Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobotni dostaną wyższe zasiłki

0
Podziel się:

Resort pracy planuje, by przez pierwsze 3 miesiące zasiłek wynosił 788,2 złotych.

Bezrobotni dostaną wyższe zasiłki
(PAP/Andrzej Zbraniecki)

Resort pracy chce, by bezrobotni dostawali wyższe zasiłki, ale za to będą musieli wykazać się aktywnością na rynku pracy.

Wiceminister pracy Czesława Ostrowska ujawniła _ Gazecie Prawnej _, że resort planuje, by przez pierwsze 3 miesiące zasiłek wynosił 70 procent minimalnego wynagrodzenia.

Według wyliczeń _ gazety _, oznacza to, że zasiłek wzrośnie do kwoty 788,2 zł i będzie aż o 46 procent wyższy niż obecnie. Jego aktualna wysokość to 538,3 zł. Ministerstwo planuje równocześnie, że po 3 miesiącach zasiłek zostanie obniżony do 563 złotych; to jest do wysokości 50 procent minimalnej płacy.

Według danych dziennika, bezrobotni pobieraliby go w tej wysokości do końca okresu zasiłkowego, który w zależności od miejsca zamieszkania wynosi od 6 do 18 miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

_ Gazeta Prawna _pisze, że resort pracy chce też zdyscyplinować i aktywizować bezrobotnych. Osoby, które odmówią udziału w zaproponowanych im szkoleniach zawodowych, zostaną zarówno pozbawione prawa do zasiłku, jak i skreślone z listy bezrobotnych. W rezultacie stracą prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Dziennik wyjaśnia, że ci, którzy wezmą udział w szkoleniach a do świadczeń nie mają prawa, otrzymają stypendium szkoleniowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)