Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Coraz lepsza sytuacja na rynku pracy. Zaostrza się walka o pracowników

22
Podziel się:

Poprawia się sytuacja na rynku pracy. W czerwcu pracodawcy opublikowali w sieci rekordową liczbę 170 tys. ofert zatrudnienia. Tradycyjne ogłoszenia o pracę już nie wystarczają, by zdobyć pracownika.

Coraz lepsza sytuacja na rynku pracy. Zaostrza się walka o pracowników
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
bEILgnZx

W czerwcu pracodawcy opublikowali w sieci rekordową liczbę 170 tys. ofert zatrudnienia. Tradycyjne ogłoszenia już nie wystarczają, by zdobyć pracownika.

Na koniec minionego miesiąca w polskim internecie było do wyboru ponad 170 tys. ogłoszeń o pracy. To prawie o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej i najwięcej w historii rekrutacji w sieci - wynika z analiz Barometru Ofert Pracy (BOP), do których dotarła "Rzeczpospolita".

- Wprawdzie liczba ofert pracy nie przyrasta obecnie tak dynamicznie, jak przed dwoma laty, ale fakt, że rośnie nieprzerwanie od siedmiu miesięcy potwierdza bardzo dobrą sytuację na rynku pracy - ocenia Robert Pater z Katedry Makroekonomii WSIiZ w Rzeszowie, która wraz z Biurem Inwestycji i Cykli Ekonomicznych przygotowuje Barometr Ofert Pracy.

bEILgnZz
Zobacz także: Zobacz też: Praca na wakacje dla najmłodszych. Kiedy i gdzie mogą pracować nieletni?

Według jego danych, najszybciej rosła w czerwcu liczba ofert zatrudnienia w usługach, w tym - w logistyce, gdzie ogłoszeń było o 30 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dobrą sytuację na rynku pracy widać również w wynikach dużych serwisów rekrutacyjnych. Ich przedstawiciele zwracają uwagę, że tradycyjne ogłoszenie o pracy już nie wystarczy, by zdobyć pracowników. Zwłaszcza tych wykwalifikowanych, których niedobór jako barierę w rozwoju wskazuje już 38 proc. firm w badaniu GUS - zauważa "Rzeczpospolita".

bEILgnZF

- Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, że teraz trzeba zabiegać o uwagę kandydata. Zmienia się więc forma graficzna ofert, do których dołączane są migawki filmowe z miejsca pracy, wideo z wypowiedziami jej pracowników - mówi Marek Jurkiewicz z InfoPraca.pl.

Klienci jego serwisu coraz częściej korzystają z wprowadzonej w tym roku usługi e-marketingowego wsparcia ogłoszeń m.in. poprzez kampanie na Facebooku, w wyszukiwarkach czy przez esemesy - czytamy w dzienniku.

Zdaniem Łukasza Kozłowskiego, eksperta rynku pracy Pracodawców RP, dopóki utrzyma się korzystna koniunktura w gospodarce, można spodziewać się coraz większej liczby ofert pracy i wakatów w firmach.

- Dopiero teraz, gdy narasta bariera niedostatecznej podaży pracy, widać nakręcającą się spiralę podwyżek płac, choć ich wysoki nominalny wzrost to w dużej mierze wyrównanie inflacji - zauważa Łukasz Kozłowski.

bEILgoaa
gospodarka
praca
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Ciekawe
4 lata temu
Ciekawe, przez rok UP, nie zaproponował mi nawet zamiatania ulicy, na tablicy ciągle te same ogłoszenia z zagranicy, już pożółkłe ze starości, dawno nieaktualne (sprawdzałem), portale internetowe, tylko zbierają dane, nie spodkałem nikogo, kto znalazł przez nie pracę
Jo
4 lata temu
jedna wielka ściema, od 2 lat wertuję oferty pracy, z nadzieją, że trafię na jakąś perełkę, jest zdecydowanie mniej ofert niż przed rokiem (żałuję że wtedy nie zmieniłam pracy - gdy miałam propozycję, liczyłam na coś lepszego), dlatego pracuję tam gdzie pracuję, totalna porażka - szukam w obszarze administracji biurowej, ewentualnie logistyka lub ubezpieczenia, oferty pracy beznadziejne, chyba że jesteś omnibusem - może wtedy znajdziesz zatrudnienie, a skoro rynek pracownika nie powinno być przecież tak trudno
ja
4 lata temu
Niektórzy nie nadają się do pracy lub prowadzenia własnej firmy. Mają oczekiwania, a brakuje im umiejętności, za które ktoś chciałby dużo płacić. Ludzie nie uczą się. Trzeba też rozumieć, że nauka nie kończy się na szkole. Słyszeliście o ksią.ż ce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Kilka drobnych zmian może zrobić wielką różnicę.
bEILgoab
PRAWDZIWYM
4 lata temu
TO TYlko pisanie .
bezrobotny
4 lata temu
Gdzie jest ta praca, mieszkam w Lublinie i od dwóch lat szukam pracy.
...
Następna strona