Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Geniusz w pracy. Kim jest? Czy jest ważny dla przedsiębiorstwa?

2
Podziel się:

Geniusz w pracy. Kim jest geniusz w przedsiębiorstwie? Może pomóc w realizacji celów, ale także negatywnie wpłynąć na atmosferę w zespole. Wszystko zależy od cech charakteru.

Geniusz w pracy. Kim jest? Czy jest ważny dla przedsiębiorstwa?
Geniusz w pracy (pixabay.com)

Geniusz w pracy. Kim jest?

Geniusz to inaczej człowiek wybitny. Termin "geniusz" może oznaczać niezwykłe, niezrozumiałe dla innych i wydające się nadludzkimi zdolności oraz osobę takimi zdolnościami obdarzoną - ma się przy tym na myśli przede wszystkim osiągnięcia jednorazowe, przełomowe wynalazki i odkrycia, dzieła sztuki o największym znaczeniu; ducha danej epoki, człowieka. To definicja słownikowa, ale kim jest geniusz w dzisiejszych czasach?

To osoba, która ma ponadprzeciętne zdolności w jakiejś dziedzinie, odnosi sukcesy i osiągnięcia w nauce i sztuce, niekoniecznie jednorazowe i przełomowe. To także człowiek posiadający bardzo wysoki poziom ogólnych zdolności poznawczych, zdolna do tworzenia oryginalnych koncepcji naukowych, nowych form organizacji społecznej, nowych dzieł artystycznych, rewolucyjnych wynalazków technicznych.

Geniusz w pracy. Czy jest ważny dla firmy?

Geniusz w pracy to ważna osoba w przedsiębiorstwie. Jego wiedza, kompetencje i umiejętności mogą pomóc w realizacji celów firmy, ale także może wpłynąć na atmosferę w pracy. Wszystko zależne jest od tego, jakie cechy charakteru mają geniusz i osoby z nim współpracujące.

Zdolności genialnych pracowników gloryfikowane są przez pracodawców. Jeżeli geniusz w pracy będzie nas irytował, to nigdy nie złapiemy z nim dobrego kontaktu i będzie to też wpływało na nasze nastawienie w pracy. Geniusz - inteligentny pracownik - potrzebuje też współpracy z osobami na podobnym poziomie umiejętności co on, by dalej się rozwijać. To klucz do sukcesu przedsiębiorstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
papa
2 lata temu
w Polsce nikt nie chece geniusza, wszyscy się boją ze taki w koncu zajmie ich stołek
DS
2 lata temu
Sasin to wybitny geniusz.