Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Coca-Cola zamierza zwolnić 160 osób

0
Podziel się

Coca-Cola HBC Polska zamierza zwolnić 160 osób ze swojego zakładu w Łodzi.

Coca-Cola zamierza zwolnić 160 osób
(Simon Shek/CC/Flickr)
bDyMSYfF

Coca-Cola HBC Polska zamierza zwolnić 160 osób ze swojego zakładu w Łodzi. O swoim zamiarze firma poinformowała dziś zakładową organizację NSZZ Solidarność - powiedział przewodniczący łódzkiej Solidarności Waldemar Krenc.

_ - Otrzymałem też informację, że dyrektor personalny firmy chce się ze mną spotkać _ - dodał szef łódzkiej Solidarności. Krenc zapowiedział, że w poniedziałek spotka się ze związkowcami z zakładowej Solidarności i dopiero wtedy może dojść do spotkania z przedstawicielami zakładu. Dodał, że łódzki zakład Coca-Cola HBC Polska zatrudnia 260 osób.

Według informacji na stronie internetowej spółki, zakład w Łodzi powstał w 1993 r. i początkowo należał do spółki Coca-Cola Bottlers Ltd. Od października 2004 r. firma w Polsce zmieniła nazwę na Coca-Cola HBC Polska. Zakład produkcyjny w Łodzi zajmuje 8,7 ha. Z Łodzi pochodzi 11,3 proc. krajowej produkcji Coca-Cola HBC Polska, w tym 100 proc. soków w kartonach i butelkach szklanych.

bDyMSYfH

Według danych spółki, Coca-Cola HBC Polska zatrudnia ponad 3000 osób w czterech zakładach produkcyjnych, 30 centrach dystrybucyjnych oraz w warszawskiej siedzibie firmy. Firma posiada też zakłady w Radzyminie, Staniątkach i w Tyliczu.

Coca-Cola HBC Polska jest częścią grupy Coca-Cola Hellenic - jednego z największych na świecie i największego w Europie rozlewcy napojów firmy The Coca-Cola Company. Coca-Cola Hellenic, należąca do The Coca-Cola Company, działa w 28 krajach. Coca-Cola Hellenic ma siedzibę w Atenach; jest notowana na giełdach w Atenach, Nowym Jorku, Londynie oraz Sydney.

Czytaj więcej o problemie kryzysu
Rostowski optymistą. Zobacz, co zapowiada Minister ocenił, że ostatnie decyzje szczytu w Brukseli po raz pierwszy idą w dobrym kierunku.
"Economist": Polska odwróci się od Zachodu UE i NATO nie budzą już na Wschodzie podziwu, a dominującym doznaniem Wschodu wobec Zachodu stało się rozczarowanie.
Dostaniemy 80 mld euro? Rusza batalia Niklewicz: Polska będzie miała duży wpływ na kształt unijnego budżetu.
bDyMSYgi
KOMENTARZE
(0)