Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Nowych miejsc pracy szybko nie przybędzie

0
Podziel się:

Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych spodziewa się, że bezrobocie jednak nie wzrośnie.

Nowych miejsc pracy szybko nie przybędzie
(Zhang Lianxun/Dreamstime.com)

Wskaźnik Rynku Pracy WRP, informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia, kolejny miesiąc z rzędu zmalał. Spadek odnotowywany jest nieprzerwanie od końca 2009 roku, choć w ostatnich miesiącach uległ on spowolnieniu.

Oznacza to, że nie powinno dochodzić do wzrostu bezrobocia w najbliższych miesiącach, uważa Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych BIEC. Stopa bezrobocia rejestrowanego spadła w sierpniu 2010 roku do 11,3 procent z 11,4 procent w lipcu. Biorąc jednak pod uwagę czynniki o charakterze sezonowym, spadek ten wyniósł niespełna 0,1 punktu procentowego do wysokości 11,7 procent._ _

_ - W sierpniu, według badań IRG SGH, odnotowano nieznaczną poprawę koniunktury w przemyśle przetwórczym. Czynniki o charakterze cyklicznym nadal pozytywnie oddziałują na aktywność gospodarki, utrzymuje się jednak negatywny wpływ czynników o charakterze losowym. Miały one przełożenie na pogorszenie ocen bieżącej sytuacji gospodarczej wśród menedżerów przedsiębiorstw przemysłowych. Co więcej przedsiębiorstwa spodziewają się dalszego pogorszenia ogólnej sytuacji gospodarczej państwa _ - czytamy dalej.

BIEC podkreśla jednak, że z drugiej strony od wielu miesięcy firmy zwiększają zatrudnienie i przewidują utrzymanie się tej tendencji w najbliższych miesiącach, przy czym przedsiębiorstwa prywatne oczekują spadku zatrudnienia, a publiczne dalszego wzrostu.

_ - Stopniowe wygaszanie prac sezonowych i w konsekwencji wolniejsza kreacja nowych miejsc pracy w niektórych branżach może spowodować okresowe odwrócenie dotychczasowych tendencji. Od czerwca nowo rejestrujących się bezrobotnych ubywało, a liczba osób znajdujących zatrudnienie systematycznie zwiększała się _ - napisali dalej analitycy.

Czytaj w Money.pl
Jaka płaca minimalna? Rząd zwleka z decyzją Pracodawcy i związkowcy są zaniepokojeni przedłużaniem się terminu jej ogłoszenia.
Posłowie dali nam nowe święto, ale nie za darmo Sejm przywrócił dzień wolny w Święto Trzech Króli. Nie będzie można odebrać wolnego za święto, które przypada w sobotę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)