Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kryzys w Hiszpanii zmusza ludzi do emigracji. Wyjeżdżają do Polski za chlebem

0
Podziel się:

We wrześniu liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Hiszpanii wyniosła 4 miliony 700 tysięcy osób, czyli 24,6 proc.

Kryzys w Hiszpanii zmusza ludzi do emigracji. Wyjeżdżają do Polski za chlebem
(RichieC/CC/Flickr)

Architekci, informatycy, kucharze i lektorzy hiszpańskiego, młodzi Hiszpanie ruszyli nad Wisłę, licząc na zatrudnienie - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Gazeta dodaje, że we wrześniu liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Hiszpanii wyniosła 4 miliony 700 tysięcy osób, czyli 24,6 proc. Coraz więcej ludzi decyduje się na emigrację zarobkową, bo na poprawę sytuacji nie ma szans. Obok wyjazdów do Ameryki Łacinskiej i bogatych państw Europy Zachodniej pojawił się nowy kierunek - Polska.

Ambasada Hiszpanii nie ma jeszcze pełnych danych na temat skali zjawiska, ale potwierdza w rozmowie z _ Dziennikiem Gazetą Prawną _, że trend jest wyraźny. Podobnie jak firmy, wśród których gazeta zbierała dane. Hiszpanie, z którymi rozmawiał dziennik, przyznają, że są skłonni pracować za mniej w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys w Hiszpanii. Co czwarty dorosły bez pracy Bezrobocie najbardziej dotyka młodych. Bez pracy jest co drugi obywatel Hiszpanii, który nie ukończył 25. roku życia.
Rekordowe bezrobocie w Unii Europejskiej Najtrudniej jest o pracę ludziom młodym. Tu stopa bezrobocia przekracza już 22 procent.
Wzrosły koszty pracy w Polsce. Zobacz, o ile Godzinowe koszty pracy w II kwartale 2012 roku w Polsce wzrosły o 3,9 proc. rok do roku - podał dzisiaj Eurostat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)