Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Przemysław Ciszak
|

Bezrobocie spada. Bez pracy pozostaje zaledwie 635 tys. Polaków

0
Podziel się

Stopa bezrobocia w Polsce jest daleko niższa niż całej Unii.

Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty
Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty (TADEUSZ KONIARZ/REPORTER)
bDeRbZCJ

Liczba Polaków pozostających bez pracy zmniejszyła się z 646 tys. do 635 tys. Stopa bezrobocia w Polsce jest daleko niższa niż całej Unii.

Najnowsze dane Eurostatu stawiają Polskę w dobrym świetle. Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 3,7 proc. Zatrudnienie znajduje coraz więcej Polaków. W poprzednim miesiącu poziom bezrobocia sięgał 3,8 proc.

bDeRbZCL

Znaczna poprawa widoczna jest w ujęciu rocznym. Jak poinformował unijny urząd statystyczny, w czerwcu 2017 r. stopa bezrobocia wynosiła 5 proc.

Zobacz też: Wojna handlowa USA-UE. "Donald Trump jest skazany na wygraną"

Polska świetnie wypada również na tle Wspólnoty. W całej Unii stopa bezrobocia wyniosła w czerwcu 6,9 proc. - podaje Eurostat. - Co oznacza że nie zmieniła się porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale spadłe w ujęciu rocznym. W 2017 rok wynosiła bowiem 7,6 proc.

Jeszcze lepiej wyglądamy przyrównując się do strefy euro. Tam bowiem bezrobocie utrzymało się na poziomie 8,3 proc.

bDeRbZCR

?Polska na 4?. miejscu wśród krajów UE?? o najniższym bezrobociu - podał @EU_Eurostat. #praca #rynekpracy pic.twitter.com/O1XMknMhPJ -- Ministerstwo Rodziny (@MRPiPS_GOV_PL) 31 lipca 2018

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec czerwca br. 5,9 proc.

bDeRbZDm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)