Money.pl Praca Wiadomości

Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę [DŹWIĘK]

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2009-12-30 11:05
Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę
Fot. Pryzmat/Dreamstime
Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę

Od 1 stycznia zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy niż obecnie o142 złote. Wyniesie on 717 złotych brutto. Rzecznik ministerstwa pracy Bożena Diaby wyjaśnia, że prawo do 100 procent zasiłku przysługuje przez pierwsze trzy miesiące pozostawania bez pracy. Przez następne trzy miesiące zasiłek będzie wynosił 563 złote.

Bożena Diaby zaznaczyła, że wyższy zasiłek wypłacany przez pierwsze trzy miesiące ma ułatwić bezrobotnemu poszukiwanie pracy.

Podwyższony zasiłek otrzymają ci bezrobotni, którzy zarejestrują się w urzędach pracy po nowym roku. Jeśli zarejestrowali się wcześniej, nadal będą pobierali 575 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

IAR
Tagi: ministerstwo, podwyżka, zasiłek, bezrobotni, pracy
Zobacz więcej: Zasiłki w Polsce



Re: Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę

haadsfs / 82.177.199.* / 2009-12-30 16:10
no i po co te zasilki?? pracy jest w brud tylko powinny sie zmienic warunki pracy i zrobic przetasowanie w odpowiednich sektorach np zwiekszyc budowlanke zmniejszyc budzetowke...
 
angel33 / 188.146.82.* / 2010-01-03 01:19

no i po co te zasilki?? pracy jest w brud tylko powinny sie zmienic warunki pracy i zrobic
przetasowanie w odpowiednich sektorach np zwiekszyc budowlanke zmniejszyc budzetowke..

Zgadzam się z Tobą,praca jest,tylko niestety nie jest należycie wynagradzana,pensje są chyba tylko po to,żeby ludzie nie poumierali z głodu...A "bezrobotni na zasiłkach"w większości są z wyboru niż z musu.Ja,która pracuję,nie baluję tyle,ile Ci rzekomo bezrobotni,no to chyba nie jest im tak żle.CHCIAŁOBY SIE PRACOWAĆ ZA FAJNE PIENIĄDZE I W DOBRYCH WARUNKACH...hmm takie maryenie.pozdrawiam

Re: Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę

Adam222 / 77.88.138.* / 2009-12-30 15:58
Oszustwo jak w bankach. 717 zł przez pierwsze 3 miesiące. Niedługo będzie 3 000 zł za pierwszy dzień a później 5 zł. A może by tak policzyć średnią za cały okres i napisać uczciwie, że zasiłek będzie wynosił 640 zł brutto. Czy za to można wyżyć? Chyba nie. Na rękę będzie to około 410 zł. Proszę zrobić skromne opłaty to na jedzenie już nie będzie. A jak kupimy jedzenie to wyrzucą nas z mieszkania. Bezrobotni w innych krajach UNI dostają 1000 euro czyli ponad 4000 zł.
 
ekomoney / 193.109.225.* / 2009-12-30 18:12

Oszustwo jak w bankach.

mówisz jakbyś szedł na bezrobocie jak po jakąś wygraną lub po pensję :P
jakbyś czytał umowę zawieraną z bankiem i TOiP to byś nie mówił, że bank nie oszukuje, tylko ściśle trzyma się określonych w umowie reguł


A może by tak policzyć średnią za cały okres i napisać uczciwie, że zasiłek będzie
wynosił 640 zł brutto.

to zależy za jaki okres liczysz ;)

Re: Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę

mrówka123 / 83.28.106.* / 2009-12-30 13:34
Praca jest do bani. Chyba że urzędnicza. ;-) Szczęśliwego Nowego Roku 2010 .

Re: Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę

janiszek72 / 2009-12-30 11:29 / Tysiącznik na forum
Zapowiada się kolejny spektakularny sukces Donalda Tuska. Z dużym prawdopodobieństwem Wrocław nie zdąży z budową stadionu na EURO 2012. Brawo Donek i PO. Oby tak dalej. Prowadź nas wodzu do drabiniastego wozu, tam gdzie dzięcielina pała, a Tobie za rządzenie należy się pała. I to by bylo na tyle. Serdecznie pozdrawiam
 
Wrocławianie / 83.6.209.* / 2009-12-30 16:33
Nie panikuj... damy radę,
 
wwsws / 217.74.68.* / 2009-12-30 13:48
a co Donald buduje stadion ? A ja myslalem, ze Lech.

Re: Zasiłki dla bezrobotnych idą w górę

janiszek72 / 2009-12-30 11:23 / Tysiącznik na forum
Przed wyborami prezydenckimi rząd Donalda Tuska sypnie ciemnogrodowi mamoną i ewentualnym zostaniu Donka prezydencikiem odbierze sobie potrójnie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam. P.S. Czy nie lepiej tworzyć nowe miejsca pracy niż podwyższać zasiłek dla bezrobotnych?
 
Darassess / 89.74.243.* / 2009-12-30 11:51
Jak zwykle janiszek znany wszystkim propagandzista PISu na Money.pl, tak się rozpędził w czytaniu nagłówków z kanałów RSS, że dodał propagandę tam gdzie nie trzeba, aby tylko być pierwszym, aby tylko wszyscy przeczytali ten bełkot.
 
Rossi / 91.189.73.* / 2009-12-30 13:40

aby
tylko wszyscy przeczytali ten bełkot.

Zapomniałeś dodać że jest to bełkot propagandy rzadu kanclerza kaczora donalda tuska, który próbuje pocieszyć nowych bezrobotnych, by nie tracili wiary, by żyło się im lepiej z zasiłku dla bezrobotnych, by pomietali idąc do urn wyborczych komu zawdzięczają ten dobrobyt? komu należy podziękować za wzrost wyngradzenia z tytułu bycia bezrobotnym? a dziura w budżecie rośnie - nieprawdaż?
 
piotr czajkowski / 62.233.247.* / 2010-01-06 19:10
witam mam prosbe na temat czy moze ktos mi obliczyc czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych.pracowałem w okresie 05.05.2008 do 31.12.2009 w wymiarze 1\1......(2)wykoarzystałem w roku zwolnienia urlop wypoczynkowy w wymarze 9 dni. korzystałem z uropu bezpłatnego 213 dni.niezdolny do pracy 5 dni.prosze o wyliczenie mi tego z góry dziekuje