Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie dogadali się w sprawie chorobowego

0
Podziel się

Rząd proponuje, aby mundurowi dostawali jedynie 80 procent wynagrodzenia za L4.

Nie dogadali się w sprawie chorobowego
(włodi/CC/Flickr)
bDafPrYR

Nie ma kompromisu w sprawie zmian zasad płatności za zwolnienia lekarskie w służbach mundurowych. Na spotkaniu ministra spraw wewnętrznych z mundurowymi związkowcami przedstawiono argumenty obu stron, ale nie doszło do uzgodnienia wspólnego stanowiska.

Rząd proponuje, aby policjanci, strażacy i inne służby dostawali jedynie 80 procent wynagrodzenia za _ chorobowe _. Związki zawodowe są przeciwne tym rozwiązaniom.

Rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak tłumaczyła po spotkaniu, że resort wciąż jest otwarty na dyskusję o proponowanych zmianach. Nie ma mowy jednak o wycofaniu się z propozycji. Woźniak dodała, że w zmianach chodzi jedynie o przekazanie środków dla funkcjonariuszy, którzy muszą ciężej pracować pod nieobecność chorych kolegów.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY WOŹNIAK:

Związkowcy nie zgadzają się z tymi obliczeniami i przedstawiają swoje szacunki. Wynika z nich, że wyłączając funkcjonariuszy po wypadkach w służbie i choroby kobiet w ciąży funkcjonariusze chorują mniej niż statystycznie wszyscy Polacy.

bDafPrYT

Szef związku zawodowego policjantów Antoni Duda dodaje, że służby będą walczyć o włączenie do projektu wynagrodzeń za pracę w nocy i święta.

POSŁUCHAJ ANTONIEGO DUDĘ:

Związki ostrzegają, że jeżeli rządowy projekt zostanie przyjęty przez parlament w obecnej formie, skierują go do Trybunału Konstytucyjnego.

bDafPrZu
KOMENTARZE
(0)