Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Przeprowadzka za pracą mniej atrakcyjna

0
Podziel się:

Już tylko co trzeci Polak jest skłonny wyjechać do pracy w innym mieście.

Przeprowadzka za pracą mniej atrakcyjna
(attator/iStockphoto)

Już tylko co trzeci Polak jest skłonny wyjechać do pracy w innym mieście. Dwa lata temu taką możliwość deklarowała połowa z nas.

Kryzys gospodarczy wpłynął na większe przywiązanie pracowników do dotychczasowych miejsc pracy - wynika z raportu opublikowanego przez portal rekrutacyjny Pracuj.pl. Dziś taką możliwość - pod warunkiem otrzymania lepszej oferty - bierze pod uwagę 39 procent ankietowanych. W 2007 roku było to 48 procent ankietowanych.

Czy otrzymując atrakcyjną ofertę pracy byłbyś gotów/byłabyś gotowa zmienić miejsce zamieszkania na inny rejon Polski?

  • zdecydowanie tak - 13%
    • raczej tak - 26%
    • raczej nie - 29%
    • zdecydowanie nie - 17%
    • trudno powiedzieć - 16% Źródło: Badanie Gemius na zlecenie Pracuj.pl

_ - Większe przywiązanie do dotychczasowego miejsca pracy to naturalna reakcja na niepokojące doniesienia z rynku, takie jak wstrzymywanie produkcji przez duże zakłady czy grupowe zwolnienia. Widać natomiast, że skutki kryzysu nie są jeszcze na tyle odczuwalne, aby wpłynąć na mobilność pracowników. Niestety, jeśli dekoniunktura w gospodarce światowej będzie się utrzymywała, a bezrobocie rosło, przeprowadzka do innego miasta, województwa czy nawet kraju może się okazać najlepszym rozwiązaniem dla osoby poszukującej zatrudnienia - _ komentuje Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj.

W badaniu, przeprowadzonym przez Gemius na zlecenie Pracuj.pl od 9 do 26 marca 2009, wzięło udział 2039 internautów, w wieku 24-45 lat z wykształceniem co najmniej średnim.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)