Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

"Młody wilk" czy "stary wyjadacz"?

0
Podziel się:

Kto na rynku pracy ma większe szanse?

"Młody wilk" czy "stary wyjadacz"?

|

|
| --- |
| |

Jestem 42 letnim młodym managerem z wykształceniem technicznym. Do stanowiska managerskiego doszedłem pracując na uczelni jako wykładowca, później w banku jako koordynator serwisu IT, a potem manager oddziału bankowego. W pewnym momencie nie mogłem zgodzić się z rosnącymi nadgodzinami dla moich pracowników, próbowałem wynegocjować dodatkowe etaty i rozszerzenie oferty dla podległej placówki. Negocjacje skończyły się rezygnacją z pracy. Trochę się dziwię, bo gdyby zastosować moje rozwiązania, bank mógłby zawojować większość lokalnego rynku. Od trzech lat poszukuję pracy w branży finansowej w kadrze zarządzającej z marnym skutkiem. Obecnie poszerzam swoją wiedzę teoretyczną na Uniwersytecie Ekonomicznym z dziedziny Controllingu. Czy z takim doświadczeniem i wiedzą mam szansę na znalezienie pracy, w której dane mi będzie wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności? Mam wrażenie, że pracodawcy szukają raczej młodych wilków niż "starych" wyjadaczy. Z opisu wynika, że Pańskie doświadczenie zawodowe jest
różnorodne. Niemniej da się zauważyć dwie rzeczy, które nie sprzyjają znalezieniu pracy w bankowości na stanowisku kierowniczym.

Branża bankowa jest dosyć jednorodna i wykształcenie techniczne nie jest w tym przypadku atutem. Dodatkowo trzyletnia przerwa jest na tyle duża, że pracodawcy nie patrzą na taką sytuację przychylnym okiem. Być może warto rozejrzeć się za inną branżą, gdzie umiejętności zarządzania i budowania zespołu są mile widziane, a wykształcenie techniczne będzie atutem? Dokształcanie się jest zawsze pozytywne, natomiast nie wpłynie znacząco w tym przypadku na duże szanse powrotu do branży bankowej.

Na pewno warto poradzić się specjalisty w kwestii odpowiedniego sformułowania swojego CV i podkreślenia atutów zawodowych.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)