Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Coraz mniej Polaków na garnuszku państwa

0
Podziel się

Liczba osób bez pracy zmniejszyła się o blisko 30 tys. Stopa bezrobocia spadła do 11,4 proc.

Coraz mniej Polaków na garnuszku państwa
(Wrangler/Dreamstime)
bEidSZlx

Stopa bezrobocia spadła na koniec lipca 2010 roku do 11,4 proc. z 11,6 proc. w czerwcu i wobec 10,7 proc. rok wcześniej, podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS)
, powołując się na dane z urzędów pracy.

Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca czerwca br.) wyniosła w lipcu 2010 roku 11,4 proc. i w porównaniu do czerwca spadła o 0,2 punktu procentowego. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten wzrósł o 0,1 punktu (z 10,6 proc. do 10,7 proc.). _ _

bEidSZlz

Liczba bezrobotnych w końcu lipca 2010 roku wyniosła 1 814,2 tys. osób (na podstawie meldunków nadesłanych przez wojewódzkie urzędy pracy) i w porównaniu do końca czerwca 2010 roku spadła o 29,7 tys. osób (tj. o 1,6 proc.). Należy zauważyć, że w lipcu ub. roku miał miejsce wzrost liczby bezrobotnych, o 17,4 tys. osób (o 1 proc.).

_ _Natomiast spadek odnotowany w lipcu 2010 roku był nieco słabszy niż odnotowany w tym samym czasie w poprzednich latach, kiedy to liczba bezrobotnych spadła odpowiednio- podał także resort.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t80902.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/bezrobocie;w;najblizszych;miesiacach;nie;powinno;rosnac,153,0,649881.html) Bezrobocie w najbliższych miesiącach nie powinno rosnąć
Wcześniej wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska powiedziała, że spodziewa się w maju spadku bezrobocia poniżej 12 proc., a w czerwcu jej stabilizacji lub nieznacznego spadku. Według niej w lipcu powinno dojść do bardziej zdecydowanego obniżenia się stopy bezrobocia.

bEidSZlF

Ministerstwo Gospodarski szacowało niedawno, że wskaźnik ten wyniesie na koniec roku ok. 12,5 proc.. Ustawa budżetowa przewidywała, że wskaźnik ten wyniesie na koniec br. 12,8 proc.

Natomiast według czerwcowej centralnej ścieżki projekcji inflacyjnej Narodowego Banku Polskiego (NBP) stopa bezrobocia (liczona na bazie BAEL) wyniesie 10,3 proc. na koniec tego roku, a w latach 2011-2012 odnotuje wzrost do 11,1 proc. i 11,4 proc. wobec 8,2 proc. w ubiegłym roku.

Czytaj w Money.pl
Wciąż trudno o pracę, ale sytuacja się poprawia W lipcu bezrobocie spadnie dzięki robotom publicznym przy usuwaniu skutków powodzi.
Zobacz, gdzie w Polsce bezrobocie maleje Na mapie bezrobocia jest w Polsce dziesięć _ zielonych wysp _. Najwięcej w Świętokrzyskiem i Lubelskiem.
Historia bezrobocia: pracę traciło nawet 9 tysięcy osób dziennie Co trzeci Polak nie ma wątpliwości. To bezrobocie jest najbardziej negatywnym skutkiem zmian sprzed 20 lat.
bEidSZma
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)