Money.pl Praca Wiadomości

Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Agencje doradztwa personalnego
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
Superoferty
  • Manager działu online marketingu
    Klient iBroker, Kraków (Bieżanów-Prokocim)
  • MONTER KONSTRUKCJI I RUROCIĄGÓW
    ZEB, Cała Polska, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie,...
  • Redaktor
    Wirtualna Polska Media S.A., Warszawa
  • Kierowca - Opiekun
    B&W Agencja Pracy, Anglia
2017-07-25 06:35
Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy
Fot. Tadeusz Koniarz/REPORTER
Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

W Polsce brakuje rąk do pracy. Także ukraińskich. Pracownicy zza wschodniej granicy chcą zarabiać znacznie więcej niż przed rokiem.

- Tani pracownik zza wschodniej granicy to mit. Rosnące zapotrzebowanie na pracę Ukraińców podwyższyło ich oczekiwania płacowe. Oczekują teraz stawek wyższych o 15-30 proc. niż przed rokiem - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

Dziennik zwraca uwagę na szybko rosnący popyt na pracowników ze Wschodu, głównie z Ukrainy, o czym pisaliśmy w money.pl. Wprowadzenie przepisów, dzięki którym przez pół roku mogą być zatrudnieni według uproszczonej procedury spowodowało, że polskim firmom coraz trudniej ich znaleźć.

Zobacz także film o zniesieniu wiz dla Ukraińców:


 

- Ukraińcy są dzisiaj rozchwytywani na rynku i to czują. Wiedzą też, że bez problemu mogą dostać inną pracę, czasami za większe pieniądze, albo po prostu lepszą czy lżejszą - mówi "Rz" Marcin Kołodziejczyk, dyrektor ds. rozwoju projektów międzynarodowych w gdańskiej Grupie Progres, która notuje ponadtrzykrotny wzrost liczby kontraktów na pracowników z Ukrainy.

Jego zdaniem wyższe płace Ukraińców spowodowane są m.in. wzrostem płacy minimalnej i stawki godzinowej w Polsce. Ważna jest także popularność zatrudniania Ukraińców w Polsce.

- Wielu pracodawców zaczęło sięgać po kadrę ze Wschodu, widząc, że może to być efektywne rozwiązanie ich problemów z deficytem pracowników na lokalnym rynku – twierdzi Kołodziejczyk.

Przytaczana przez dziennik Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców Polskie Jagody, która zrzesza pięciu dużych plantatorów borówek amerykańskich i truskawek z Lubelszczyzny, zwraca uwagę na rosnące oczekiwania Ukraińców wobec polskich pracodawców. "O ile wcześniej Ukraińcy pracowali przy zbiorach na akord, o tyle teraz trzeba ich rozliczać według stawek godzinowych, płacąc co najmniej 13 zł na godzinę. A dodatkowo zapewnić godziwe warunki noclegu" - czytamy w "Rz".

- W przeciwnym razie szybko wyjeżdżają gdzie indziej - zapewnia Kozarzewska.

Jakie wynagrodzenie satysfakcjonuje Ukraińców? Zdaniem Tomasza Dudka, dyrektora operacyjnego agencji zatrudnienia Otto Work Force, w ubiegłym roku przy prostych zajęciach zadowalali się płacą 1500 zł netto miesięcznie. Dziś oczekują 2000 zł na rękę.

- Zdarza się, że początkowo pracują za niższe stawki, lecz szybko poznają rynkowe realia i znajdują pracę za większe pieniądze, np. w innym województwie - zauważa Dudek.

oprac. Bartosz Krzyżaniak
Tagi: pensje, rynek pracy, ukraińcy



Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

precz z socjalem / 213.238.77.* / 2017-08-05 11:15
Ja zatrudniam Koreańczyków z północy. Wychodzi taniej niż minimalna a są pracowitsi i mogą robić 24 na dobę. Bez łaski.
 
H Szatkowski / 2017-08-17 06:46 / Tysiącznik na forum
Bez łaski, ale i bez...prawnie.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Robert1063 / 188.33.146.* / 2017-07-27 13:12
I bardzo dobrze może w końcu POLAKOM podniosą pensję !!!!!!!
 
Maciek Lowe / 212.238.236.* / 2017-08-05 21:12
Yhm. Taki sam komentarz pojawia sie na rynku brytyjskim nt. Brexitu, wyrugownia taniej sily roboczej, tj. m.in. Polaka i natychmistowej podwyzki dla Brytyjczyka. Zupelnie jakby tu o ponton chodzilo. Tymczasem wyzsza pensja = wyzsza cena, czyli nizsza konkurencyjnosc na rynku. Produkt/usluge trzeba jeszcze sprzedac, a kto kupi za wyzsza cene?
 
jokono / 213.238.77.* / 2017-08-05 11:18
Mi szef powiedział, że wolałby zamknąć firmę i iść na etat niż dać podwyżki. Powiedział, że nikt mu nie będzie dyktował ile kto ma zarabiać. I takie jest właśnie myśłenie wielu polskich przedsiębiorców.
 
H Szatkowski / 2017-08-17 06:45 / Tysiącznik na forum
Twoje byłoby identyczne, gdybyś miał odwagę przedsiębiorcą zostać.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Arek981 / 92.75.216.* / 2017-07-27 08:47
Pracodawca szuka jeleni, przeliczył się!!!! Znajomy chciał się zatrudnić kilka lat temu u jednego z pracodawców za najniższą krajową. Ten szef powiedział, że Pana nie przyjmę, bo Pan nie ma doświadczenia.

Powiedzcie, gdzie możemy się nauczyć fachu poza szkołą? Nigdzie.
Wszędzie pytają o doświadczenie.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

kikik / 213.122.111.* / 2017-07-27 07:59
...obnizcie opodatkowanie praccy w Polsce i zus a POlacy z zach wroca

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

moptop793 / 176.100.196.* / 2017-07-27 07:18
To sie polski pracodawca zdziwił - myśleli że jak ukrainiec to już mają swojego jelenia do tyrania za grosze !!!! Bardzo dobrze wam tak ,żałowaliście polakowi dać 2zł na godz. to teraz dajcie ukraincowi 3 zł a on sie zastanowi czy będzie pracować :)

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Viola19 / 77.181.131.* / 2017-07-27 06:02
co to ma byc? czlowiek z Ukrainy czy z Polski...to nadal taki sam czlowiek. Placi takie same rachunki,takie same podatki ,...dlaczego ma zarabiac mniej niz przecietny Polak? Doceni i zrozumie to kazdy kto musial szukac pracy po za Polska.
 
bar / 78.9.56.* / 2017-07-27 09:19
Dla tego że w każdym zachonim kraju tak to wygląda, w pierwszej kolejności dba się o swoich obywateli później o emigrantów. Przez takich tak ty ten kraj nigdy nie będzie pro obywatelski....

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Olo.n / 94.254.147.* / 2017-07-27 05:31
Znam przypadek Ukraińcz pracującego w Polsce wraz źoną. On ma 12zł/h a jego źona 10zl/h. On kupuje za zarobione pieniadze dolary a jego źona hrywny i sami mówią, ze w Polsce mają Amerykę . Tylko niech spróbują źyć za te pieniądze w Polsce, szybko zmienią zdanie.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:10
w Polsce nie brakuje rak do pracy tylko oferowane przez ppracodawcow wynagrodzenia w porownaniu do ich wymagan maja sie nijak najlepiej by bylo gdybys 24godz pracowal i najlepiej za darmo ale tak to sie raczej nie da przezyc i funkjonowac normalnie wiec jest tak jak jest jeszcze troche nauki pracodawcy odbiora i przekonaja sie ze krajowy pracownik jednak lepszy choc moze troche drozszy

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 02:27
chcieliscie zaoszczedzic kosztem polskiego pracownika to zostaniecie bez rak do pracy bo Polacy nie mogac nawet pomarzyc o podwyzkach we firmach zamiast sluchac ciagle podwyzek nie bedzie jak wam sie nie podoba to mozecie sie zwolnic na wasze miejsca przyjmiemy ukraincow po prostu spakowali manatki i wyniesli sie tam gdzie wiedza jak uszanowac sumiennego pracownika ktorego w dodatku nie trzeba pilnowac zeby pracowal zamiast sie obijac i nabijac sobie godzinowke i swoja prace wykonal dobrze trzeba bylo sznowac jak sie mialo dobre teraz sie dopiero dowiecie jak ukraincy beda pracowac na godziny ile wam zrobia sporo o tym wiem bo mam to na co dzien pa pa powodzenia panowie pracodawcy wielcy ot jak mowi stare przeslowie chciwosc nie poplaca

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

dajspokoj / 83.6.250.* / 2017-07-27 02:25
Tak rząd pIs-u poprawia warunki powrotu Polakom do Polski - jak zwykle kłamali

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Kris Nielsen / 118.210.246.* / 2017-07-27 01:05
Wszystko co jest wprowadzane za szybko, żywiołowo, nieewolucyjnie skończy się kryzysem i perturbacjami dla RP nie-mniejszymi niż te które wywołał Brexit dla Wlk.Brytanii.
Ukraińców (płci obojga)- którzy, na dodatek,, przybywają do Polski spoza UE JEST PO PROSTU JUŻ ZA WIELU w naszym kraju.
Ukrainiec będzie wkrótce postrzegany jako ten -który ,przede-wszystkim, zabiera miejsca pracy obywatelom Polski.
A POWROTY RODAKÓW Z WIELKIEJ BRYTANII DOPIERO PRZED NAMI.
 
emig473 / 82.9.22.* / 2017-07-27 01:39
puknij sie w glowe z UK moze wyjedzie jakies 100-200 tys.
 
pessymista / 79.187.119.* / 2017-08-17 18:16
i na pewno nie do PL tylko gdzie indziej na Zachód :D

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

misiek24242 / 81.161.204.* / 2017-07-26 22:31
Nie mam nic przeciw obcokrajowca, pracuje z nimi ale połowa z nich to lenie i ściemniacze, a ich zarobki są porównywalne z polakami tylko że im jeszcze firma płaci za mieszkanie a nam nie wiec wychodza nawet lepiej
 
emig473 / 82.9.22.* / 2017-07-27 01:40
a co cie to obchodzi ze sa lenie i sciemniacze ?
chcesz sie zarypac na smierc to prosze bardzo ale nie wymagaj tego od innych
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 02:36
to go obchodzi se co oni nie zrobia w swoich godzinach pracy pracujac na stawki godzinowe to on musi zostac po swoich 10- 12 godzinach pracy czesto akordowej i zrobic za nich teraz wiesz co go obchodzi bo oni maja zasade my sie nie musimy spieszyc bo my na godziny pracujemy wiec rozciagaja robote tak dlugo ze w koncu w tych swoich godzinach nawet jej skonczyc nie zdaza ale placa za godziny jest no wlasnie nie przemeczyc sie a zarobic ciekawe jakby to firmy nasze wygladaly gdybysmy i my tak pracowali i przychodzi koniec zmiany i pa pa robota nie zrobiona ale co tam nasze godziny minely wiec mamy to gdzies i sobie idziemy

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Norm / 2.247.251.* / 2017-07-26 20:33
"O ile wcześniej Ukraińcy pracowali przy zbiorach na akord, o tyle teraz trzeba ich rozliczać według stawek godzinowych, płacąc co najmniej 13 zł na godzinę. A dodatkowo zapewnić godziwe warunki noclegu"
Czy ktos w ogole zrozumial o co tu chodzi?
Praca na akord jest zakazana przez wiekszosc cywilizowanych krajow swiata,
gdyz nie ma nic wspolnego z ocena pracownika.
Jesli pracownik sie leni, jest no, niewydajny, zawsze mozna z nim pogadac, pogrozic, albo i z miejsca zwolnic.
I to jest sluszne.
Natomiast praca na akord jest nieludzka.
Ukraincy nie chca pracowac na akord?
Och, jakiez zdziwienie?
A kto chce pracowac na akord?
Jak ja naprawde jestem zwolennikiem systemu
kapitalistycznego, zwolennikiem Korwina-Mikke, tym niemniej,
praca akordowa winna byc zakazana.
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 02:42
w wiekszosci zakladow produkcyjnych w Polsce Polacy pracuja na akord bo jak sie nie podoba no to juz chyba wiesz co slysza dalej a moze napisac co ty w jakim ty swiecie zyjesz zupelnie nie masz pojecia jak wyglada zycie i praca pracownika produkcji w Polsce nie wierzysz to sprubuj i przyjmij sie do pracy na produkcji chocby na miesiac -dwa to dopiero oczy zrobisz ze to jest mozliwe w naszym kraju i tak jest od zawsze
 
ojoj / 83.31.144.* / 2017-07-26 23:43
Co to jest praca na akord? Co to w ogóle za określenie? W latach 90 się zatrzymaliśmy?
Płaca adekwatna do wykonanej pracy bez bzdurnych zobowiązań co do czasu jej wykonania jest zła?
Możesz siedzieć na tyłku przez 8h i zarobić 50zł albo postarać się i w ciągu 4h zrobić 100zł i iść do domu. To jest kapitalizm, wolny rynek, wolność jednostki i dobór naturalny w czystej postaci.
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 02:56
o matko no gdzie ty zyjesz ze o realiach pracy w Polsce nie masz zielonego pojecia ja nie moge z ksiezyca zes sie urwal czy jak?
 
ssa342 / 46.151.21.* / 2017-07-26 23:20
Każdy dobry pracownik chce pracować na akord i mieć więcej od leni.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

leon121 / 178.235.42.* / 2017-07-26 18:01
Najgorsze jest to, że pracodawca bardziej szanuje jakiegoś UKRA niż zapłacić swojemu. Dlatego mamy jak mamy powinniśmy bardziej szanować polak polaka.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

mamba nie czarna / 78.10.111.* / 2017-07-26 17:46
dla mnie parodią jest to że u mnie w firmie Ukrainiec ma prawie tyle samo co ja po 7 latach pracy
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:44
jesli wykonuje ta sama prace co ty i tak samo dobrze jak ty to dlaczego ma byc traktowany jak polniewonik za dobra prace dobra placa tak powinno byc
 
Ryba 41 / 37.7.60.* / 2017-07-26 23:03
Płacić się powinno za pracę wykonywaną a nie za to jak długo gdzieś robisz. Jeżeli dobrze pracujesz powinieneś zarabiać dobrze a jak źle to won z roboty. Co to za jakieś roszczenia za staż pracy? Za staż to powinna być wyższa emerytura a nie wypłata. Jak ktoś nowy przychodzi do firmy to prawie zawsze jest wykorzystywany przez innych często nierobów, on dostaje najmniej a te świnie za zbijanie bąków dostają jeszcze stażowe. Tak to najczęściej wygląda. Tak więc reasumując płaca powinna być za pracę i włożony w nią wkład a nie za to że się w niej ktoś łaskawie pojawia od wielu lat. Co do Ukraińców niech wracają do siebie wtedy naszym pracownikom może będzie łatwiej o lepsze zarobki. Niestety tu też państwo powinno zmniejszyć haracz pobierany od firm, wtedy one będą mogły więcej oddać pracownikom.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

dhfghdfgh / 31.182.168.* / 2017-07-26 17:20
Ja jestem Ukraińcem, moja matka jest polskiego pochodzenia i znam polski. Uważam że Polacy nie potrafią pracować. Mają po prostu dwie lewe ręce. Za co się nie wezmą to im nie wychodzi i im ciężko. Prawda jest jaka że pracować się nie chce. Mężczyźni tutaj są zniewieściali, malują paznokcie, kładą włoski na żel i depilują się. Gdzie taki pojdzie pracować. Zresztą jak wiadomo Polska to w polowie geje. Pracuje w restauracji, mowie do szefa, że źle robią, ale on tego nie rozumie. On mysli ze najmadrzejszy a taki glupi ze nie wiem jak opisac. Wspolpracownicy polacy tez niekumaci. Mowie podaj cedzak a ten mi sito przynosi...
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:38
jak beda mieli 5-cio krotne przelozenie swojej pensji tutaj jak ty tu zarabiasz a na ukrainie mialbys 5 razy mniej to tu zarabiasz 5 razy tyle co zarobilbys na ukrainie i tam wydajesz pieniadze zarobine tutaj wiec jak oni tez beda mieli 5 razy wiecej to zobaczysz ze wcale lewych rak nie maja
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 02:51
jak sie przyjales do pracy w restauracji dla gejow to co sie dziwisz ze masz z nimi do czynienia sam jestes nie kumaty bo jakbys byl to przy takim nastawieniu poszukalbys innej pracy wtedy moze zobaczylbys jak Polacy potrafia z************ w robocie bys wymiekl pierwszego dnia
 
bufff / 83.20.224.* / 2017-07-26 22:23
Zmien srodowisko..bo z tego co piszesz wynika ze obracasz sie wsrod gejow...
 
Janmir / 94.254.250.* / 2017-07-26 21:18
Jak ci się tu nie podoba to stąd eyjedz! I NIE OBRAXAJ POLAKÓW! NA CALYM ŚWIECIE NAS SZANUJĄ ZA DOBRĄ PRACĘ. A GEJEM JESTES SAM JAK SMIESZ RZUCAC TAKIE OSZCZERSTWA!
 
stary85 / 178.43.200.* / 2017-07-26 18:59
co ty za bzdury opowiadasz m jak ci się nie podoba to wracaj do siebie

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

wewe / 77.113.64.* / 2017-07-26 17:13
Przyjmowałam 2-óch Ukrainców do pracy w ogrodzie (kopanie). Pierwszego dnia dostali nieco mniej niż Polacy, choć i tak ponad 100 zł na osobę. Następnego zażądali więcej niż wzięliby Polacy, a 3-ego podwoili swoją stawkę. Za te trzy dni pracy dostali połowę mojej miesięcznej pensji. Czwartego dnia już nie było. Jak łatwo się domyślać ich żądanie wzrosło do którejś potęgi. Dziękuję wolę wspomóc rodaka
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:06
no i jestes troche biedniejszy w portfelu za to o ile bogatszy o to daswiadczenie w rozumie jak to mowie nauka musi kosztowac inaczej jest nic nie warta i nie zostaje w pamieci powodzenia zycze i masz racje nawet zwykly obwies zrobilby ta robote a juz za taka kase to w jeden dwa dni caly ogrodek by ci przeryl tak ze musialbys go hamowac ze juz starczy

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Neon245 / 37.47.195.* / 2017-07-26 16:57
Nikt za 1000 nie będzie robił :)
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:13
to nie rob co niektory cieszylby sie ze dostal 100 zl za jeden dzien pracy

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

wefr / 83.242.127.* / 2017-07-26 16:48
Jeszcze nam się czkną ci Ukraińcy, zwłaszcza że są wrogo nastawieni (wszyscy). Na rosyjskich i ukraińskich forach śmieją się z Polaków, zwłaszcza pracodawców (z ich naiwności). Sami sprowadzacie na siebie nieszczęście.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

PawelN / 62.232.65.* / 2017-07-26 14:06
No coz, mieszkam w Anglii i dokladnie to samo czytalem/slyszalem o Polakach. Z doswiadczenia wiem, ze boom na pracownikow ze wschodu w pewnym momencie przycichnie. Zostana ci Ukraincy, ktorzy chca zostac i normalnie pracowac, a cala rzesza 'wykorzystywaczy' pojdzie dalej.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

axa2 / 46.171.12.* / 2017-07-26 12:55
I bardzo dobrze, wszyscy powinni za swoją pracę być dobrze wynagradzani czy to Ukrainiec czy Polak. I mieć godne warunki życia. Biznesmeni zaczną swoimi rączkami zasuwać jak nie będą płacić.
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:39
pod warunkiem ze wykonuja swoja prace uczciwie szybko i solidnie
 
PM74 / 185.61.176.* / 2017-07-26 20:31
Pracodawcy w małych firmach często zapychają obok ukraińskich pracowników.
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:42
i dobrze robia jak mowi przyslowie panskie oko konia tuczy

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

rtuu / 146.199.156.* / 2017-07-26 12:29
Ukraincy maja raacje I popieram ich idiocy zwani pracodawcami maja placic uczciwie czyli 13 zlotych na godzine

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

KP870 / 79.186.65.* / 2017-07-26 11:52
Mając zaświadczenie z umową o prace lub zlecenia porzucają pracę i idą pracować na czarno gdzie indziej. Straż graniczna powinna sprawdzać, czy okazywane im podczas kontroli umowy są prawdziwe czy fikcyjne. Chodziło im tylko o umowy, okradli mi zakład i uciekli z umowami.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Zoja356 / 77.46.90.* / 2017-07-26 11:52
Typowy Ukrainiec to mały wysiłek, duży zarobek, roszczeniowy sposób bycia,
najlepiej rękoma Polaków. Niestety idioci pracodawcy ich zatrudniają, nie biorąc pod uwagę tego, że Polacy muszą dwa razy tyle pracować, bo za siebie i za nich przy znacznie niższych poborach. Przeciętny Ukrainiec pracuje kilka miesięcy, przyucza się i wyjeżdża i tak w kółko.
Polacy nie dajcie się wykorzystywać przez pracodawców, Ukraińców i Białorusinów!!!!!!!!!!!!!
 
emig473 / 82.9.22.* / 2017-07-27 01:44
to czemu za niego pracujesz? czemu nie powiesz szefowi ze jak masz przyuczac to chesz wiecej kasy ?
odpowiem ci bo jestes zerem i tylko narzekac potrafisz

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

jan923 / 31.135.206.* / 2017-07-26 11:36
A ja mam Tanie do pracy,ugotuje,posprząta i do miłości,umyje samochód.Płacę tyle ile ona potrzebuje.
 
Motylek 82 / 37.7.60.* / 2017-07-26 23:41
A ona pewnie obie też "daje" tyle ile ty potrzebujesz;))))

Polak przed ukraińcem

WX92 / 94.254.136.* / 2017-07-26 10:41
Przede wszystkim promowany powinien być polski pracownik a nie obcokrajowiec!!!! Dbać należy o własny naród!!!!

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

asta007 / 83.9.160.* / 2017-07-26 10:33
Ukrainiec może rządać 2000 zł na rękę, a mój mąż szukał pracy przez 3 miesiące za 2000 zł na rękę i nikt go nie przyjął, bo chciał za dużo, więc musiał się zadowolić najniższą krajową plus premia uznaniowa, która prcodawca może wypłacić albo nie....
takie realia na Mazurach...
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:49
wiem ze to przykre jest ale nie martw sie to sie niedlugo zmieni nasi pracodawcy w pewnym momencie jak juz nabeda troche doswiadczenia z ukraincami to sie w koncu zreflektuja ze jednal lepiej Polaka do pracy przyjac a jeszcze lepiej zeby mial rodzine na utrzymaniu bo taki pracownik sie stara i wie po co i dlaczego i dla kogo pracuje

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

ewa_ewa / 89.230.167.* / 2017-07-26 10:18
13 zł za godzinę to nie są wymagania Ukraińców tylko polskiego prawa

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

we116 / 86.6.103.* / 2017-07-26 10:13
w polsce powinna byc minimalna stawka godzinowa np. 15 zl i jak ktos placi mniej to powinna zajac sie nim prokuratura 2 tyz zl na miesiac to jest oszukiwanie pracownika bo jeden miesiac jest dluzszy jeden krotszy czasami ktos przepracuje tydzien i nie chce dalej tej pracy itp , stawka min godzinowa to podstawa kazdy wyliczy ile mu sie nalezy , tak jest w uk i to dziala
 
Artur 1968 / 82.177.177.* / 2017-07-26 10:36
Co ty za bzdety wypisujesz, od blisko 20 lat pracuję mając stałą podstawę miesięcznie i dodatki w tym premia i stażowe. Co za problem rozliczyć okres pracy krótszy niż, cały miesiąc. Wystarczy stawkę i ewentualne dodatki podzielić proporcjonalnie do przepracowanego czasu w miesiącu i po sprawie.
A co do stawek dla ukraińców, to znam wiele osób , które o pensji netto powyżej 2000 zł mogą sobie pomarzyć. Jakim nie pasuje, niech jadą w diabły.
 
H Szatkowski / 2017-07-26 10:31 / Tysiącznik na forum
Są prace i rejony kraju, dla których byłoby to zdecydowanie powyżej wartości rynkowej.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

wyrobnik / 37.228.251.* / 2017-07-26 09:42
bandyccy pracodawcy wygonili polaków do innych krajów bo nie chcieli podnieść upodlającej płacy a ukraińcom dają podwyżki na zawołanie . polski biznes nie budują jedności narodu

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Greebo / 217.99.175.* / 2017-07-26 09:07
No i dobrze. Skoro pracodawcy wolą zatrudniać Ukraińców niż dobrze zapłacić Polakom, to ich wybór. Problem zacznie się wówczas, gdy trzeba będzie umieć mówić po Ukraińsku by dogadać się z lekarzem, lub znać cyrylicę by przeczytać lokalną gazetę. Wówczas będzie już za późno.
 
H Szatkowski / 2017-07-26 09:27 / Tysiącznik na forum
To jest problem państwa/rządu by tak nie było. Nie jest zadaniem pracodawcy wyręczanie państwa/rządu również na tym polu. Czyni to już przymusowo na kilku innych.
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:32
a tobie brak swiadomosci politycznej i narodowej ale nie boj nic i ciebie zycie nauczy co wazne o co nie
 
H Szatkowski / 2017-07-27 07:55 / Tysiącznik na forum
tobie za to manier, 'argumenty' ad personam są nie na miejscu na forum.
mam swoje lata, i tego mnie m.in. życie nauczyło.
rozumiem, że twoja wysoka świadomość moją kompensuje. wyręczasz państwo również w opiece nad bezpańskimi psami, organizacji transportu publicznego, edukacji itd.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Stoper / 159.255.191.* / 2017-07-26 07:24
Trochę ich będę bronił. nie prawda, że wszyscy to pijaki i nieroby. Jeden na 20-tu potrafi pracować a 1 na 100 prawie nie pije.
 
Ukrainec / 91.15.79.* / 2017-07-26 10:14
Chodzi ci o Polakach prawie racje masz ale kazdy Polak pije i 1 na 100 pracuje
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:21
a u was 1 na stu w ogole ma jakies pojecie co to praca za to samogon to kazdy wie co to takiego
 
Jankxbsd / 78.10.201.* / 2017-07-26 08:48
od razu widać, ze jestes frustratem i coś ci w życiu nie wyszło. Ja im za pracę dziękuję, bo sklep obok działa tylko dzięki Ukrainkom a właściciel nie podnosi cen, bo nie chcę tyle co Polki. Są pracowici i im zależy. Ty pewnie z tych leni co to siedzą na tapczanie z bebechem i piwem i marudzą
 
przedsiębiorca białystok / 89.71.149.* / 2017-07-26 07:50
to i tak lepiej niż w Polsce. W Polsce każdy jest ekspertem teoretykiem. a jak przyjdzie co do czego to pijany śpi. W Polsce na wsi pije każdy, Jak nie od rana to od 12:00 gentelmens

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Polak Mały / 78.88.141.* / 2017-07-26 07:14
Ja nie zatrudniam i nie będę zatrudniał żadnych Ukraińców ani Ruskich, zatrudniam tylko Polaków i wolę zapłacić im więcej , cieszę się że stać ich na więcej i chętnie przychodzą do pracy, mogę na nich liczyć i to się przekłada na lepszy zysk dla mnie. Faktycznie większość przyjeżdżających do pracy ludzi jest małowartościowa, nie są nauczeni ciężkiej pracy ale wymagania mają ogromne.
 
Paweł K / 78.10.201.* / 2017-07-26 08:51
Ja pracuję w budownictwie i mam odwrotne doświadczenia gdyby nie Ukraińcy budowa by stała. Polaków było stać tylko na to ze pobili Ukrainca który podwyższał normy
 
Polak455 / 91.15.79.* / 2017-07-26 10:17
Prawda bez Ukraincow by Polska sie rozpadla. Polak do pracy sie nie nadaje tylko to glupiego pisana i gadana.
 
Laszka / 83.20.7.* / 2017-07-27 03:53
mow za siebie i o sobie reszte zostaw w spokoju zwlaszcza tych co to jednak sie nadaja do pracy i zasuwaja w akordzie po 12 godz

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

tomaszzzzz / 95.48.148.* / 2017-07-26 07:03
W Anglii robi się ciekawie, naprawdę ciekawie, ludzie bez wykształcenia wracają, nie chcą pracować w tesko, zamiatać ulic, jeździć śmieciarkami, czy robić w hotelach i na zmywakach, mówię o Polakach, natomiast wykształconych się tam ściąga jak jeszcze nigdy, szczególnie inżynierów. A płace które proponują inżynierom zaczynają się od 2800 na rękę.
 
ssss199 / 87.205.16.* / 2017-07-26 08:37
chyba zartujesz za tyle to w biedronce

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

fryc724 / 5.172.235.* / 2017-07-26 06:31
Jednak powinny byc wizy,karty stałego czy czasowego pobuytu jesli nie ma wiz.Rozpanosza sie jak ci z Afrymi i zaczna rozrabiać...dość że juz maja fory w duzych firmach .spanie darmowe i wode itp nawet rowery na dojazd im kupuja a w weekendy nasi nie moga dorobic bo ukraincy wchodza pierwsi. Bez przesady mozna troche pomóc ale nie ttyle.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

bolek218 / 80.187.115.* / 2017-07-26 05:51
jak to jet mozliwe ze Ukraincy pracuja w PL nie bedac obywatelami kraju unijnego ??????? a moze juz granice unii przesunieto w nocy zeby narobic smrodu Putinowi .

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

OBURZONY POLAK / 89.161.33.* / 2017-07-26 05:48
Mają racje że się nie dają wykorzystywać.Gdyby tak Polacy tak postepowali to by i lepiej zarabiali.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

asx / 83.6.105.* / 2017-07-26 01:28
O co ten cały płacz? Oczekują godziwych warunków noclegu? To źle? Może by nasi domorośli biznesmeni nauczyli się w końcu, że pracownik to nie niewolnik, bo tak często jesteśmy traktowani my Polacy przez prywatnych przedsiębiorców. Pracujemy często za mniej niż 2 tys. na rękę, nie płaci się nam za nadgodziny, w soboty bez podpisywania listy obecności, bez urlopów, traktuje się nas jak bydło i oczekuje, że będziemy im lizać buty, bo przecież "nas utrzymują"(autentyczne).

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

coci / 31.53.178.* / 2017-07-26 00:18
W Polsce nie ma absolutnie żadnego problemu ze znalezieniem pracownika.Jest za to ogromny problem z zatrudnianiem Polaków za stawki które spowodują ich masowy powrót z UK i całej zachodniej europy,oraz porzucenia 500+ na pierwsze dziecko.
 
Karol 1 / 98.226.176.* / 2017-07-26 00:28
zgadzam sie w 100% ,jak zarobki beda takie jak na zachodzie nie widze problemu . a nie jak obecnie pracownik podstawa no +maly dodatek i jazda do roboty wiadomo szef musi zarabiac ,ale nie tak jak sie dzieje obecnie
 
emig473 / 82.9.22.* / 2017-07-27 01:51
chlopie jaki kraj taki biznes, jaki biznes takie zarobki wlasciciela, jakie zarobki wlasciciela takie zarobki pracownikow.
mieszkam w UK ,pracuje w manufakturze zatrudnijacej 34 ludzi szef placi nam moze nie rewejacyjnie ale przyzwoicie sam zarabia na tym ok .90 tys funtow miesiecznie - tak ponad milion funtow rocznie zysku z 34 zatrudnionych
tak robole tyle powinien zarabiac wlascieciel

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

vvvvvv / 83.28.110.* / 2017-07-26 00:09
Jesli zatrudnisz Ukrainca dostaniesz doplate 850zl miesiecznie I o tym Ukraincy wiedza. Oczywiscie jesli masz wlasna dzialanosc gospodarcza.
Z Polakami mozna tez roznie, zatrudniac na staz tez panstwo doklada.ale to na krotka mete.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

jxx, / 91.207.69.* / 2017-07-25 23:44
Niech pracują jak uchwalili 13 zł minus podatek jeśli Polak może oni też jak się nie podoba do domu.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

polak692 / 178.37.172.* / 2017-07-25 23:36
pracoje z ukraincami,oni maja 10 zl a ja 9 kto to wymyslil .polak psem we wlasnym kraju.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Tatiana195 / 89.70.207.* / 2017-07-25 23:29
Bardzo dobrze że się domagają by im więcej płacono , wykonują nie lekką robotę by mieć na utrzymanie rodzin. Tylko Polak potrafi kręcić nosem 1200 za mało 2000 za mało a to dlatego że robić się nie chce. Większości Polaków to by chciała dużo zarobić by się tylko nie na robić.Potem lament że za chlebem jadą do USA na zmywak co za KOMPROMITACJA . w USA będzie mył gary a w PL to nawet kartofli nie zbierze. Popieram osoby z Ukrainy nie dajcie się rolować w PL domagajcie się godziwych pieniędzy za wykonywaną robotę.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

michał385 / 83.5.202.* / 2017-07-25 22:52
przy zbiorach pracowali na akord, ok to dlaczego maja umowy o dzieło , podejrzane

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

bodo / 46.134.170.* / 2017-07-25 22:29
typowy polski "przedsiębiorca" - niewiele robić a w rok wybudować rezydencje utrzymać dwie kochanki i stado bachorów. Najchętniej zatrudnił by dzieci za tabliczke czekolady.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Tak to jest / 194.183.61.* / 2017-07-25 21:25
W Polsce nie ma żadnego problemu z pracownikami. Możesz mieć jakiego chcesz, małego czy dużego, młodego czy starego, kobietę czy faceta, z wykształceniem czy doświadczeniem jakie tylko chcesz. Nie trzeba żadnych ukrainców czy imigrantów . Trzeba tylko ZATRUDNIAĆ NORMALNIE i PŁACIĆ UCZCIWIE. Ale to jest nie do ogarnięcia dla naszych Januszków biznesu a o "ekspertach" ekonomii to już nie wspomnę.
 
JARO18 / 37.47.202.* / 2017-07-26 06:54
ZAŁÓŻ FIRMĘ I ZATRUDNIJ NIKT CI TEGO NIE BRONI. PRZECIEŻ TO WSZYSTKO TAKIE PROSTE. JEDEN DZIEŃ JEDNO OKIENKO KILKA PODPISÓW I MASZ. WTEDY ZTRUDNIJ I PŁAĆ NAWET PO 50ZŁ ZA GODZINĘ. I NAPISZ PO ROKU JAK CI FUNKCJONUJE FIRMA :)
 
rgt / 37.47.6.* / 2017-07-25 23:13
Rajmundzie ZATRUDNIAJ!

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

tomek41 / 213.108.15.* / 2017-07-25 21:16
Ukraniec pracuje wolneij, nie ma żadnych kwalifikacji ale za to duże wymagania. mój pracownik kosztuje mnie 4300 zł miesiecznie z Zusem a Ukrainiec pracujący dwa razy mniej wydajnie chce tyle samo. Nie ma prawa jazdy, nie potrafi samodzielnie myśleć, . To nie Polak który u Niemca cięzko pracuje. na 8 jeden naprawdę chce pracować a jak ktoś da mu 50 groszy na godzine wiecej to porzuca prace
 
emig473 / 82.9.22.* / 2017-07-27 01:54
po pierwsze- to go nie zatrudniaj
po drugie -nie wszyscy polacy na zachodzie to frajerzy
ja sie staram robic jak najmniej i wziac za to jak najwiecej
a juz na pewno nie bede cizko pracowaj za 1300 funtow do reki

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

xxx603 / 83.20.244.* / 2017-07-25 21:15
No w końcu zadają pytania i odpowiadają ,jeżeli ma zamieszkanie,no to płaci czynsz w całym świecie tak jest tylko w Polsce można za free dla Ukraińców -"biedni są", a dla swoich jak nie było pracy tak nie ma pracy godziwej za godne pieniądze, najlepiej dniówka 40-50 zł odliczyć dojazd 25 zł i spróbować chleb obłożyć i rodzinie coś zostawić .Ja pamiętam jak zarobiłam na akordzie 40 zł a niani zapłaciłam 37 zł mi zostało 3 zł za 12 godzin tyrania na obiad, na rachunki, itd.Przepowiednia Żyrinowskiego spełniła no nie wzięli zachodniej części Ukrainy na wyżywienie .Wszystkich kto mieszka w Polsce można karać ich nie bo wjechali i wyjechali przyszli i wyszli kiedy chcą a miejscowy ,mi w urzędzie powiedzieli "że jak się mi nie podoba ,to mam w**********", chyba w kosmos, tak żeby tylko dzieci do 18 jakość przebiedować, to mogę i w kosmos. Zapłacę za pracę chętnie tyle że mieszkam w zad...iu i nic się nie dzieje zakładów pracy nie ma bezrobocie spadło bo kto tylko mógł to wyjechał a kto nie to niech się dalej w tym siedzi

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

Wąsaty / 79.186.188.* / 2017-07-25 20:23
No tak : Ukrainiec powie dziękuję i pojedzie gdzie indziej. A Polak ? Dokąd ma pojechać?
Popieprzyło się wszystko. obcy nie bedzie pracował za miskę ryżu, a my musimy :(
 
szklarek / 2017-07-25 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie musisz. Pracuj za wagon ryżu albo złota. O ile takie masz umiejętności, kompetencje i zacięcie, że pracodawca tyle zapłaci.
 
polak1155 / 2.121.69.* / 2017-07-25 21:54
Powiedz to tysiąc- om . Polaków którzy wyjechali na zachód za pieniędzmi. W " polsce" dobrobyt śmieszne. Połowy polaków nie stać na najtańszy samochód z salonu na chervroleta sparka.. Przy zarabianiu 2000 zl masz 5zl paliwo w anglii 2000 funtów i masz paliwo za 1 funta. A Polaka uważają za cudotwórce. Ceny produktów podług zarobków to już reklama bogatego Państwa a nie dziadostwa
 
Tomasz401 / 159.205.157.* / 2017-07-25 22:40
ja nie wiem gdzie w anglii zarabiasz 2000 funtów na rękę ?? to jest jakieś 35 tyś funtów rocznie brutto, przy średniej krajowej 18-20 tyś chyba ktoś nie był w anglii i się mądrzy !!
 
tomson / 95.48.148.* / 2017-07-26 06:50
w swojej pierwszej pracy w UK dostałem 2800 na rękę. I uważałem że to mało. I dalej tak uważam. Po 6 miesiącach zmieniłem prace i mam 3400. Wystarczy inżynier z praktyką.
 
adamski506 / 79.71.167.* / 2017-07-25 23:50
dokladnie to 31000 funtow na rok a jesli cie to interesuje jest wiele wolnych etatow za te pieniadze
 
kris144 / 217.153.155.* / 2017-07-25 23:49
Ja bywam u moich dzieci w anglii i jako operator cnc mam co pewien czas jeszcze lepsze oferty niż 2000 funtów ale dziękuje bo w kraju też mam nie najgorzej
 
polak1155 / 2.121.69.* / 2017-07-25 23:15
Serwis samochodowy "średni" mercedesa północna anglia. Technik średnia pensja 1940 funtów (ZAOKRĄGLIŁEM DO 2000). Podstawowa na start 1740 funtów przez pierwszy rok. ( Pracownicy 5 lat + zarabiają +1940 ) Valeter ok 1500 funtów. Sprzątacz w serwisie co nie ma żadnego pojecia o niczym 1200. A stać go na wiecęj niż "majstra na budowie" co ma pod soba 7 pracowników.

Re: Ukrainiec już nie taki tani. Coraz większy problem na rynku pracy

andrej1954 / 151.248.56.* / 2017-07-25 20:22
No cóż , niech pracodawcy wiedzą że ukraińcy też za grosze nie będą tyrać. Polak be a ukrainiec cacy ? Bardzo fajnie.