Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Będą więcej płacić. Rząd zapowiada kolejne podwyżki

119
Podziel się:

Kto może liczyć na podwyżkę? Pracownicy cywilni wojska, strażacy i policjanci. Na dodatki mogą liczyć również emeryci.

Podwyżki mają dostać m.in strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa
Podwyżki mają dostać m.in strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa (Wiktor Bakiewicz/Reporter)
bEJBbchx

Od początku roku większe pensje dostają osoby zarabiające stawkę minimalną. Rząd podniósł bowiem najniższe płace o 100 zł do 2100 zł brutto. Wzrosła także stawka godzinowa do 13,5 zł. Od 2019 ma być kolejna podwyżka do 2220 zł brutto - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Większe płace otrzymają również pracownicy cywilni wojska. Ile więcej zarobią? Na osobę przypada około 200 zł. Na początku czerwca minister Błaszczak zapowiedział, że przeznaczy na ten cel 114,5 mln zł.

Podwyżki mają dostać też strażacy i policjanci oraz Służba Ochrony Państwa. W maju MSWiA przeznaczyła 150 mln zł na pensje dla najniżej zarabiających funkcjonariuszy. Następna podwyżka zaplanowana jest na styczeń 2019 – pisze dziennik. Jak poinformował resort, mundurowi będą zarabiać o 609 zł więcej niż 2016 roku, a pensja cywili wzrośnie o 597 zł.

bEJBbchz

Nauczyciele pierwszą z 3 stopniowych podwyżek mają już za sobą. Dostali od kwietnia od 123 zł do 168 zł więcej. Kolejne podniesienie płac w przyszłym roku, o następne 5 proc. i za dwa lata znów najprawdopodobniej o 5 proc.

Zobacz także: 500 plus dla nauczycieli już we wrześniu:

Rząd również myśli, jak przed wyborami zdobyć głosy emerytów. Co prawda dla nich podwyżek nie ma, alejak pisaliśmy w money.pl, już pracuje nad dodatkami. Może być to tzw. 13. Emerytura, albo zwolnienie z podatku PIT.

bEJBbchF

Więcej pieniędzy w tym roku dostali również pobierający rentę socjalną – pisze Wyborcza. Premier założył, że co roku rząd będzie przeznaczał na podwyżkę 600 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJBbcia
KOMENTARZE
(119)
Pracujaca 35 ...
3 lata temu
Ministrowi dac 2000 brutto i niech zyje
xx
3 lata temu
Jeżeli ktoś to czyta i wieżyw liczby które są tu przytaczane to jest w błędzie .
A co z Dod.St...
3 lata temu
Problem niesprawiedliwości 'stażowego' dotyczy głównie 'budzetówki'! W 2018 płaca minim. wynosi 2100 zł brutto. Pan X z wieloletnim doświadczeniem np.w zamówieniach, który pracuje w urzędzie, zarabia 1800 zł pensji zasadniczej, a pozostałe 300 zł dostaje w formie dodatku stażowego. Jego młodsza koleżanka, ktua zaczyna dopiero drogę zawodową np.pani wożna również zarabia 2100 zł brutto, jednak całą kwotę w ramach pensji zasadniczej bo to jest jej pierwsza praca i nie ma 'stazowego'. A od 2019 roku pani wozna i pan X zarobią po 2200 brutto czyli po 1630netto.. I często jest tak, ze pan X pełni funkcje odpowiezawodową i ma studia, odpowiada za budżet, finanse...i ma chyba wiekszą odpowiedzialność od pani wożnej.. To jest przykład wyjęty z wielu jednostek budzetowych z mojej także i wielu ludzi to już bardzo drażni i odchodzą do innej pracy gdzie ich kompetencje, doswiadczenie i wykształcenie jest docendocenianejuz nie pod względem stanowiska ale przede wszystkim finansowo! Liczymy, ze wkrótce p.Rafalska ogłosi te zmiany..godne zmiany!
bEJBbcib
aco ze STAZOW...
3 lata temu
tylko nauczyciele..a Sekretarka. księgowa..zarabiają grosze!! np.sekretarka ma podstawy 1900brutto plus aSTAŻOWE 16 PROCENT I MA 2110BRUTTO!!! a NOWO ZATRUDNIONY BEZ STAŻU CZY TO PORTIER CZY PANI SPRZĄTACZKA NA START OD 2019 ROKU BEDZIE MIAŁA 2250 BRUTTO!!! mOZE WKONCU ZNIESIECIE WLICZANIE stażowego DO MINIMALNEJ!!!
A Pracownicy ...
3 lata temu
Pracuje w szkole jako referentka i nasze płace są głodowe.. np.Stażowe nie spełnia już swojej roli! Ja mam 1800 brutto podstawy plus 360brutto stażowego i w sumie na ręke mam niecałe 1680zł! Może związki zawodowe zawalczą aby nie wliczać go do minimalnej płacy bo samo podniesienie minimalnej nic nie da?! Pani Rafalska juz obiecywała zmiany od 2018roku..a tu tylko puste słowa!. Najniższa krajowa rośnie, tym samym rosną pobory najmniej zarabiającym np sprzątaczkom. Pobory urzędników stoją w miejscu i wyrównują się(bo nam do minimalnej wlicza sie dodatek stażowy!). Czyli pani sprzątaczka na starcie zarabia tyle samo albo niewiele mniej co urzędnik. Niech wszyscy godnie zarabiają zgodnie ze swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym! Najbardziej w plecy są ci z najdłuższym stażem, bo najniższą krajową liczy się ze stażowym.( ja mam 20lat stażu i mam 1698 netto!) Młody zarabia tyle co pracownik z długoletnim stażem i doświadczeniem. Do czego dochodzi w naszym kraju aż nie chce się tu żyć..
...
Następna strona