Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
|
aktualizacja

Awans. To główna motywacja w pracy. Czym jest i jak uzyskać awans?

0
Podziel się:

Awans to zmiana warunków pracy na korzystniejsze z punktu widzenia pracownika. Czym jest i jak uzyskać awans?

Awans. To główna motywacja w pracy. Czym jest i jak uzyskać awans?
Awans. Czym jest i jak uzyskać? (pixabay.com)

Awans. Czym jest?

Awans to zmiana warunków pracy na korzystniejsze z punktu widzenia pracownika. Dzieli się go na dwa rodzaje: poziomy i pionowy. Awans pionowy to zmiany stanowiska na wyższe w hierarchii. Jest on utożsamiany ze zmianą pozycji w strukturze organizacji i wymagać może wykorzystania i przyswojenia umiejętności kierowniczych i przywódczych.

Z kolei awans poziomy to zmiana stanowiska bez zmiany poziomu w hierarchii. Pozwala on docenić rozwój specjalistycznych kompetencji oraz wykorzystać gromadzone doświadczenie. Jest to efekt pozyskania wiedzy na dany temat, które jest związane ze znajomością obszarów działalności przedsiębiorstwa.

Awans to główna motywacja do pracy

Awans to cel wielu pracowników. Dla zatrudnionych stanowi motywację dla dalszego samorozwoju i pozyskiwaniu nowych umiejętności. Dlatego w przedsiębiorstwie powinna być jasno określona ścieżka awansów, co pozwoli zrealizować osobiste cele pracownikom i może wpłynąć pozytywnie na atmosferę w firmie.

Awans dotyczy także nie tylko zmiany stanowiska i kompetencji. Jest także związany z podwyżką wynagrodzenia i uzyskaniem wyższego poziomu kwalifikacji, co także jest celem wielu pracowników, którzy rozpoczynają pracę w danym przedsiębiorstwie.

Jak uzyskać awans?

Jeśli chcemy dostać awans i wykonywać nowe odpowiedzialne zadania w firmie, musimy spełnić kilka warunków, które określa pracodawca. Warto jednak zastosować kilka sztuczek, które mogą sprawić, że szybciej nasze kompetencje zostaną dostrzeżone przez kadrę menedżerską.

Pomóc może angażowanie się w najbardziej obiecujące projekty realizowane przez firmę. Sukces projektu sprawi, że zostaniemy zapamiętani przez szefostwo. Warto też pamiętać, co lubi szef i zadbać o to, by traktował nas z sympatią. Eksperci przyznają też, że należy sprawiać wrażenie niezastąpionego i walczyć o sukcesy firmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)