Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. oprac. Przemysław Ciszak
|

Bezrobocie spada. Bez pracy pozostaje zaledwie 635 tys. Polaków

79
Podziel się

Stopa bezrobocia w Polsce jest daleko niższa niż całej Unii.

Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty
Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty (TADEUSZ KONIARZ/REPORTER)
bDoCoxFh

Liczba Polaków pozostających bez pracy zmniejszyła się z 646 tys. do 635 tys. Stopa bezrobocia w Polsce jest daleko niższa niż całej Unii.

Najnowsze dane Eurostatu stawiają Polskę w dobrym świetle. Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 3,7 proc. Zatrudnienie znajduje coraz więcej Polaków. W poprzednim miesiącu poziom bezrobocia sięgał 3,8 proc.

bDoCoxFj

Znaczna poprawa widoczna jest w ujęciu rocznym. Jak poinformował unijny urząd statystyczny, w czerwcu 2017 r. stopa bezrobocia wynosiła 5 proc.

Zobacz także: Zobacz też: Wojna handlowa USA-UE. "<a href="https://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-6129261747357825c">Donald Trump</a> jest skazany na wygraną"

Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty. W całej Unii stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 6,9 proc. - podaje Eurostat. - Co oznacza że nie zmieniła się porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale spadłe w ujęciu rocznym. W 2017 rok wynosiła bowiem 7,6 proc.

bDoCoxFp

Jeszcze lepiej wyglądamy przyrównując się do strefy euro. Tam bowiem bezrobocie utrzymało się na poziomie 8,3 proc.

?Polska na 4?. miejscu wśród krajów UE?? o najniższym bezrobociu - podał @EU_Eurostat. #praca #rynekpracy pic.twitter.com/O1XMknMhPJ -- Ministerstwo Rodziny (@MRPiPS_GOV_PL) 31 lipca 2018

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec czerwca br. 5,9 proc.

bDoCoxFq
bDoCoxFK
Źródło:
KOMENTARZE
(79)
Gg
2 lata temu
Pan pseudesor Balcerowicz na pewno znajdzie jakies wyrlumaczenie ze to "wina" pisu
cvq
2 lata temu
U nas płaca jest niższa, niż zasiłek na zachodzie . Lepiej byc tam bezrobotnym niż tutaj dawać się wykorzystywać. Tak swoją drogą to bezrobocie w Polsce jest trzy razy wyższe od tego zarejestrowanego. Najważniejsza jest propaganda sukcesu i usprawiedliwienie ściągania Ukraińców .
zenek sikora
2 lata temu
Tyle razy powtarzałem, że z pustej głowy nie ma prawa jakakolwiek wiedza wyjść. Z pustej poprawnej politycznie pały, może jedynie kumoterstwo, szalbierz i przytulanie lewizny wyjść. -Jak wspaniale jak cele się zapełniają korumpowanymi członkami opozycji, jak wspaniale jak Polska wstaje z kolan pod każdym względem i jak wspaniale jak rządzą ludzie, których wypowiedź jest czytelna i przekłada się na konkretne działanie. Jak wspaniale że Polska ma swoje jestestwo. I w końcu wygrywa z lewactwem ukrywającym się pod przykrywką demokracji i....."róbta co chceta".
bDoCoxFL
Jakiś
2 lata temu
Jaka ilość bezrobotnych wyjechała na saksy ? Ilu ? Jaki to procent ? Miejsca pracy się zwolniły dla bezrobotnych ? Powstało więcej firm do pracy ? Płacą rozsądniej ? Wiem- poszli ludzie na emerytury i zajęli je inni ! Jak to jest ?
Jajo
2 lata temu
U nas jardy mały procent bezrobocia w porównaniu do państw uni. Na zachodzie nikt normalny nie pójdzie do pracy za stawkę za która u nas robi połowa społeczeństwa. Na zasiłku maja więcej niż u nas za miesiąc tyrania
...
Następna strona