Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie w kraju spadło

0
Podziel się

W porównaniu z lipcem w sierpniu było lepiej, ale już sierpień zeszłego roku był...

Bezrobocie w kraju spadło
(Andres Rodriguez/Dreamstime)
bDoreeyd

W sierpniu 2011 r. w porównaniu do lipca tego roku odnotowano spadek liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, natomiast w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku nastąpił wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia.

Większa niż przed miesiącem, ale mniejsza niż przed rokiem, była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych. Mniej osób niż w lipcu 2011 r. i sierpniu 2010 r. wyrejestrowano z urzędów pracy. W końcu sierpnia 2011 roku urzędy pracy dysponowały większą liczbą ofert pracy niż w lipcu 2011 r., ale mniejszą niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Bezrobocie w Polsce w ostatnich trzech latach

bDoreeyf

Natomiast sprzedaż detaliczna w sierpniu wzrosła o 11,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku, a wzrosła o 1,1 proc. - podał GUS. Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła w sierpniu o 6,9 proc. w ujęciu rocznym.

Ekonomiści szacowali, że sprzedaż detaliczna w sierpniu rdr wzrosła średnio o 9,2 proc., a mdm spadła o 0,8 proc.

Czytaj w Money.pl
Rośnie sprzedaż detaliczna w Polsce Kupujemy więcej sprzętu RTV/AGD. Spada za to sprzedaż książek i prasy.
Koniec galopujących cen? Obecujące dane Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu spadły o 0,3 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca.
Bezrobocie w dół. Najlepsze dane w tym roku Sytuacja w czerwcu była lepsza niż miesiąc wcześniej. Przed rokiem bezrobocie było jednak jeszcze niższe.
bDoreeyl
bDoreeyG
KOMENTARZE
(0)