Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
KOS
|

Ile zarabia dyrektor banku? Mniej niż 10 tys. zł to rzadkość

23
Podziel się

Minimalnie niemal 8 tys. zł, ale najlepsi mają nawet ponad 14 tys. zł wynagrodzenia za stanowisko dyrektora czy kierownika placówki bankowej. Sporo? Mimo, że banków na naszych ulicach coraz mniej, to zarobki nadal są tam dużo wyższe niż przeciętna.

Ile zarabia dyrektor banku? Mniej niż 10 tys. zł to rzadkość
Ile zarabia dyrektor oddziału banku? (money.pl, Rafał Parczewski)
bEiULtCJ

 Z danych serwisu wynagrodzenia.pl wynika, że mediana czyli przeciętna pensja na stanowisku dyrektora banku to 10 620 zł. Mowa oczywiście o kwocie brutto. Oznacza, to że taki pracownik zarobi ok. 7500 zł na rękę.

Z racji tego, że pod koniec roku wpadnie już w drugi próg podatkowy, to jego wynagrodzenie spadnie o nawet 1000 zł. Rocznie to i tak zarobki na poziomie ok. 88 tys. zł na rękę.

bEiULtCL

Tak prezentują się najczęstsze pensje na stanowisku dyrektora banku. Ile zarabiają najlepsi? Według danych zebranych przez wynagrodzenia.pl to kwoty 14,2 tys. zł. Najlepiej zarabia się na tym stanowisku w województwie dolnośląskim we Wrocławiu (ponad 19 tys.) i na Mazowszu w Warszawie (ponad 18 tys. zł).

Zobacz także: Zawodowcy. Niełatwy, ale potrzebny zawód: komornik sądowy

Niestety nadal widoczna jest tu spora luka płacowa. Mediana wynagrodzeń kobiet kierujących bankowym oddziałem to 9750 zł. Z kolei panowie pracujący na tym samym stanowisku dostają już 11 350 zł. Różnica to więc ponad 1500 zł. Mowa tu o kwotach brutto.

bEiULtCR

Warto przypomnieć, że choć zarobki jako dyrektor oddziału bankowego są spore, to jednak w ostatnim czasie nie jest to stabilne miejsce zatrudnienia. Z danych KNF wynika, że trwa masowa akcja zamykania placówek bankowych. Tylko w styczniu tego roku zniknęło 129 placów. W zeszłym roku banki zamknęły ok. 1250 oddziałów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiULtDm
Źródło:
wynagrodzenia.pl
KOMENTARZE
(23)
Rtgekg
3 miesiące temu
Bzdury piszcie w art. Pracownik oddziału do mediany ma bardzo daleko
Szyder
3 miesiące temu
A po co nam w ogóle banki? Zlikwidować ta lichwę.
yxyxy
3 miesiące temu
a po co ten dyrektor banku. oddział banku 3 osoby i jeszcze kierownik to już i tak dziwne .
bEiULtDn
sad
3 miesiące temu
zarabia tyle i nic nie ma
Bzdury
3 miesiące temu
Oni maja po kilkadziesiat tysiecy na miesiac, niektorzy i wiecej. Bajeczki dla grzecznych dzieci.
...
Następna strona