Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Bezrobocie w dół, przez prace sezonowe

0
Podziel się:

W kwietniu ubyło blisko 90 tysięcy bezrobotnych. Najbardziej poprawiło się w warmińsko-mazurskiem.

Bezrobocie w dół, przez prace sezonowe
(Imageegaml/iStockphoto)
bEIIyWDF

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 12,6 proc. i w porównaniu do marca spadła o 0,5 pkt proc. - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Najbardziej bezrobocie obniżyło się w woj. warmińsko-mazurskim.

Zgodnie z komunikatem MPiPS, na koniec kwietnia 2011 w Polsce było 2 mln 44,4 tys. bezrobotnych. W porównaniu do końca marca 2011 ich liczba spadła o 89,5 tys. osób.

_ Spadek ten jest porównywalny do spadku odnotowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku _ - zaznaczył resort.

bEIIyWDH

Ministerstwo poinformowało, że w kwietniu br. spadek stopy bezrobocia (w granicach od 0,3 do 0,9 pkt proc.) odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy miał miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Bezrobocie spadło tam o 0,9 pkt proc. do poziomu 20,5 proc.

_ Jest to warte podkreślenia, gdyż województwo warmińsko-mazurskie jest województwem o najwyższym natężeniu bezrobocia. Do spadku bezrobocia przyczynił się przede wszystkim spadek liczby nowych rejestracji bezrobotnych oraz wzrost wyłączeń z ewidencji bezrobotnych _ - zaznaczyło MPiPS.

Według danych resortu wzrosła także liczba tzw. wyłączeń z ewidencji z tytułu podjęcia pracy. _ Zjawisko wzmożonych wyrejestrowań z tytułu podjęcia pracy było spowodowane zintensyfikowaniem prac sezonowych w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie, transporcie, turystyce i leśnictwie. Również realizacja programów aktywizacji bezrobotnych z Funduszu Pracy i ze środków unijnych przyczyniła się do spadku bezrobocia _ - powiedziała cytowana w komunikacie Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak.

Czytaj w Money.pl
Bezrobocie w dół, za to płace w górę Minister pracy zapowiada podwyżkę płacy minimalnej. Jej zdaniem bezrobocie spadnie bardziej niż prognozowano.
6 razy mniej zarabiamy niż na Zachodzie Najwięcej w Europie za pracę dostają Duńczycy. Polskie pensje są od trzech do sześciu razy niższe niż na Zachodzie. Ale gonimy czołówkę.
Niemcy czekają na 740 tysięcy Polaków. Kuszą mieszkaniami Rynek pracy w Niemczech potrzebuje 3 milionów pracowników. Firmy są gotowe oferować dobre warunki pracy.
bEIIyWEi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)