Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak zadbać o młodego pracownika? Pięć porad eksperta

3
Podziel się:

Jak zadbać o młodego pracownika? Nie jest to wcale takie łatwe. Trzeba poświęcić mu czas i jasno formułować polecenia.

Jak zadbać o młodego pracownika? Pięć porad eksperta
bFgnbJeJ

- Pokolenie Z coraz śmielej wkracza na rynek pracy. Studiują, zgłaszają się na praktyki i staże, łącząc pracę z nauką. Ambitni i pracowici mogą być cennym nabytkiem dla firmy. Warto jednak przygotować się do ich zatrudnienia, gdyż różnią się na wiele sposobów od swoich poprzedników - zauważa Joanna Żukowska, ekspertka serwisu pracy MonsterPolska.

O czym powinien pamiętać pracodawca? Zdaniem Żukowskiej powinien uwzględnić w komunikacji z młodym pracownikiem najnowsze trendy. Jak wykorzystać w praktyce częste oglądanie filmów w sieci przez młodych? Oferta pracy lub stażu w formie wideo na pewno skuteczniej dotrze do młodszych osób niż tradycyjne ogłoszenie.

bFgnbJeL

Zdaniem ekspertki młodzi nie będą się bać pracy w innym mieście lub państwie. Nie powinno to być zaskoczeniem - nie mają przecież jeszcze żadnych zobowiązań. Żukowska zwraca uwagę, że młody pracownik "łatwo ulega trendom i szybko się nudzi". I dlatego praca i zadania, które dostaną młodzi powinny być konkretne. Z kolei długie narady i spotkania nie są dla młodych pracowników dobrym pomysłem.

Młodemu pracownikowi pracodawca powinien też poświęcać odpowiednio dużo czasu. "Praca z nimi będzie zatem łatwiejsza, jeśli wykaże się im odpowiednio dużo zainteresowania" - radzą eksperci. Do tego pokolenie "Z" cały czas potrzebuje nowych zadań i poczucia, że się rozwija. Według badań młodzi są ambitni i nastawieni na przyszłość. Żukowska sugeruje też, by nie bać się powierzać wielu zadań młodym.

- Idealna praca to taka, która zaangażuje ich na wielu polach. Kiedy poczują rutynę, znudzą się i odejdą - radzi.

bFgnbJfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
cvxfdrsewc
2 miesiące temu
niestety młodych jest mało a starzy zapominaja jak byli młodymi i czego potrzebowali, co pokolenie powtarza sie ta sama historia i nikt sie niczego nie uczy. Przez egoizm i cwaniactwo starych wygów - nowe pokolenia maja coraz gorzej. Szczególnie w okresie covid powinno pomyśleć sie o młodych jak im wyjść na przeciw aby mogli rozpocząć pracę, byli zadowoleni i chcieli pracować. Mało jest wśród starszych doświadczonych ludzi cierpliwości i wyrozumiałości, myślę, że te lata prosperity bez wojen , głodu i trudów zrobiło z tego pokolenia starych egoistów, snobów i samolubów myślących tylko o sobie a nie o przyszłości kraju czy cywilizacji
tuskmamalymus...
6 miesięcy temu
Rozmawiałem dzisiaj z klientem z branży produkującej maszyny wykorzystywane w automatyzacji. Mówił, że COVID przyspieszył inwestycje w wielu firmach, bo po prostu boją się, że nie będzie miał kto pracować przy kolejnych lockdownach. Jeszcze kilka lat i coraz więcej zawodów zostanie wyparta przez roboty i automaty, a młodzi poznają co to bezrobocie. Roszczeniowość będzie trwała dopóki rodziców stać, by utrzymać dorosłe dziecko, które wybrzydza na rynku pracy. Skończy się kasa starym, to rzeczywistość zajrzy w oczy pokoleniu Z i kolejnym.
Olin
11 miesięcy temu
Wiedza teoretyczna i to sprzed lat.. Nie mam czasu zajmować się każdym pracownikiem jak przedszkolanka dziećmi bo sam muszę ogarniać tematy za dwóch. Pracownik dostaje krótkie polecenia i ma się rozliczyć z zadania. Jak nie kuma raz i drugi to nie jest potrzebny. Tak teraz się pracuje w Polsce. Przekażcie to pokoleniu Z i innym pokoleniom bo będą niemile zaskoczeni jak się zderzą nieprzygotowani z rzeczywistością.