Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

"Nic nie wskazuje na możliwość gwałtownego wzrostu bezrobocia"

0
Podziel się:

Minister pracy: Sezonowy wzrost bezrobocia w miesiącach rozpoczynających i kończących rok jest stalą cechą rynku pracy.

"Nic nie wskazuje na możliwość gwałtownego wzrostu bezrobocia"
(Arsenik/iStockphoto)

_ Obecnie nic nie wskazuje na możliwość wystąpienia gwałtownego wzrostu bezrobocia _- ocenia minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego zdaniem w końcu roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrośnie, ale jest to stała cecha rynku pracy.

_ Trudno odnieść się do szacunków ekspertów, że w najbliższych miesiącach problemy ze znalezieniem pracy będą jeszcze większe. Wprawdzie nie można wykluczyć takiej sytuacji, ale zaznaczyć należy, że jest to uzależnione od ewentualnego pogorszenia sytuacji na światowych rynkach i możliwości pojawienia się drugiej fali kryzysu. Jednak na chwilę obecną nic nie wskazuje na możliwość wystąpienia gwałtownego wzrostu bezrobocia, choć z pewnością w końcu roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrośnie, ale sezonowy wzrost bezrobocia w miesiącach rozpoczynających i kończących rok jest stalą cechą rynku pracy _ - napisał minister w odpowiedzi na interpelację poselską.

_ Jak założone zostało w projekcie ustawy budżetowej na 2012 r., w końcu przyszłego roku wskaźnik bezrobocia obniży się prawdopodobnie do 12,3 proc. _ - dodał.

Z danych GUS wynika, że stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 12,1 proc. wobec 11,8 proc. w październiku. W projekcie budżetu na 2012 r. rząd zapisał, że stopa bezrobocia rejestrowanego spadnie na koniec 2012 r. do 12,3 proc. z 12,4 proc. na koniec 2011 r.

O bezrobociu w Europie czytaj w Money.pl
Zaskakujące dane o bezrobociu. Tak źle już dawno nie było Po zasiłek zgłosiło się kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Jednocześnie mocno spadła liczba nowych miejsc pracy.
Bezrobocie w eurolandzie rośnie. A w Polsce... Stopa bezrobocia w strefie euro w październiku 2011 po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 10,3 proc.
Ich bezrobocie to dramat. Najwyższe od 17 lat Liczba bezrobotnych w ciągu trzech miesięcy do października wzrosła o 128 tys. sięgając 2,64 mln.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)