Money.pl Praca Wiadomości

Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Agencje doradztwa personalnego
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
Superoferty
  • Manager działu online marketingu
    Klient iBroker, Kraków (Bieżanów-Prokocim)
  • MONTER KONSTRUKCJI I RUROCIĄGÓW
    ZEB, Cała Polska, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie,...
  • Redaktor
    Wirtualna Polska Media S.A., Warszawa
  • Kierowca - Opiekun
    B&W Agencja Pracy, Anglia
2017-05-18 17:11
Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników
Fot. imago stock&people/EASTNEWS
Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Rynek pracownika będzie się umacniał i wzrost płac będzie wyższy - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, komentując ostatnie dane GUS.

Jak podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 4.489,1 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 4,1 proc. Zatrudnienie wzrosło zaś o 4,6 proc. rok do roku.

- To są bardzo dobre wyniki. Rynek pracownika już jest. To dotyczy ok. 80 proc. powiatów w kraju. Może jeszcze w 20 proc. rządzą pracodawcy. Teraz ten trend będzie się umacniał i jeszcze przyspieszy, wzrost płac będzie wyższy - ocenił Kaźmierczak.

Jego zdaniem pracodawcy będą "ze strachu profilaktycznie podwyższać zarobki dobrych pracowników", z obawy, by od nich nie odeszli. Będą premiować takich, na których im zależy, rywalizować o najlepszych - podkreślił.

Według prezesa ZPP pracodawcy w warunkach konkurencyjnych będą starali się szukać najlepszych rozwiązań, by zatrzymać pracowników. - Na przykład specjalistów w wąskich specjalizacjach będą wysyłać na szkolenia. W warunkach konkurencyjnych pracodawcy tak samo jak walczą o klientów, będą walczyć o pracowników. Przedsiębiorcy to takie "zwierzęta", które się dostosowują do rynku - powiedział.

Jak podkreślił Kaźmierczak obecnie sytuacja pracodawców jest trudna w regionach takich, jak Wielkopolska, Śląsk, Warszawa, gdzie bezrobocie jest na poziomie 2-proc. - Rąk do pracy brakuje przede wszystkim w średnich zawodach technicznych. Zarobki tych specjalistów są zatem dobre - ocenił.

Jego zdaniem presja na pracę będzie rosła. - Nie widać żadnych oznak, by dochodziło do nasycenia. Koniunktura gospodarcza jest dobra. Moim zdaniem kolejny rok to będzie umacnianie tych trendów - wskazał.




Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

szczepek366 / 188.47.22.* / 2017-05-19 22:28
Gdzie w Polsce zarabia się średnio 4.400 zł brutto skąd wy macie te dane jak co niektórzy nawet 2000 zł nie mają
 
H Szatkowski / 2017-05-24 09:35 / Tysiącznik na forum
Z GUS. Jest taka instytucja. I ponoć już od 2016 r. nie kłamie :-)))
 
..................... / 213.108.117.* / 2017-05-23 19:25
DOKŁADNIE A NAWET TYCH 1850 ZŁ CO TAK MÓWiLi i PiSALi

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

K / 5.172.237.* / 2017-05-19 22:25
8 E na godzinę . Teraz mamy 2 E na godzinę.

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

AnUlKa35 / 188.146.133.* / 2017-05-19 20:20
Pracodawca to zawód !! i musi dużo zarabiać, Ty nie musisz, "On" prowadzi firmę, Ty tylko pracujesz......, jakby osoby zarabiające minimalną natychmiast, ale zaznaczam 100% tych ludzi opuściło miejsca pracy, 50% firm(ek) by padło na pysk !!!, ale.............. zawsze znajdzie się jakieś...60%, którzy nie opuszczą miejsc pracy i dlatego "zawód pracodawca" jest najlepiej opłacaną grupa zawodową.
 
prostka / 87.207.250.* / 2017-05-19 22:26
Witam . Jeślii to takie proste droga do własnej firmy stoi otworem
można nawet na rozruch otrzymać dotację więc proszę do roboty a za jakis czas spotkamy się tutaj znowu i podyskutujemy
 
pracodawca323 / 83.10.59.* / 2017-05-19 22:24
uwielbiam te fantazje pracownicze o masowym opuszczaniu pracy, pamiętaj że prędzej ty zdechniesz z głodu niż ja zbiednieje
 
murarz3 / 99.250.241.* / 2017-05-19 22:56
fu ..
 
ddp / 217.99.145.* / 2017-05-19 22:19
jak jesteś taki mocny w gębie, otwórz firmę , zatrudnij ludzi , zobaczymy po pół roku

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

dzako / 46.238.247.* / 2017-05-19 18:06
Znowu ta kosmiczna srednia ?!Przegladajac oferty spotykam oferty rzedu najnizsza krajowa lub do 3500brutto.W tym momencie nawet ukraincy nie chca pracowac za te ochlapy i nie jest to narzekanie -nasi pracodawcy sami zapracowali na to ze nie moga pozyskac pracowników i bedzie jeszcze gorzej poprostu w polsce zniesiono niewolnictwo płacowe.
 
gregor996 / 83.29.246.* / 2017-05-19 19:46
wyraźnie napisano że będziemy walczyć o dobrych pracowników a teraz sobie odpowiedz na pytanie co ty możesz dać żeby opłaciło się pracodawcy, jest wielu pracowników z jakością i wydajnością grubo poniżej średniej i o nich nikt nie będzie się starać bo interes musi być po obu stronach
 
szklarek / 2017-05-19 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pomijam kwestię, czy takowe niewolnictwo rzeczywiście było- cóż takiego się niby stało, że 'zniesiono' ? Jak, kiedy, czym ?

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

wujek z UK / 46.208.64.* / 2017-05-19 17:50
Niezaleznie od tego jak wysokie beda podwyzki ludzie beda narzekac. Pracuje w UK i tu praktycznie od czasu kryzysu 2007 placa realna spada. W robocie dostaje podwyzki rzedu 1% co TRZY LATA. Od konca zeszlego roku podwyzki dla moich wydatkow objely: zywnosc +10-20%, ubezpieczenie samochodu ok +20%, silownia +50%, czynsz i podatek miejski ok. +4%. Media tez poszly do gory, trudno powiedziec ile dokladnie. Internet i przejazdy rowniez. I nie mowcie, ze jak ci zle to wroc do PL, bo nie o to chodzi. Trudno sie w jednej chwili spakowac i tak po prostu wszystko rzucic, to jest jednak zyciowa decyzja. Sa jeszcze inne rzeczy typu emerytura, inne prawa etc. Obiektywnie patrzac jednak kazda podwyzka plac powyzej inflacji nie jest zla, a poki co luka w jakosci zycia miedzy PL i UK sie zaweza. I dziwna rzecz - w UK jest obecnie najmniejsze bezrobocie od 1975 roku, a place do gory nie ida, wysypalo duzo ofert, ale wiekszosc z nich obija sie o place minimalna lub w poblizu. Spodziewam sie zreszta, ze w PL jest podobnie.

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Edy / 89.64.46.* / 2017-05-19 17:36
Płace wzrosną hahaha chyba prezesom . To czemu ściągają pracodawcy Ukraińców i Białorusinów do pracy ? Czy nie dlatego że są tańsi i pracodawca nie płacą składek na ZUS bo zatrudnia ich na umowy o dzieło , i to ma być przyczyną wzrostu wynagrodzeń polskich pracowników ?

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

124578 / 188.146.4.* / 2017-05-19 17:02
Niech przyślą CV ,a ja rozpatrzę wybiorę i wezwę na rozmowę kwalifikacyjną .

Coraz wiecej firm podnosi pensje

Klose / 89.73.167.* / 2017-05-19 14:04
Rozsądne firmy już podwyższają pensje. Ten kto teraz tego nie zrobi, obudzi się za chwilę z ręką w nocniku gdy będzie już za późno. Pracownik nie przyjdzie do firmy gdzie jest niewolnictwo..

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Maciej470 / 31.0.124.* / 2017-05-19 12:31
Placa minimalna w tym kraju z powinna być na poziomie 2500 zł netto jeśli pracodawców nie stać na to aby płacić pracownikom 2500 zł netto niech zwijają interes.
 
jeszcze pracodawca / 95.160.32.* / 2017-05-19 17:45
I jak splajtuje większość firm to gdzie pójdziesz ze swoją podwyższoną pensją pseudo-inteligencie.Do biedronki na magazyn bo tylko to zostanie i napewno nie za taką kwotę .
 
budowlanka / 99.250.241.* / 2017-05-19 22:53
Otworze wasna firme budowlana, ile to roboty ?
I zatrudnie dobrych ludzi do tego, a ty bedziesz sie bujal.
 
ręce opadają / 83.10.59.* / 2017-05-19 23:18
i zapłacisz pomocnikowi po 5000zł?, czy będziesz te domy w pojedynkę budować haha, zejdź na ziemię budowlańcu[...]


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
 
H Szatkowski / 2017-05-19 14:04 / Tysiącznik na forum
Podstawy ekonomii powinny być nauczane w szkołach średnich. Jak widać- jest potrzeba...

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

cvq / 89.79.234.* / 2017-05-19 11:39
Od tej średniej zarobków odłączcie złodziejstwo ,cwaniaków i polityków i wtedy podajcie prawdziwą średnią pracownika.

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Krzyś dlnśl / 213.241.66.* / 2017-05-19 11:27
Ukraińcy czy inni imigranci zarobkowi wszystkich problemów nie załatwią. Dotychczas to widmo utraty jakiejkolwiek pracy przez nędznie wynagradzanych pracowników było "OBAWĄ", teraz sytuacja zaczyna się odwracać na korzyść klasy niewolników. Taka sinusoida.

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

niszczycielswiatow / 109.207.63.* / 2017-05-19 09:42
Nie będzie podwyżek - będą Ukraińcy.

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

tolo281 / 82.177.46.* / 2017-05-19 08:42
skad brac na podwyżki. Prowadze firme od 20 lat i jest coraz gorzej konkurencja wykonczyla wszystkich moich kolegow w branzy handlowej. Markety nas wykanczaja i panstwowy monopol
 
sfgdfd / 151.193.220.* / 2017-05-19 09:23
branża handlowa i wszystko jasne. Darmozjady żerujące na marży. Własnie dobrze, że są te markety.

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

X55/1 / 89.25.246.* / 2017-05-19 06:22
watpie , raczejz aczna zamykac firmy albo ograniczac zatrudnienie . przyy pewnym poziomie finansow juz nie trzeba koniecznie miec firmy bo sie to nie opplaca

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Edek575 / 37.128.24.* / 2017-05-19 06:13
CEL ŚCIĄGANIA DO EUROPY EMIGRANTÓW.W 1944 r 26,5 procent pracowników w Niemczech to byli pracownicy przymusowi.Niewolnicy pracujący w takich firmach jak Thyssen, Krupp, Bayern ,IG Farben, Bosch, Daimler-Benz, Demag, Henschel, Junkers, Messerschmitt, Philips, Siemens, BMW czy Volkswagen oraz niemieckich filii przedsiębiorstw zagranicznych, takich jak np. Fordwerke (filia Ford Motor Company), czy Adam Opel AG filia General Motors a także u zwykłych gospodarzy w majątkach.Każdy Niemiec który wynajmował niewolnika za zaledwie 6-7marek eksploatował go do granic możliwości.Sama kremacja kosztowała 2 marki.To był biznes który napędzał całą Niemiecką gospodarkę.Każdy Niemiec,nawet ten pasywny był świadom niewolnictwa i cały teren rzeszy i terenów okupowanych można uznać za Niemieckie obozy Śmierci. Dziś w czasach pokoju i globalizacji jest to nie do pomyślenia ale można wepchnąć do Europy tanią siłę roboczą która też znacząco obniży koszty produkcji koncernów i roszczenia dotychczasowych pracowników.

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

ziom34 / 89.231.60.* / 2017-05-19 01:57
Najskuteczniejszym sposobem aby dostać podwyżkę jest zmiana pracodawcy.
 
ot co / 83.10.59.* / 2017-05-19 23:50
najskuteczniejszym sposobem jest mieć wiedzę i umiejętności, takich zmieniających co kilka miesięcy firmę u mnie przewinęło się cała masa, nie są warci nawet mojego czasu na rozmowie kwalifikacyjnej

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Piotruś pany / 87.205.36.* / 2017-05-18 21:34
ludzkie pany! pracodawca sie wyżywi - u mnie o średniej brutto można pomarzyć - śmieją się w nos jak zlozyc wniosek o podwyżkę

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

Julek K. / 83.20.9.* / 2017-05-18 21:22
Haa, haaa , haa,
Pracuję w tej samej firmie ponad 8 lat i nie było ani 1 grosza podwyżki ...
Więc nie opowiadajcie takich bzdur !!!
Większość pracodawców to skąpcy i dusigrosze !
Bardziej będzie im się opłacało zatrudnić 2 Ukraińców niż dać Polakowi podwyżkę !
 
Konrad288 / 81.15.98.* / 2017-05-18 22:54
Masz racje siedź i czekaj samo przyjdzie. Ja w jednej firmie poszedłem po podwyżkę to mi szef powiedział że jak nie pasuje to droga wolna,wiec na drugi dzień już mnie nie było . Zrobiłem kurs spawacza i teraz zarabiam dwa razy więcej trzeba tylko chcieć a nie tylko narzekać

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

SG / 89.71.64.* / 2017-05-18 21:16
wzrosna ceny i inflacja

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

perkko / 62.238.6.* / 2017-05-18 21:06
minimalna jest za mała!

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

aa778 / 79.221.58.* / 2017-05-18 20:47
Sami do tego doprowadziliście. w jednej firmie dostałem po roku podwyżkę 0,2zł/h, a jak przyniosłem wypowiedzenie to powiedział

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

gość476 / 83.31.138.* / 2017-05-18 20:45
hehe juz to widzę

Re: Szef związku pracodawców: firmy będą walczyć o pracowników

by / 5.172.235.* / 2017-05-18 19:58
Za 13 zł brutto , wiek do 40 lat. Taki to rynek pracownika. A i tak ofert jak na lekarstwo.
 
edith810 / 83.30.59.* / 2017-05-18 20:43
pracownicy niech zakładają własną działalność i niech nie narzekają
 
Lobo233 / 194.88.224.* / 2017-05-18 20:36
Rynek w większości potrzebuje specjalistów, których i tak niedługo zastąpi technologia. Za 10 lat nie będzie już takich zawodów jak kierowcy, maklerzy czy lekarze i wtedy dopiero zacznie się niezły bałagan.
 
klk89 / 185.67.71.* / 2017-05-19 06:41
Zgadzam sie i potwierdzam:
- kierowców poniewaz pojawia się samochody autonomiczne
-maklerzy bo zatąpiią je sieci neuronowe (deep neutral network) nad którymi procuja google ...
-lekarzy też będzie ograniczona ilość bo lekaża z POZ-tu zastąpią roboty. Jedynie bogatsi ludzie będą mogli pozwolic sobie na lekarza człowieka.
NIestety sam pracuję w takiej firmie która takie rzeczy wymyśla i realizuje...
 
Bzdury gadasz / 195.189.88.* / 2017-05-18 20:43
chyba w Japonii w najbogatszej dzielnicy Tokio
 
jezet / 185.12.21.* / 2017-05-18 20:42
Nie będzie zawodu makler? ok zgadzam się. Ale kierowca, lekarz? coś ty człowieku brał? powiedz też chcę.
 
Max591 / 91.188.112.* / 2017-05-19 03:39
Ma racje, kierowców nie będzie. Już jeżdżą pierwsze samochody autonomiczne, to kwestia bardzo bliskiego czasu. Cieszmy się, ze nasze pokolenia jeszcze miały przyjemność prowadzić samochody bo dla kolejnych to już będzie taki rarytas jak dla nas jazda konno.
Tylko tez nie mogę się zgodzić, ze lekarzy tak szybko da się zastąpić.
 
oko387 / 93.61.136.* / 2017-05-19 19:23
kierowca to nie zawod
 
kierowca / 99.250.241.* / 2017-05-19 23:09
Sprubuj.
Dla ciekawosci, ile lat wytrzymasz.
Cekwie mnie co ty uwazasz za zawod.
 
zaba75 / 83.20.111.* / 2017-05-19 22:16
Drodzy forumowicze musicie zrozumieć jedno że jeżeli wasze pensje wystarczają wam tylko na opłaty ,żywność i podstawowe środki do życia to niczym się nie różnicie od przysłowiowych Murzynów które te wszystkie wygody musiał zapewnić im ich PAN.Każdy może a nawet powinien wziąć swoje życie w swoje ręce a nie narzekać że to i tamto.pozdrawiam