Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Fala bezrobocia rośnie, a minister wskazuje winnych

0
Podziel się:

Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia w najbliższych miesiącach będzie rosła.

Fala bezrobocia rośnie, a minister wskazuje winnych
(Matloch/Reporter)

Kryzys gospodarczy w Europie wpływa na bezrobocie w Polsce - uważa minister pracy i polityki społecznej. Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się w ten sposób do najnowszych szacunków, według których w styczniu bez pracy pozostawało już 2 miliony 300 tysięcy Polaków.

To większa liczba niż na przykład w Niemczech, gdzie w grudniu bezrobotnych było 2 miliony 250 tysięcy osób. Minister Kosiniak-Kamysz zapewnia, że rząd robi wszystko, by chronić już istniejące miejsca pracy, jak i zachęcić do tworzenia nowych. _ - Na pewno kryzys nie pozostaje obojętny dla Polski. To co się dzieje na południu Europy oraz w innych krajach. Te zmiany, które możemy zrobić, czyli zmiany w kodeksie pracy i jak największe środki z Funduszu Pracy - _wymienia Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że skutecznych sposobów na walkę z bezrobociem powinniśmy szukać w krajach, które mają dziś najniższy odsetek osób bez pracy. Jednym z takich sposobów - w opinii ministra pracy - jest wprowadzenie doradztwa zawodowego już na poziomie gimnazjów. Jak stwierdził takie rozwiązanie przynosi bardzo dobre efekty na przykład w Niemczech czy w Austrii.

_ - Kraje które mają dualny system kształcenia zawodowego, czyli teorię i praktykę, maja dzisiaj najniższą stopę bezrobocia - _ powiedział minister.

Według szacunków ministerstwa pracy i polityki społecznej stopa bezrobocia na koniec stycznia wynosiła w Polsce 14,2 procent i najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach będzie jeszcze rosła. Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział dziś dziennikarzom, że szczyt bezrobocia przypadnie na przełom pierwszego i drugiego kwartału.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostry wzrost bezrobocia. Tak źle nie było od... W ciągu miesiąca na bruk trafiło ponad 100 tysięcy Polaków.
Nawet 300 tysięcy Polaków wkrótce straci pracę Z analizy* Money.pl* wynika, w których branżach najwięcej osób straci zatrudnienie, a w których będzie można liczyć na posadę. Sprawdź, co nas czeka w 2013 roku.
Nowe dane o bezrobociu. Jest już bardzo źle Szacunkowa stopa bezrobocia na koniec stycznia wyniosła 14,2 proc. - poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)