Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce może się zmniejszyć. Rząd ma plan

0
Podziel się:

- Szczególnie chcemy wesprzeć osoby młode oraz po 50. roku życia - powiedział minister pracy i polityki społecznej.

Bezrobocie w Polsce może się zmniejszyć. Rząd ma plan
(Reporter)

Fundusz Pracy na koniec kwietnia zwiększył środki do 7,4 mld zł - podał resort pracy w odpowiedzi na interpelację poselską._ _

_ Według sprawozdania MPiPS-02 o przychodach i wydatkach Funduszu Pracy w ciągu czterech miesięcy 2012 r. stan środków Funduszu Pracy wzrósł z kwoty 5,7 mld zł do kwoty 7,4 mld zł _ - napisano.

Przed wczoraj minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że w najbliższych dniach (koniec tego tygodnia, początek przyszłego) wystąpi z wnioskiem do Ministerstwa Finansów o uwolnienie części środków z Funduszu Pracy na aktywną walkę z bezrobociem. Dodał, że jego resort skrupulatnie zbierał argumenty dotyczące rynku pracy i dane dotyczące bezrobocia i wyraził przekonanie, że trafiają one do MF.

Zaznaczył, że nie chce mówić o kwocie. _ - Jest to przedmiotem naszych dyskusji. Mam nadzieję, że będą to środki, które pozwolą wesprzeć rynek pracy. Myślę, że ok. 500 mln - będziemy rozważać wystąpienie w okolicy tej kwoty _ - powiedział. Dodał, że te pieniądze trafią na aktywne formy walki z bezrobociem. - _ Szczególnie chcemy wesprzeć osoby młode oraz po 50. roku życia _ - poinformował.

Czytaj więcej w Money.pl
Z pracą jest coraz lepiej. Skąd ten efekt? Stopa bezrobocia w marcu tego roku spadła do 13,3 procent. W lutym wyniosła 13,5 proc.
Oto najnowsze dane o bezrobociu w Polsce Brak pracy doskwiera przede wszystkim mieszkańcom Hiszpanii. Najlepiej jest w Austrii - wynika z danych Eurostatu.
Niepokojące dane o bezrobociu. Gwałtowny skok Pracy nie ma już ponad 2,1 mln Polaków. Oto przyczyny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)