Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Firmy już nie szukają mikołajów. Świąteczny biznes mocno podupadł

7
Podziel się:

W tym roku mało kto szuka mikołaja lub hostessy na świąteczną imprezę w firmie. Jeśli więc ktoś chce dorobić, musi szukać gdzie indziej. Wciąż bowiem są branże, w których można podreperować budżet na święta.

Firmy już nie szukają mikołajów. Świąteczny biznes mocno podupadł
Na święta już nie opłaca przebierać się za mikołaja. Lepiej zająć się rozwożeniem paczek (money.pl, Rafał Parczewski)

Jest pandemia, więc nie ma służbowych wigilii. Nie potrzeba więc kelnerów, kucharzy czy barmanów, którzy obsługiwali klientów na imprezach firmowych. Automatycznie nie zarobią też artyści, komicy czy osoby przebierające się za mikołaja lub śnieżynki.

Trudno też liczyć na zarobek w galeriach handlowych, które co prawda mają być stopniowo otwierane, ale w wysokim reżimie sanitarnym.

Jak pisze "Rzeczpospolita", spadek ofert pracy w tej branży sięga nawet 50 proc. Trudno bowiem wyobrazić sobie chociażby mikołaja w maseczce - twierdzą eksperci.

Zobacz także: Pandemia zmieniła zwyczaje. Robi tak już ponad połowa Polaków

Każdy kij ma dwa końce. Skoro galerie tracą, to zyskuje sprzedaż online. A to oznacza, że ktoś te paczki musi zapakować, a następnie dostarczyć do klienta.

- Na kurierów i kierowców czeka ponad 20 tys. ofert. W porównaniu z ubiegłym rokiem mamy ok. 5 proc. więcej ogłoszeń w tej kategorii - twierdzi Paulina Rezmer, rzecznik portalu Olx.pl. Magazynierzy znajdą w serwisie aż 10 tys. ofert.

O zapotrzebowaniu na pracowników magazynowych pisaliśmy już w money.pl kilka dni temu. Największe rekrutacje prowadzi obecnie Amazon i Poczta Polska.

Ile można zarobić? Tu wiele zależy od stanowiska. W magazynie stawki wahają się od 17 do nawet 25 złotych za godzinę. Najwyższe stawki dotyczą tych, którzy mają uprawnienia UDT do kierowania wózkiem widłowym.

Największe stawki firmy wciąż oferują kierowcom. Tu za godzinę pracy można otrzymać nawet 28 złotych brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Zibi
3 lata temu
Od kiedy orange podpisała z nimi umowę na wyłącznosć przestali pracować
Felek
3 lata temu
Spokojnie jak to wszystko minie to tez beda potrzebowali wszystkich do pracy a firm do sprzatania bo wszyscy wroca do molochow i sie skonczy praca zdalna i nauka zdalna spokojnie nie na chipcika
Ujek
3 lata temu
Bieda do 4.000zł dociągnąć, a będziecie mieć ok 150 paczek na rejonie, w tym psie karmy po 30kg, opony nawet do ciągnika, wszelakie felgi do noszenia, materiały budowlane jak cement w paczkach, płyny. Mój rekord to 264 paczki.
Kamyk
3 lata temu
Robiłem w jednej firmie z żółtym logiem. Nie polecam. Masa paczek, często ponad sto na rejon, wieczne pretensje i obcinanie z pensji, za zwiezione paczki których adresat nie odebrał. Bez umowy, większość robi na zlecenie. Max. dniówka 150zł o ile wszystkie paczki doręczone. Teraz wiecie dlaczego macie paczki pod drzwiami, mimo że nikogo nie zastano? Potrafią się czepiać że pracownik za wolno paleciakiem jeździ, albo za wolno streczuje palety z paczkami. Paczki mają tańsze od poczty, bo większość kurierów to studenci bez etatów.
Chuck
3 lata temu
Dotychczas kurierzy mieli dziennie do dostarczenia około 100 paczek dziennie. Liczy sie to przeciętnie w godzinach od 7.00 do 17.00 by je wszystkie dostarczyć w swoim rejonie. W tym trzeba pamiętać o dobrej orientacji w terenie kierowcy. Jeżeli w tych czasach wzmożonej popularności sprzedaży wysyłkowej to szczerze współczuje im nadkładu przesyłek w tych czasach. Praca dla wytrwałych dla polecenia.