Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Dolnośląskie: trzy nowe inwestycje w legnickiej strefie

0
Podziel się:

Faurecia oraz Sitech rozwiną działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki nowym inwestycjom powstaną miejsca pracy.

Dolnośląskie: trzy nowe inwestycje w legnickiej strefie
(endostock - Fotolia.com)
bELsoOBh

Firmy z branży samochodowej - Faurecia oraz Sitech - rozwiną działalność w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki nowym inwestycjom łącznie w tych dwóch zakładach powstanie ponad 200 miejsc pracy. W strefie powstanie również zakład producenta okien i drzwi.

Faurecia to firma produkująca elementy wykończenia wnętrz dla samochodów wyższej klasy. Jak poinformował PAP dyrektor biura zarządu LSSE Maciej Rojowski, firma zainwestuje w Legnickim Polu w budowę nowej linii produkcyjnej ponad 24 mln zł.

_ - Dzięki temu inwestor zwiększy zatrudnienie o 175 osób _ - podał Rojowski. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2015 r.

bELsoOBj

Z kolei Sitech, który również jest producentem części do wyposażenia wnętrz samochodów, zainwestuje w modernizację swojego zakładu w Głogowie ponad 20 mln zł. Dzięki temu powstanie ponad 30 nowych miejsc pracy. Tu inwestycja ma się zakończyć do grudnia 2017 r.

Rojowski poinformował również, że na terenie legnickiej strefy powstanie hala produkcyjna firmy Schweiker, wytwarzającej okna, drzwi i rolety z PCV i aluminium. Zakład powstanie w okolicach Środy Śląskiej.

Niemiecka firma zamierza zainwestować w jego uruchomienie ponad 25 mln zł. Znajdzie tam pracę co najmniej 20 osób. _ Inwestor planuje również nawiązać współpracę ze szkołami zawodowymi i technicznymi w regionie, która pozwoli wzbogacać praktyczne umiejętności uczniów _ - podał Rojowski.

Czytaj więcej w Money.pl

bELsoOBp
bELsoOBK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)