Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
|

Entuzjazm to bardzo ważna cecha u pracowników. Czym jest i dlaczego ułatwia pracę?

3
Podziel się:

Entuzjazm to cecha pożądana przez pracodawców u pracowników. Pomaga ona w lepszym i skuteczniejszym wykonywaniu powierzonych obowiązków.

Entuzjazm to bardzo ważna cecha u pracowników. Czym jest i dlaczego ułatwia pracę?
Entuzjazm. Czym jest w pracy? (Pixabay)
bELdvagR

Entuzjazm. Czym jest w pracy?

Według Wielkiego Słownika Języka Polskiego, entuzjazm stan psychiczny osoby, która ma wielką chęć robienia czegoś lub uczestniczenia w czymś. To bardzo ważna cecha u pracowników. Pozwala ona na lepsze podchodzenie do wykonywanej pracy. Pracodawcy chcieliby, aby pracownicy mieli w sobie pokłady entuzjazmu.

Osoby, które podchodzą do życia z entuzjazmem są pogodniejsi i bardziej zaangażowani w swoje zadania. Nie szukają wymówek, a stawiają na poszukiwanie sposobów na wykonanie powierzonych zadań. Pracodawcy muszą jednak odpowiednio dbać o swoich pracowników, by wywoływać u nich entuzjazm do wykonywanej pracy.

bELdvagT

Entuzjazm. Dlaczego jest ważny?

Niestety często zdarza się, że pracownicy nie podchodzą do swojej pracy z entuzjazmem. W pracy nie realizują swojej pasji, dlatego trudniej im o pozytywne nastawienie do realizowanych obowiązków. Jednak jak zapewniają eksperci, entuzjazm w pracy jest możliwy. Wystarczy tylko odpowiednio podejść do pewnych kwestii. Ważne jest zaangażowanie pracodawcy.

Entuzjazm u załogi to niezbędny czynnik, który może zwiększyć szansę na osiągnięcie sukcesu przez przedsiębiorstwo. Wtedy pracownicy szukają rozwiązań problemów i robią zdecydowanie więcej niż w przypadku, gdy większość załogi nie ma w sobie entuzjazmu.

Entuzjazm ułatwia pracę

Psychologowie nie ukrywają, że entuzjazm ułatwia pracę. W wywołaniu entuzjazmu u pracowników pomagają:

bELdvagZ
  • możliwość rozwoju,
  • atmosfera w pracy,
  • motywacja,
  • wysokie wynagrodzenia,
  • odpowiednie wprowadzanie zmian w firmie,
  • misja i wizja,
  • nowe zadania i jasno określony cel.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdvahu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Dolm
rok temu
Entuzjazm odczuwam tylko po alkoholu i tylko chwilę.
papa
rok temu
księgowy z założenia nie jest entuzjastyczny bo potrafi wszedzie znalezc ryzyka i ujemne strony ... w ten sposób na ksiegowego się zrekrutuje sprzedawcę czy o to chodzi?
MAmy
rok temu
Trudno mieć entuzjazm gdy zarobki 2500 zł a targety i wymagania rosną.
bELdvahv