Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Nordea Bank Polska zredukuje liczbę placówek i zwolni do 400 osób

0
Podziel się

To już drugi taki przypadek w ciągu ostatniego miesiąca. Ciężki rok dla branży?

Nordea Bank Polska zredukuje liczbę placówek i zwolni do 400 osób
(Piotr Wygoda/East News)
bDIhgUhx

Rada nadzorcza Nordea Bank Polska przyjęła strategię na lata 2012 - 2015. Bank zamierza rozwijać bankowość internetową i mobilną. Planuje zredukować o okokoło 60 liczbę placówek detalicznych i zwolnić do 400 osób. Koszty restrukturyzacji obciążą wynik tego roku - poinformowała spółka w komunikacie.

_ - Istotnym elementem strategii banku jest rozwój nowych kanałów dystrybucji, z naciskiem na bankowość internetową i mobilną. Do 2015 roku Bank zamierza istotnie zwiększyć liczbę klientów zamożnych oraz osiągnąć założony poziom wskaźników efektywności _ - napisano w raporcie.

Liczba placówek świadczących usługi bankowości detalicznej zostanie zmniejszona o około 60._ - Jednocześnie ulegną rozwiązaniu umowy z częścią pracowników banku. Skala zwolnień łącznie nie przekroczy 400 osób, zarówno w sieci detalicznej, jak i w jednostkach centrali _ - podano w raporcie.

bDIhgUhz

Program restrukturyzacji będzie realizowany w trakcie 2012 roku._ - Koszty nakładów poniesionych w procesie transformacji, w tym świadczeń dla pracowników, z którymi rozwiązywany będzie stosunek pracy, jak również koszty związane bezpośrednio z konsolidacją sieci placówek, po oszacowaniu, obciążą wynik 2012 roku _ - poinformował bank.

Czytaj więcej o bankach w Money.pl
Kanadyjczycy na krawędzi finansowego krachu Bankowcy apelują: _ rząd musi wprowadzić nowe ograniczenia _.
Karty affinity: szczytny cel, gorsze wykonanie Codzienne transakcje kartą kredytową pozwalają przekazywać darowiznę na cele charytatywne.
Duże zwolnienia w polskim banku Pracę jeszcze przed końcem roku straci nawet sześćset osób. Bank obiecuje im odprawy.
bDIhgUia
Źródło:
KOMENTARZE
(0)