Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Niemcy szukają pracowników. Polacy mile widziani

436
Podziel się:

Niemcy też mają problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. To szansa dla Polaków, szczególnie tych, którzy mieszkają w pobliżu granicy.

Poszukiwani są m.in. operatorzy wózków widłowych
Poszukiwani są m.in. operatorzy wózków widłowych (Kadmy/Dreamstime)
bEKbgfFh

Niemieccy przedsiębiorcy bezskutecznie poszukują wykwalifikowanych pracowników w Niemczech. Dlatego coraz częściej przyglądają się polskiemu rynkowi pracy. I przyjeżdżają - m.in. na spotkania organizowane przez polskie urzędy pracy - informuje Deutsche Welle Polska.

Polaka zatrudnię od zaraz. Niemieckie firmy szukają pracowników https://t.co/Mm4sDRer6J -- DW (Polski) (@dw_polski) 4 grudnia 2017

Najbardziej poszukiwani są m.in. operatorzy wózków widłowych i kierowcy. Zdaniem Kerstin Kieper z Manpower Group Deutschland, na którą powołuje się DWP, niemieckie przedsiębiorstwa w większości przestawiły się już na pracowników z Polski - kierownicy brygad mówią po polsku a oznakowania w zakładach pracy są dwujęzyczne.

bEKbgfFj
Zobacz także: Dlaczego migranci nie chcą przyjechać do Polski?

Po otwarciu niemieckich granic na pracowników z Polski w 2011 roku liczba Polaków pracujących legalnie za naszą zachodnią granicą (i odprowadzających tam składki na ubezpieczenie społeczne)
znacznie wzrosła. Z przytaczanych przez DWP danych Federalnej Agencji Zatrudnienia w Norymberdze wynika, że w 2012 roku było ich 157 tys. W marcu 2017 roku było ich ponad dwukrotnie więcej - 366,4 tys. W Niemczech liczniejszą grupę pracowników stanowią tylko Turcy - jest ich ponad pół miliona.

bEKbgfFp

Według cytowanej przez DWP Reginy Gebhardt - Hille z agencji pracy we Frankfurcie nad Odrą Polacy mają wśród niemieckich pracodawców dobrą opinię.

- Wielu z nich dojeżdża do pracy po drugiej stronie granicy nawet trzy godziny dziennie - czytamy w DWP.

Poza wyższymi niż w ojczyźnie płacami naszych rodaków do pracy w Niemczech skłaniają świadczenia socjalne.

bEKbgfFK
oferty pracy
wiadomości
KOMENTARZE
(436)
Aktualny zare...
4 lata temu
Sam chcę się tam wybrać ale nie jestem pewien tego czy akurat ta praca będzie mi odpowiadać wiadomo stanowiska kierownicze poobsadzane przez niemców ehh!!
frek16
4 lata temu
Przecież Angelika sprowadziła pracowników z egzotycznych krajów, czyżby nie chcieli pracować????
ROberto
4 lata temu
Zatrudnię 5 zdrowych Niemców do mojej obory,zdrowych dlatego żeby mi bydła nie zarazili .
bEKbgfFL
.chudyhenio
4 lata temu
Niech Niemcy sami wykonują najgorszą robotę u siebie ,a nie wołać Polaków.
oo
4 lata temu
wolę suchy chleb niż pracować na tą szarańcze
...
Następna strona