Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Największy producent AGD będzie przyjmował do pracy

0
Podziel się:

Zwiększenie produkcji o 80 procent w trzech łódzkich fabrykach zapowiedział prezes zarządu spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa
Domowego Konrad Pokutycki.

Największy producent AGD będzie przyjmował do pracy
(Włodzimierz Wasyluk/Reporter)

Zwiększenie mocy wytwórczych o 80 proc. i wzrost zatrudnienia o około 500 osób w trzech łódzkich fabrykach zapowiedział prezes zarządu spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Konrad Pokutycki. Plany na kolejne lata przedstawił przy okazji 20-lecia działalności BSH w Polsce.

Polski oddział koncernu zatrudnia obecnie 3,6 tys. osób, z czego ok. 2 tys. w Łodzi. BSH ma swoje placówki także w Warszawie i Rzeszowie. Są to cztery fabryki produkujące m.in. pralki, suszarki do ubrań i zmywarki, centra logistyczne, centra badań i rozwoju oraz IT i centra księgowości.

_ W ciągu 20 lat działalności w Polsce spółka zainwestowała w sumie ponad 500 mln euro. Największa część tych inwestycji przypada na nasze trzy łódzkie fabryki, strefę badań i rozwoju i tzw. usługi wspólne _ - zaznaczył w rozmowie z PAP Pokutycki.

Według prezesa BSH w najbliższych latach spółka będzie zatrudniać w Łodzi pracowników produkcji, średnia i wyższą kadrę menadżerską, rozwijana będzie także strefa badań i rozwoju, do której potrzebni będą m.in. inżynierowie konstruktorzy.

Jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów BSH jest strefa usług wspólnych. _ Mamy w Łodzi aż osiem specjalizacji dla całego koncernu, niektóre z nich wykonujemy dla Europy, inne dla całego świata; począwszy od IT, poprzez zakupy, audyt wewnętrzny, HR, księgowość - to też będziemy rozwijać _ - dodał prezes BSH.

Pokutycki zaznaczył, że BSH co roku inwestowała w Polsce minimum 100 mln zł - głównie w trzy łódzkie fabryki. _ Jeszcze nigdy nie zwiększaliśmy mocy wytwórczych w takim tempie, jak mamy zamiar w najbliższych latach więc przyszłe inwestycje z pewnością przekroczą znacznie 100 mln zł w skali roku _ - podkreślił. Na konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek z okazji 20-lecia działalności BSH w Polsce, firma przedstawiła raport dotyczący zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa i jego działalności odpowiedzialnej społecznie.

Według raportu, firma aktywnie wspiera lokalną społeczność m.in. poprzez pomoc świetlicom środowiskowym w rejonach dotkniętych ubóstwem, wsparcie dla poradni leczenia i rehabilitacji słuchu, stypendia i staże dla uczniów techników i szkół zawodowych czy dofinansowanie obozów socjoterapeutycznych. Od czterech lat BSH regularnie wspomaga Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Zdaniem Pokutyckiego, tym, co cieszy najbardziej, są oddolne inicjatywy pracowników BSH, np. od dwóch lat angażują się oni w Międzynarodowy Festiwal Wolontariuszy _ Kontakt _ i uczestniczą w remontach łódzkich świetlic środowiskowych.

Społeczna odpowiedzialność - według BSH - przejawia się też w dbałości o standardy etyczne w relacjach z partnerami i pracownikami oraz propagowanie rozwiązań ekologicznych.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest polską spółką-córką koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgerate GmbH z siedzibą w Monachium. Globalne roczne dochody wynoszą ok. 10,5 mld euro, co sprawia, że koncern jest jednym z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego. ? Koncern istnieje od 1967 r. i obecnie posiada 41 zakładów produkcyjnych i ponad 70 oddziałów w 41 krajach. W Polsce działa od 1994 r. Od kwietnia 2013 r. portfolio BSH poszerzyło się o polską markę Zelmer.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA w łódzkim magistracie. Zatrzymano... Rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski poinformował, że dyrektor Tomasz P. jest odsunięty od pełnienia obowiązków.
Tyle mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety Kobiety w Europie zarabiają mniej niż mężczyźni, choć bywają od nich lepiej wykształcone i ciężej pracują.
Na ulice ruszy autobus dla bezdomnych To pierwszy w tym sezonie kurs, w trakcie którego można zjeść posiłek, zmienić ubranie, umyć się i skorzystać z pomocy pielęgniarskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)