynku pracy?
(Kadmy/Dreamstime)
bETvjMwl

Po wzroście stopy bezrobocia w lutym, w marcu można spodziewać się stabilizacji na rynku pracy, a możliwy jest nawet niewielki spadek odsetka osób bez pracy.

Zdaniem wiceminister pracy Czesławy Ostrowskiej stopa bezrobocia w pierwszej połowie roku nie powinna przekroczyć 13 procent. _ - Wydaje się, że pierwsza połowa roku będzie trudna. Bezrobocie może oscylować w granicach 11,5-13,0 procent _- twierdzi Ostrowska.

bETvjMwn

źródło: Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Pracy

Na początku lutego resort pracy szacował, że w styczniu stopa bezrobocia wyniosła 12,8 procent. Z danych przedstawionych przez minister Jolantę Fedak wynika, że liczba bezrobotnych w styczniu wyniosła 2 052 500 osób. W porównaniu z grudniem to o 159,9 tysięcy osób więcej.

Tymczasem Wskaźnik Rynku Pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, kolejny miesiąc z rzędu spada. Oznacza to, że w nadchodzących miesiącach nie powinno dochodzić do znaczącego wzrostu bezrobocia. Z wyjątkiem bezrobocia sezonowego - wynika raportu instytutu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych BIEC.

bETvjMwO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)