Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Kaczyński: "Rządowe rozwiązania są antyrozwojowe"

0
Podziel się:

Prezes PiS gorąco kibicuje maszerującym dziś przez stolicę związkowcom.

Kaczyński: "Rządowe rozwiązania są antyrozwojowe"
(Witold Rozbicki/Reporter)
bEEiEjCJ

- _ Potrzebna jest odnowa polskiego procesu pracy i polskich przedsiębiorstw _ - mówi Jarosław Kaczyński. W Sejmie trwa debata Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas debaty eksperckiej _ Praca i płaca. Państwo i rynek _ prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że sprawa płacy minimalnej jest ściśle związana z tempem rozwoju Polski. Jego zdaniem, podwyższenie płacy minimalnej pobudziłoby rozwój naszego kraju. Obecnie bowiem w Polsce mamy jedną z najniższych wydajności pracy na godzinę w Unii Europejskiej.

Jarosław Kaczyński mówił, że rozwiązania, proponowane przez rząd Donalda Tuska, takie, jak zmniejszanie kosztów pracy przez redukcję zatrudnienia, są antyrozwojowe.

bEEiEjCL

Podwyżka płacy minimalnej to jeden z postulatów związkowców, którzy czwarty dzień protestują w Warszawie. Inne żądania to rezygnacja z elastycznego czasu pracy, podniesienie progów dochodowych upoważniających najuboższych do świadczeń rodzinnych i socjalnych, ograniczenie stosowania _ umów śmieciowych _ i rezygnacja z wydłużonego do 67 lat wieku emerytalnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Marsz związkowców. "To ich święte prawo" - _ Nie ma demokracji bez demonstracji _ - mówią, komentując w ten sposób marsz zorganizowany przez centrale związków zawodowych, który właśnie przechodzi przez stolicę.
Protesty związkowców sparaliżują stolicę? Związkowcy grożą: Donald Tusk zapamięta ten dzień. Na ulicę może dziś wyjść nawet 100 tysięcy osób.
W Sejmie będą mówić o związkowcach Posłowie zajmą się też między innymi rojektem zmian w Prawie o postępowaniu przed sądami administracyjnym i nowelizacją Prawa o ustroju sądów powszechnych.
bEEiEjDm
KOMENTARZE
(0)