Money.pl Praca Wiadomości

Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
Superoferty
  • Murarz, Cieśla, Brygadzista, Dźwigowy
    Batiment Bau GmbH, Nadrenia Westfalia
  • Dyspozytor w transporcie międzynarodowym
    Stando Logistics Sp. z o.o., Częstochowa
  • NAPRAWA POJEMNIKÓW METALOWYCH - PRACA W NIEMCZECH
    Palgetrans Handel - Transport Sp. z o.o., 74547 Kupfer
  • Achitekt / Inżynier / Kierownik Budowy
    HTZ Bau AG, Hamburg
2017-09-18 06:16
Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu
Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

W okresie od stycznia do czerwca przyjechało do nas 8 tys. pracowników z Azji - tyle, ile przez cały rok 2016. Eksperci wróżą wzrostom jeszcze większą dynamikę. Bo rynkowi coraz bardziej dokucza brak rąk do pracy.

- Są trzy państwa azjatyckie, które stają się istotnymi źródłami pracowników: Nepal, Indie i Bangladesz. Czerpie z nich coraz więcej pracodawców - mówi Marcin Kołodziejczyk z Grupy Progres, specjalizującej się w pośrednictwie przy zatrudnianiu osób z zagranicy - cytowany przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Polsko-niemiecka wojna o imigrantów z Ukrainy:

Dodaje, że pracujący w Polsce Ukraińcy już naszej gospodarce nie wystarczają. Jego zdaniem są już takie branże, w których Azjaci zaczynają ratować płynność prac.

- Zalicza się do nich np. przetwórstwo spożywcze, szczególnie ryb i mięsa, a także przemysł owocowy. Jeszcze 2-3 lata temu to nasi wschodni sąsiedzi masowo zasilali firmy z tych sektorów. Te czasy już jednak minęły - podkreśla Kołodziejczyk.

Szefowie innych dużych firm HR - jak pisze "DGP" - mniej lub bardziej bezpośrednio potwierdzają: "Wydrenowaliśmy już Ukrainę i zaczynamy łapczywie patrzeć na Azję".




Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Arado / 77.20.248.* / 2017-09-30 13:33
Indie,Nepal,Filipiny,Wietnam,Kambodza tych mozna brac bo prcuja solidnie i nie stwarzaja w wiekszosci klopotow.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Yh / 95.146.85.* / 2017-09-26 18:37
Nie brakuje pracowników tylko pracy za dobrą place

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

EMB / 79.70.11.* / 2017-09-20 06:46
W U.K twia rezerwy emigrantow ktorzy zaczna wkrotce wracac do Polski, juz to widac ale jak nastapi realizacja Brexitu to rcuh naplywu do UK stanie ibedzie yjemna emigracja czyli przyplyw z polakow z UK.
Ja pracuje na magzaynie dla marketow i widze ze 50-70% to polacy wielu znich za kilkascie slow angileskich!
Nie chca sie uczyc a wiec zamierzaja wrocic i to widze bo mowie w Anglii po polsku 3cia praca i jest tak samo.
I to stanowi zwiastun ze emigracja bedzie wkrotce bedzie ujemna.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

cynik-sekator / 94.254.172.* / 2017-09-19 22:52
jak już to Yeti duży silny i niewidzialny

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

czarna masa / 89.64.6.* / 2017-09-19 22:50
płaćcie Polakom uczciwie to będą pracować i rodziny tworzyć, rozwijać się i uczyć---za 2300 brutto nijak teraz się nie da----po co wam nepalczykii chińczyki--po zdobyciu obywatelstwa na zaSiłeki pójdą a w międzyczasie pojadą na zachód dorobić-CZY WY TEJ MIESZANINY NIE ROZUMIECIE?TO SIĘ NIE DZIEJE BEZ POWODU

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

novex / 5.187.49.* / 2017-09-19 22:34
Tylko nie z Bangladeszu!!! Strasznie prymitywni i agresywni muzułmanie. Indie, a najlepsi z Nepalu.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

pit690 / 78.11.209.* / 2017-09-19 21:56
Autorami wielu poniższych tekstów są zapewne tuzy polskiej nauki, specjaliści, wysokiej klasy robotnicy....Tylko takich ćwoków jak wy to nikt nie chce, spójrzcie na wasze ryła w lustrze, prymitywne, zakompleksione, siedzące w jakiś dziurach klepiecie te gnioty dając upust swojej umysłowej degrengoladzie. Bycie prostym człowiekiem to nie wada, jest w tym pewna szlachetność ale bycie ordynarnym burakiem , który obnaża się publicznie ze swoimi tekstami to porażka

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

jaaa1082 / 37.47.178.* / 2017-09-19 21:37
u mnie w miescie zamykaja żabki bo nie ma chetnych do pracy :P

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

kioto / 77.45.54.* / 2017-09-19 21:11
To Ukraińcy (jak mówiła Szydło w UNI 1 mln )już nie są przyjętymi przez Polskę uchodźcami?

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

WAR / 62.69.199.* / 2017-09-19 20:55
PiS właśnie przegrał przyszłe wybory. Jest jeden warunek: musi pojawić się alternatywa z nowymi ryjami do koryta.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Boer / 185.10.27.* / 2017-09-19 19:32
Interesujące. Pośrednictwa pracy nawet nie odpowiadają na maile.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Guj jn 3446 / 93.157.66.* / 2017-09-19 18:48
Kto ich chce??? Chyba obce korpo lewackie multi kulti, my nikogo obcego nie chcemy

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

rrr997 / 212.160.202.* / 2017-09-19 18:36
Dajcie namPolakom normalne zarobki jak w niemczech i bedzie po problemie.
 
gregory batory / 83.8.114.* / 2017-09-19 20:04
to zacznij produkować bwm a nie poloneza to pogadany
 
gregory batory / 83.8.114.* / 2017-09-19 20:04
to zacznij produkować bwm a nie poloneza to pogadany
 
ja gut / 83.24.106.* / 2017-09-19 19:13
ja chcę zasiłek niemiecki i styknie

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

mich / 80.168.205.* / 2017-09-19 15:22
polacy masowo wyjezdzaja za granice do niemiec czy angli za poszukiwaniem pracy a polska szuka rok do pracy to sie w pale nie miesci,panowie z rzadu zrobcie cos w tym kierunku aby polacy wracali do polski a nie z niej wyjezdzali za chlebem
 
bfabiano / 78.11.64.* / 2017-09-19 15:57
Nasi rodacy nie zasilą swoimi rękami prac sezonowych np. przy zbiorze owoców w rolnictwie. A rolnicy nie są w stanie płacić wysokich stawek za tą prace gdyż ceny skupu są zbyt niskie.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

fdsfsd / 31.132.65.* / 2017-09-19 15:20
Czyli co, sprowadzą nawet Marsjan oby Polakowi nie dać pracy za uczciwe pieniądze...

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

DIER / 89.234.230.* / 2017-09-19 12:27
Do budowlanki bym ich nie wziął.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

anty1000 / 89.231.55.* / 2017-09-19 11:44
Już widzę pisowskich narodowców pałujących kolorowych.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Gosc21 / 89.67.33.* / 2017-09-19 10:51
Szkoda tylko ze ci wspaniali "polscy pracodawcy" nie myslà o POLSKICH pracownikach , lecz gdy I'm die cos nie USA to chetnie wyciagaja Rene po pomocpubliczna ktora pochodzi zkieszenipolskich podatnikow...

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Artur627 / 94.254.181.* / 2017-09-19 09:39
różne bzdury czytałem, ale ten artykuł jest ponad przeciętnie durny.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

chudy1973 / 31.178.122.* / 2017-09-19 09:06
to już wolę araba niż gwałciciela z Indii i pedofila.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Prawienormalny. / 88.199.147.* / 2017-09-19 08:06
Już widzę kibola w sklepie prowadzonym przez Hindusa. To się nie uda. Chyba że zmieni się nasza mentalność a to trwa pokolenia.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

MaszyniaK / 89.64.37.* / 2017-09-19 06:49
Multikulti w innej formie.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Dojony / 83.26.19.* / 2017-09-19 00:27
Jakby potrzebowała to by Polaków nie wypędzała z Polski lub ładniej pisząc eksportowała?

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Adam1050 / 83.25.159.* / 2017-09-18 23:27
A ten Waszczykowski krzyczy Polacy wracajcie do pracy już od 2015 r. mamy demokrację i od tego czasu spadliśmy o 25 miejsc w/g rankingu gdzie żyje się najlepiej

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Załamany / 89.78.11.* / 2017-09-18 23:00
Tak dla mamony wytępicie rdzennych mieszkańców po to aby Pan miał dobrze a dookoła niewolnicy ale zaraz pan otoczy się grubym murem aby śmieci nie zaburzały jego wizji przestrzeni. Ja się pytam co z wali ludzie czy wy już honoru nie macie pozostaje nam wegetacja byle by przeżyć do ostatniego a tłuste warchoły będą się nosić na waszej krwawicy !

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Peter D / 83.10.178.* / 2017-09-18 22:54
Myślicie że Ukrainiec czy pracownik z Bangladeszu nie potrafi liczyć jeśli przyjedzie do Polski i tu będzie musiał żyć to przy zarobkach 1450-2000 zł nie wyżyje na normalnym poziomie .Będzie biedakiem takim samym jak u siebie , Bo zarobki mamy marne a ceny zachodnie

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

maras105 / 89.76.211.* / 2017-09-18 22:03
Taaaak, pracownicy z bangladeszu i indii są LENIAMI i to wyjątkowo dużymi. Z torbami puszcza kazda firme. Wiem cos bo ich nadzorowałem. Gratulacje za ten pomysł.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

rtsmp3 / 51.171.14.* / 2017-09-18 21:58
Zastanawiam się tylko, jak? ... jak przywitają w Polsce tanich robotników polscy katole!?. Przypuszczam, że będą się mnożyć napady i ekscesy rasistowskie i może polać się krew. (przykłady z Warszawy, Ełku, Wrocławia i szeregu innych miejsc)

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Kazimierz825 / 94.254.224.* / 2017-09-18 21:09
To się nie uda za rządów PiS. Teraz w Polsce kolorowych biją i każą im wracać. Jeżeli PiS straci władzę, to prawdopodobnie zmieni się sposób indoktrynowania społeczeństwa -po pewnym czasie będą u nas mogli mieszkać również "kolorowi", jeżeli zostaną jeszcze jacyś nie zatrudnieni przez inne kraje.
 
henry996 / 195.116.237.* / 2017-09-18 21:43
lepiej niech nie będzie rąk kolorowych do pracy!!!!!!!!!!!!
 
henry996 / 195.116.237.* / 2017-09-18 21:43
lepiej niech nie będzie rąk kolorowych do pracy!!!!!!!!!!!!

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

niniko / 193.70.39.* / 2017-09-18 20:25
podnosic gowniane wynagrodzenia. pis duzo straci jesli zacznie wpuszczac tania ISLAMSKA sile robocza z indi.
 
JA85 / 79.184.7.* / 2017-09-18 21:22
Akurat Indie sa w takim samym stopniu islamskie co Polska. Tania siłą robocza ktora dostanie tyle samo co kazdy - minimnalna krajowa.
 
słomka 124 / 91.220.238.* / 2017-09-19 14:06
Bzdura
W Indiach jest więcej muzułmanów niż w Pakistanie

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Wkurzony / 83.10.178.* / 2017-09-18 20:22
czyżby polacy niechcieli już pracować za 1450-2200 z łdo ręki po 10-12 h dziennie

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Tak to jest / 194.183.61.* / 2017-09-18 20:12
W Polsce jest dużo ludzi do pracy. Od kilkunastu lat na rynku pracy jest wyż demograficzny. Można znaleźć pracownika jakiego chcesz, z jakim chcesz doświadczeniem, wykształceniem, w wieku jaki chcesz, płci jakiej chcesz ale TRZEBA UCZCIWIE ZATRUDNIAĆ , UCZCIWIE PŁACIĆ I TRAKTOWAĆ JAK CZŁOWIEKA!!!! Ale działa lobby prywaciarskie dlatego w Polsce Polak dalej jest śmieciem, tyra za grosze od świtu do zmierzchu, śmieciówki królują, kto może emigruje. A tu płacz że nie ma komu robić i oficjalnie ściągają obcokrajowców, przejedzie się na tym PIS jak skórce z banana.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

nankoi / 31.183.235.* / 2017-09-18 20:10
smiech na sali. zamiast podnosic te smieciowe zarobki to sprowadzaja ukraincow i teraz jeszcze z indii etc.... niedglugo wszyscy emigruja z polski, moja rodzina i znajomi w 90% juz z tego kraju uciekli i zyja na poziomie na zachodzie.
 
Sławek541 / 89.72.240.* / 2017-09-18 21:09
Z ekonomicznego punktu widzenia, lepiej opłaca się sprowadzić Azjatów, a wypracowane przez nich pieniądze rozdać potrzebującym Polakom :P Ma to swoje plusy i minusy

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

aa876589 / 78.11.206.* / 2017-09-18 20:07
zatrudnijmy różnokolorowych bezrobotnych z USA . To też ludzie którzy potrzebują pracy i w dodatku nasi sojusznicy i przyjaciele . Biały, czarny, czerwony czy żółty albo inny Amerykanin znajdzie w Polsce dogodne warunki pracy bo ich Biblia i nasza Biblia ma tego samego autora i tak samo jak Oni cenimy sobie wolność, pracowitość i niepodległość. No nie ?

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

krak98 / 89.64.30.* / 2017-09-18 19:16
dzis ukrainiec zamordowal polaka w kurowie. kto zaplaci odszkodowanie rodzinie zamordowanego polaka? moze on splacal kredyt mieszkaniowy? firmy zatrudniajace obcokrajowcow powinne tworzyc fundusze na odszkodowania. skandalem jest ze do polski wpuszczono ukrainca ktory mordowal na ukrainie a teraz morduje w polsce. czy ktos to sprawdza i kontroluje?

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

aqq427 / 91.150.164.* / 2017-09-18 18:21
Zapłacą Polakom godnie to będą pracować w kraju a nie na emigracji.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

nie nacjonalista / 188.146.99.* / 2017-09-18 17:41
ciszak ty jesteś baran czy robiony miękim h..em

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

glopez / 188.252.26.* / 2017-09-18 17:15
Juz pedza z drugiego konca swiata i beda za 1500 robic hehehe
 
novex / 5.187.49.* / 2017-09-19 22:33
Z Nepalu będą. Dla nich, to dużo pieniędzy. Są flejtuchami, ale bardzo pracowici, nieagresywni i co najważniejsze, nie muzułmanie.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

aaa567 / 159.205.6.* / 2017-09-18 17:07
O proszę toż taki dobrobyt, że nawet Ukraińcy zwiewają, bo za grosze, przy Europejskich cenach, a często nawet wyższych, nie kalkuluje im się tutaj pracować ! Niesamowite cuda, panie, cuda !

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

SAMI Osądźcie / 185.78.72.* / 2017-09-18 16:46
V kolumna złodziei rozpieprza Polskę, przy ambitnym współudziale PIS ?
Kolejne 3 miliony polaków wyjada aby złodzieje mogli dziś napchać kieszenie niewolnicza praca . Tak nasz biznes rozpiernicza kraj , V kolumna ?

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

INTRO733 / 46.238.212.* / 2017-09-18 16:29
PENSJE kur..a podniescie

30 mln polaków żyje za granicą!

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

katolik / 88.90.114.* / 2017-09-18 16:26
Ten redaktor to dopiero ma naje..ne tytuł artykółu zdradza jego anty Polskie poglądy . takie artykóły anty polskie to tylko w wp.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

QW!@#$%&*(*&^%$%^& / 78.11.166.* / 2017-09-18 16:06
Bzdury po prostu za takie pieniądze Ukraińcy nie chcą pracować ponieważ to cwaniaki i wiedzą że w innym państwie mogą zarobić więcej-logiczne podejście do życia.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

jerry / 77.103.218.* / 2017-09-18 15:55
ha,ha,ha,nawet ukraincy dają drapaka z tego chorego kraju,jak morawiecki myśli że ludzie z Azji będą pracować za miskę ryżu to się chłopina pomylił,przy okazji dadzą nogę na zachód.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Yo / 185.170.203.* / 2017-09-18 15:10
Zbyt wiele nieoczekiwanie negatywnych opinii pod wypocinami na zamówienie, dlatego można je już wyłącznie minusować.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

mało pojętny / 89.70.76.* / 2017-09-18 15:07
byle nie Bangladesz to muzułmanie

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

BSE / 89.70.76.* / 2017-09-18 15:06
jeszcze z Wietnamu

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

Karoll653 / 89.64.43.* / 2017-09-18 14:55
Można zamówić kilka kontenerów z Chin. A tak na poważnie to nie zauważyłem jakiejś masy ogłoszeń o chęci zatrudnienia pracowników , a to co jest to przeważnie dalej umowy śmieciowe. Profilaktycznie trzeba robić szum ,może uda się zatrudnić jeszcze tańszych.

Bangladesz - Muzulmanie

Juras225555 / 193.104.92.* / 2017-09-18 14:43
Bangladesz to muzulmanie.
Bombowy pomysl.

Re: Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

studio-analiz / 82.160.77.* / 2017-09-18 13:55
Małe firmy w Polsce mogą wciąż podnieść wynagrodzenia o 20%. Więcej na: http://studio-analiz.pl/na-jakie-podwyzki-wynagrodzen-stac-firmy/