Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Dania szuka specjalistów. Płacą 11 tysięcy złotych nagrody za polecenie

8
Podziel się:

Niedobór tych pracowników naraża wiele firm na utratę kluczowych klientów.

Dania szuka specjalistów. Płacą 11 tysięcy złotych nagrody za polecenie
(igor)

W Danii brakuje inżynierów i specjalistów z branż technicznych. Niedobór pracowników naraża wiele firm na utratę kluczowych klientów.

Za znalezienie inżyniera lub specjalisty z branży technicznej współpracownik może otrzymać od 10-20 tys. koron, czyli od 5 do 11 tys. zł. - pisze Informacyjna Agencja Radiowa.

Są też firmy, które wypłacają podwójną pensję za polecenie i pozyskanie nowego pracownika - podaje przytaczana gazeta "Berlingske". Na takie rozwiązania decydują się głównie pracodawcy z branży informatycznej, gdzie niedobór pracowników powoduje opóźnienia albo eliminuje z intratnych projektów.

Dania idzie drogą cyfryzacji, dynamicznie rozwija się rynek usług, a co za tym idzie - rośnie zapotrzebowanie na informatyków. Dodatkowym bodźcem jest chęć zapewnienia sobie cyberbezpieczeństwa. Jak wyliczają eksperci, straty spowodowane globalnym atakiem mogą przekroczyć nawet 53 mld dol. - więcej przeczytasz w money.pl.

Ataki hakerskie na przedsiębiorstwa zdarzają się w Danii coraz częściej. Łowcy głów biją się więc o ekspertów od bezpieczeństwa w sieci.

Zobacz także: Pracowników szuka więcej branż:

Jak donoszą media, liczba absolwentów kierunków technicznych duńskich uczelni jest zbyt mała, by zaspokoić potrzeby pracodawców. Według danych Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego w tym roku technicznie uczelnie ukończyło niewiele ponad 3,6 tys. inżynierów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
ona
5 lata temu
bujda, nie wierzcie w to, mieszkam w dk i od 2 lat jestem na bezrobociu ....jako inzynier w moim zawodzie powinnam zarabiac ok. 42.000 dunskich koron ....
zenon
5 lata temu
Piepsze te 5 czy 11 tysiecy i sie ponirzac wolę Polske muj kraj ,bylem na emigracji i wiem jak traktuje sie Polaków ,nigdy wiecej
ekonomista
5 lata temu
Tylu afrykanów przybyło do niemiec z pewnościa i miłą checia niemcy odstąpią Dunczykom 200,000 inrzynierow z czarnego lądu i bliskiego wschodu !!!!!!
pigwa
5 lata temu
Przecież ściągnęli pod dowództwem Makreli samych inżynierów i lekarzy - gdzie problem???? Lekarze chcą badać swoimi narządami tylko babskie krocza a inżynierowie dokonują pomiarów też tego samego!!! Dania już nie istnieje to co jest to tylko historyczna nazwa. Maersk - znam od środka - sami hindusi - co robią? ano wyprowadzają kasę z firmy jak tyko mogą. Duńczycy i tak się cieszą że to to jeszcze istnieje.
Gregor
5 lata temu
Merkel mówi, że wśród tzw. uchodźców są sami inżynierowie