Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Będą więcej płacić. Rząd zapowiada kolejne podwyżki

119
Podziel się

Kto może liczyć na podwyżkę? Pracownicy cywilni wojska, strażacy i policjanci. Na dodatki mogą liczyć również emeryci.

Podwyżki mają dostać m.in strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa
Podwyżki mają dostać m.in strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa (Wiktor Bakiewicz/Reporter)
bDBbLzYR

Od początku roku większe pensje dostają osoby zarabiające stawkę minimalną. Rząd podniósł bowiem najniższe płace o 100 zł do 2100 zł brutto. Wzrosła także stawka godzinowa do 13,5 zł. Od 2019 ma być kolejna podwyżka do 2220 zł brutto - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Większe płace otrzymają również pracownicy cywilni wojska. Ile więcej zarobią? Na osobę przypada około 200 zł. Na początku czerwca minister Błaszczak zapowiedział, że przeznaczy na ten cel 114,5 mln zł.

Podwyżki mają dostać też strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa. W maju MSWiA przeznaczyła 150 mln zł na pensje dla najniżej zarabiających funkcjonariuszy. Następna podwyżka zaplanowana jest na styczeń 2019 – pisze dziennik. Jak poinformował resort, mundurowi będą zarabiać o 609 zł więcej niż 2016 roku, a pensja cywili wzrośnie o 597 zł.

bDBbLzYT

Nauczyciele pierwszą z 3 stopniowych podwyżek mają już za sobą. Dostali od kwietnia od 123 zł do 168 zł więcej. Kolejne podniesienie płac w przyszłym roku, o następne 5 proc. i za dwa lata znów najprawdopodobniej o 5 proc.

Zobacz także: 500 plus dla nauczycieli już we wrześniu:

Rząd również myśli, jak przed wyborami zdobyć głosy emerytów. Co prawda dla nich podwyżek nie ma, alejak pisaliśmy w money.pl, już pracuje nad dodatkami. Może być to tzw. 13. Emerytura, albo zwolnienie z podatku PIT.

bDBbLzYZ

Więcej pieniędzy w tym roku dostali również pobierający rentę socjalną – pisze Wyborcza. Premier założył, że co roku rząd będzie przeznaczał na podwyżkę 600 mln zł.

bDBbLzZu
KOMENTARZE
(119)
Rek
3 lata temu
Należy odmrozić płace w budżetówce, to co zabrało PO.
Masakra
3 lata temu
Ten rząd doprowadzi już niedługo do tego, że w kraju będzie sama biedota, bezrobotni wielodzietni i uprzywilejowani pisowcy. Płace ludzi po studiach zrównali z płacami absolwentów podstawówek, emerytury ludzi którzy ciężko pracowali przez lata zrównali z minimalnymi emeryturami obiboków i kombinatorów. Naprawdę Polska w ruinie.
ojej
3 lata temu
mgr inż. informatyk 10 letni staż masa kursów, uprawnień, poświadczeń zarządzanie infrastrukturą krytyczną teleinformatyczną w wojsku 2200zł na rękę xD ŚMIECH Już na wypowiedzeniu :) u prywaciarza na dzień dobry 3x tyle. nie byli w stanie uwierzyć, że tyle mi płacono. Papa.
bDBbLzZv
50+
3 lata temu
I znowu 13 emeryturę albo zwolnienie z podatku dostaną emeryci z najniższą emeryturą ?
Jasia
3 lata temu
A co z pozostałymi pracownikami pracujacymi w budżecie? Dzielicie ich na lepszych i gorszych. Nie pracuje jako cywilny pracownik policji, to znaczy jestem gorsza? Wstyd dla państwa. Nie powinno sie dzielic a moze powinny byc podwyżki dla osob ktore pracuja powyzej 30 lat? One cos dla Polski zrobily...
...
Następna strona