Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Jest praca w elektromobilności. Można zarobić od 4,5 do 9 tys. zł brutto

79
Podziel się:

Firmy z branży elektromobilności mają braki kadrowe. W ciągu dwóch lat zapotrzebowanie na pracowników wzrosło o 200 proc. Potrzeba zarówno inżynierów, jak i techników montażu. Pensje, na jakie można liczyć, wynoszą od 4,5 do 9 tys. zł brutto.

Jest praca w elektromobilności. Można zarobić od 4,5 do 9 tys. zł brutto
Pracownicy poszukwani. Duże braki kadrowe w elektromobilności. (Bergman Engineering, Bergman Engineering)
bEIRrbgB

Kogo brakuje? Rynek wypatruje specjalistów z doświadczeniem w testowaniu urządzeń elektrycznych, np. inżynierów testów baterii elektrycznych. Potrzebni są także technicy ds. baterii, którzy są odpowiedzialni za analizę baterii w trakcie procesu montażu. Mało dostępni są także specjaliści z obszaru elektryki i elektrotechniki.

Istotną rolę w samym procesie produkcji baterii elektrycznych mają także technicy czy inżynierowie ds. jakości baterii, którzy przygotowują baterie do testów oraz wykonują audyty baterii. Poza tym poszukiwani są ludzie na stanowiska produkcyjne związane z samym montażem baterii elektrycznej.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektromobilności wzrosło o ponad 200 proc. i – według ekspertów – wciąż będzie rosło.

bEIRrbgD
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ekspert podpowiada rządowi

- Sytuacja jest specyficzna. O ile w np. sektorze IT jest znacznie łatwiej znaleźć pracownika z uwagi na dużą konkurencyjność, o tyle na rynku e-mobility takiej konkurencyjności nie ma albo jest znikoma. Dla każdej nowej inwestycji będzie to spory problem - komentuje Tomasz Szpikowski, prezes Bergman Engineering.

bEIRrbgJ

Zajrzyjmy do portfeli specjalistów od elektromobilności. Ile można zarobić? Przeciętna pensja inżyniera testu z 3-letnim doświadczeniem zawodowym waha się w zależności od lokalizacji miejsca pracy, znajomości języków obcych i złożoności przeprowadzanych testów, od 7 do 9 tys. zł brutto. Jednakże oczekiwania finansowe kandydatów przy zmianie pracy są wyższe i wynoszą ok. 10 tys. zł brutto.

Na mniejsze zarobki mogą liczyć inżynierowie jakości (6,5 - 8,5 tys. zł brutto), technicy jakości (4,5 - 6,5 tys. zł), a także osoby zajmujące się montażem baterii (4,5-6,5 tys. zł brutto).

Tymczasem ze statystyk Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów nie wynika, aby Polacy mieli tłumnie przesiąść się do aut elektrycznych. W pierwszym kwartale 2020 roku w Polsce zarejestrowanych zostało 587 samochodów elektrycznych i 691 hybryd. Dla porównaniu w Niemczech jest ich 26 tys., a we Francji 25 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIRrbhe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(79)
Fliku
12 miesięcy temu
Praca jest, ee praca w zakladcah zajmujących się elektromobilnoscia (patrz LG Chem Wrocław Energy) to proszenie się o wyzysk i obóz koncentracyjny każdego dnia - ludzie chcą pracować, ale bez strach ze jutro pozostaną bez środków do życia. Koreańczycy szczególnie zrobili tu sajgon gorszy jak w Korei. Pozdrawiam, były pracownik
piastuch
12 miesięcy temu
W Toruniu na farmie u Rydzyka.
Ela
12 miesięcy temu
jak już cos piszecie to piszcie do końca, a wygląda to tak:Jas przy spodniach nosi szelki bo kapelusz ma za wielki - gdzie ta pracak - konkretnie!!!!
bEIRrbhf
jaaa
12 miesięcy temu
Pensja jest ważna. Im wyższa tym lepiej, ale niektórzy myślą że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna, Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi niekoniecznie dopiero na starość
jaa
12 miesięcy temu
Pensja jest ważna. Im wyższa tym lepiej, ale niektórzy myślą że większe zarobki rozwiążą ich problemy. Ważniejsze jest to, jak wydajemy pieniądze. Wielu dobrze zarabiających zostało bankrutami. Kiedy źle zarządza się pieniędzmi, każdy majątek można roztrwonić. Patrz przykłady sławnych sportowców, aktorów, muzyków itp. Zarabiali miliony i co? Wydawali miliony! Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi niekoniecznie dopiero na starość
...
Następna strona