Money.pl Praca Wiadomości

Posłowie dali nam nowe święto, ale nie za darmo

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2010-09-24 09:08
Posłowie dali nam nowe święto, ale nie za darmo
Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz
Posłowie dali nam nowe święto, ale nie za darmo

[aktualizacja 9:49]

Sejm przywrócił dzień wolny w Święto Trzech Króli. Nie będzie można odebrać wolnego za święto, które przypada w sobotę.

Projekt PO zakłada, że 6 stycznia - święto Trzech Króli - będzie dniem wolnym od pracy. Jednocześnie Platforma proponuje usunięcie z Kodeksu pracy przepisu, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w dzień ustawowo wolny od pracy. Taki kształt projektu ma - w założeniu Platformy - sprawić, że mimo ustanowienia dnia wolnego w święto Trzech Króli nie będą mnożone dni wolne.

Gdy mniej jest długich weekendów zyskuje gospodarka

Według wyliczeń PO wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego od pracy, 6 stycznia, w okresie od roku 2011 do roku 2020 przyniesie dodatkowo 9 dni wolnych od pracy, a zniesienie uprawnień od odzyskiwania dnia wolnego za święto przypadające w sobotę w tym samym okresie, zwróci gospodarce 8 dni roboczych.

Walkę o przywrócenie wolnego w Święto Trzech Króli rozpoczął w 2008 r. były prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki. W październiku 2008 roku, po odrzuceniu przez Sejm projektu, który poparło pół miliona osób, Kropiwnicki zapowiedział ponowienie inicjatywy i oświadczył, że tym razem chce zebrać milion podpisów poparcia.

Na początku stycznia 2009 roku projekt ustawy o ustanowieniu święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy ponownie trafił do Sejmu, później przez trzy miesiące trwało zbieranie podpisów osób popierających inicjatywę (wymagane jest co najmniej 100 tysięcy).

W kwietniu 2009 r. Kropiwnicki złożył ponad 850 tys. Popisów z poparciem dla projektu. Później do marszałka Sejmu trafiły kolejne - w sumie było ich ponad 900 tysięcy. Posłowie odrzucili projekt i tym razem.

KTO JUŻ ŚWIĘTUJE W TRZECH KRÓLI?

Wolny dzień 6 stycznia obowiązywał w Polsce do 1960 r., a obecnie obowiązuje w Niemczech, Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, a także w Szwecji i Finlandii.

6 stycznia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono trwające od wigilii obchody Bożego Narodzenia. Uroczystość Trzech Króli obchodzona jest także jako dzień misyjny. W Kościele prawosławnym 6 stycznia to święto objawienia pańskiego

 

Czytaj w Money.pl
Wolne w Trzech Króli w wersji PO dzieli posłów
W zamian za nowe święto zniknie odbieranie dnia wolnego, które przypada w sobotę.
Tagi: sejm, święto, wolne, trzech króli
Zobacz więcej: Wolne w Trzech Króli



Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

T. / 81.190.70.* / 2010-09-30 12:14

: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?.


Kolejne święto przybyło , zgadza się. Za to "wolne" dni przypadające w soboty i niedziele przy okazji zostały szybko zlikwidowane.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

JamesB / 83.230.121.* / 2010-09-30 10:59
Co to za bzdura. Czy ktoś sprawdził, że w ciągu tych 2 lat 6 stycznia wypada 2 razy w niedzielę i raz w sobotę? Gdzie tu 9 dni wolnego!

Platforma Oszustów: Dają 0,7 dnia wolnego zabierają 1,14

detux / 159.245.16.* / 2010-09-29 15:55
Trzech Króli będzie dodatkowym dniem wolnym gdy wypadnie w poniedziałek-piątek, ale też może wypaść w sobotę/niedzielę. Tak więc dostajemy średnio 5/7=0,714 dnia wolnego rocznie. Mamy też 8 dni wolnych, które są 'ruchome' jeśli chodzi o dni tygodnia. (1 stycznia, 1+3 maja, 15 sierpnia, 1+11 listopada, 25-26 grudnia). Każdy z tych dni może wypaść w sobotę średnio raz na 7 lat. A więc zabierają nam 8/7=1,14. To zwykłe szalbierstwo: Dają 0,7 dnia wolnego zabierają 1,14 (średnio w roku).

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

pgrze / 89.206.32.* / 2010-09-27 22:01
nie wazne jakiego wyznania jestes masz wolne, to czysty idiotyzm, tyle wolnego dawac, nie rozumiem dlaczego, a moze rzad pokryje straty firmom i zaplaci im za poniesione straty? do zobaczenia przy urnach wyborczych panowie z PO, ale niech PiS nie mysli ze na nich zaglosuje hehe

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

rodak ze skandynawi / 87.48.121.* / 2010-09-26 17:39
Platforma jest chora.. najpierw odrzuca projekt bo to nie jej ...aby potem chce sie przypdobac pozornie wyborcom dajac im jednak wolne w trzech krol. pod warunkiem,ze nie bedzie mozna odzyskiwac dnia wolnego za święto przypadające w sobotę . Swoja droga to byl tez chory przepis na ktory poza tem POlski nie stac...

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

małgoska mówia mi / 87.207.166.* / 2010-09-26 10:53
To całe świeto Trzech Króli to ścienma.
Dla mnie zawsze waznym dniem była Wigilia(dzien narodzin Jezusa).
To ,ze trzej królowie sie wybrali aby mu oddac hołd ok ale co to za świeto? co tu świetowac?
Jezeli PO mysli ,ze zrobiło dobrze to mysec tak moze( myslenie nie za dobrze im wychodzi, co widac po gospodarce, ofertach pracy itp) Sprzedaz majatku to jedno a zadłuzanie nas to drugie.
Szkoda tylko ,ze zapominaja o tej wiekszosci narodu , ktory pracuje w soboty i niedziele a wypracowuje przychody dla Urzedaników wszelkiej masy...ktos pracuje aby wolne mógł miec ktos.
I tak urzedasy zamiast do kosciólka na kolankach biec , pojda do marketów robic zakupy a po wielogodzinnych spacerach marketowych juz nie bedzie im sie chciało isc do koscioła( zreszta jakby nie popatrzec starsze osoby chodza do koscioła, młodych jak na lekarstwo).
Reasumujac wolny 6 stycznia przysłuzył sie tylko dla urtzedników panswtaowych , ktorzy jak zwykle to beda brac długie urlopy i wolne na poczet nowego roku a jak przypadnie to jeszcze tak ze wolne za sobvote i niedziele nie wlicza sie do urlopu to wychodzi cały darmowy tydzien wolnego.
Ja musze pracowac w soboty i niedziele i uwazam ,ze jak do tej pory swieto przypadajace w sobote powinno byc oddawane jak do tej pory, bo albo pracujemy wszyscy w weekendy albo nie i tyle.
Kodeks pracy ujednolicony do maksimum a zycie sobie.
Inaczej pracuje sie od pon - do piatku a inaczej gdy pracuje sie na okragło.
Co mi po dniu wolnym po szesciu dniach przepracowanych???nic , nawet nie odpoczne w ten jeden dzien bo nadrabiam zaległosci ...ehhh szkoda słó.
Proponuje razdzacym aby pracowali w weekendy , moze wiecej waznych ustaw zaproponuja i wprowadza a nie p********* sie zajmuja.
Niemcy sobie, zydzi sobie, kosciół sobie a co z reszta społecznosci????
 
bb22 / 212.121.216.* / 2010-09-27 10:24
No, to rzeczywiscie Wigilia musi byc dla Ciebie bardzo wazna, skoro nawet nie wiesz czym ten dzien jest. Wigilia to wieczor PRZED dniem narodzin Jezusa. Dzien narodzin Jezusa celebrujemy 25-go grudnia i jest to dzien wolny od pracy.
 
Małgoska.... / 87.207.166.* / 2010-09-27 20:30
Ja w to n ie wnikam.
Uczono mnie ,ze gdy pojawia sie gwiazda oznacza to narodziny chrystusa, ponoc trzej medrcy podazali z nią aby dojsc do narodzonego.
Zreszta jak pisze ktos ponizej, ponoc jakis ksiadz gdzies kiedys wyjasnił cud Bozego narodzenia i swiat z nim zwiazanych, wiec...sam kosciól ma ochote wprowadzac nas w bład.
Na czym polegac ma wiara?
Nie zmienia to faktu ,ze wolę wigilie miec wolna od pracy niz trzech króli.Poprostu proste:-).s ty gmatwasz oczywiastosc;-)
 
Agnen / 151.13.237.* / 2010-09-27 11:29
Super, i to jest katolicyzm. Nawiet nie wiecie, ze Swieta Bozego Narodzenia nie maja nic wspolnego z chrzescijanstwem. Gdy chrzescijanstwo stalo sie religia obowiazujaca w Rzymie to doszlo do placzenia z nim wielu religii poganskich. A 25 grudnia obchodzono swieto dotyczace slonca, ktore rowniez bylo bogiem. Dwa lata temu, w telewizji zostalo to wyjasnione przez jednego z ksiezy katolickich. Prawdziwym swietem chrzescijanskim jest Wielkanoc, a Boze Narodzenie, jak powiedzial ten ksiadz, jest obchodzone bo to taka tradycja i trudno teraz to zmieniac.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

bb1 / 212.59.229.* / 2010-09-25 09:51
To kolejny idiotyzm. czy poslowie nie mają ważniejszych tematów niż kolejny wony dzień od pracy . problemy gospodarcze są , bezrobocie i nastepne wolne .Dla wielu zakladów pracy to bedzie problem , z tego jednego dnia zrobi sie tydzień .będzie wariactwo w sklepach , nerwowo przed bo przecież istnieją terminowe sprawy które wypadają 6 stycznia itp itp . Jak mamy sie tak dobrze to może zrobimy sobie wolne przez 5 dni w tygodniu . Ja jestem przeciw . Mogę zaakceptowac wolna Wigilię bo to byłoby bardziej logiczne .

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

sceptyk / 2010-09-24 21:32 / Tysiącznik na forum
Będzie święto 3 króli:
króla Putina
króla Merkel
króla Michnika.
 
autor tego posta / 88.156.219.* / 2010-09-24 22:42
tiaa i jeszcze wielkiego jarka i świętego lecha.
Dowiedz się kto najbardziej piszczał za tym świętem, to będziesz już wiedziałdo jakich świąt nam bliżej
 
sceptyk / 2010-09-24 23:07 / Tysiącznik na forum
Najbardzie piszczał niejaki Boni, na etacie Tajnego Współpracownika.

Lubię prezenty!

sewerer / 80.48.115.* / 2010-09-24 20:23
Ale nie takie, których nie chcę! Znowu sprawili prezent Kościołowi, a nie nam, wmawiając mi, że to dla mnie! Modlitwy nam starczy, potrzebujemy czasu na pracę. Nie chcieliśmy mieć najgłupszych u steru (PiS), to mamy tylko głupich (PO)! Kto z nimi zrobi porządek i odwoła to święto? Poprę każdego!
 
bb1 / 212.59.229.* / 2010-09-25 09:52
podpisuje się dwoma rękami i nogami przeciw !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wprowadzeniu tego wolnego
 
sceptyk / 2010-09-24 21:36 / Tysiącznik na forum
Zawsze możesz popracować w to święto:
możesz pozamiatać ulice, posprzątać dom Tusków, wylizać do czysta klamkę na Czerskiej 10, albo umyć okna u Kumoruskiego.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

true wantok / 83.26.215.* / 2010-09-24 18:45
To ciekawe. W Polsce robi sie dniem wolnym od pracy Swieto Trzech Kroli, ktore jest 10-tej kategorii swietem pod wzgledem waznosci.
Tymczasem Wielki Piatek (GOOD FRIDAY), ktory w wiekszosci krajow chrzescijanskich, na roznych kontynentach , jest niezwykle waznym swietem i jest WOLNYM DNIEM, u nas jest dniem pracy i dziesiatej waznosci swietem. Przeciez to dzien smierci Jezusa Chrystusa!
Cos w tej Polsce jest wszystko pokrecone. Matka Boska jest krolowa Polski, niektorzy domagaja sie, by Jezus Chrystus byl Polski krolem, a dzien jego smierci w ogole sie lekcewazy. Gdzie tu porownanie z dniem Trzech Kroli ?! Gdzie tu rozsadek?
 
amelinka / 178.36.128.* / 2010-09-25 13:47
Przecież Żydzi chcieli już uczynić Jezusa swoim królem, ale on wyraźnie powiedział, że jego Królestwo nie jest ziemskie, tylko w niebie i... uciekł. Nie chciał być ziemskim królem. Dziwne, że osoby uważające się za "wierzące" nie zadają sobie trudu, żeby zajrzeć do Biblii, tylko chcą decydować za Syna Bożego i sprzeciwiać się jego woli, domagając się ustanowienia go królem Polski. Takie postępowanie jest sprzeczne z Biblią i nie ma nic wspólnego z prawdziwą religią.
 
f4c / 212.180.165.* / 2010-09-25 03:20
dokładnie!

w pierwszej kolejności dniem wolnym powinna być np. Wigilia - to i tak parodia, że jest dniem roboczym.

Inna sprawa, ze te zwracanie dni to był idiotyczny pomysł i nie wiem czemu wszedł w ogóle.
 
sewerer / 80.48.115.* / 2010-09-24 20:29
A co mnie obchodzą legendy i ważności jakichś katolickich wymysłów! Może byśmy tak sobótkę wprowadzili latem? Katolik może to sobie nazywać "nocą świętojańską". Maraton katolickich świąt zimą. Faktem jest, że np,. w Niemczech obchodzi się tzw. Karfreitag, choć nikt tam nie nie dorabia statusu ważności tego święta, ani nie zamierza czynić zabiegów o cięższą tacę. Z drugiej strony mają Karfreitag, ale nie mają żadnego lanego poniedziałku.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

ekonomista mały / 91.193.40.* / 2010-09-24 18:28
Kochani pamiętacie jak wprowadzenie wolnych sobót miało spowodować KATASTROFĘ GOSPODARCZĄ w Polsce i co nic takiego się nie stało .Jeden "dzień wolny" a właściwie żaden to na nic nie wpłynie. A poza tym od decyzji z kół rządowych tych ewidentnie złych więcej zależy niż od dnia wolnego.
 
płomyczek / 188.147.175.* / 2010-09-25 05:41
A kto te wolne soboty ma bo na pewno nie robotnicy tylko urzednicy a to na pewno nie przeszkadza gospodarce.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

Adam234 / 89.72.115.* / 2010-09-24 17:03
Cholera,za skasowaniem senatu PO zebrała więcej podpisów niż kretyn Kropiwnicki i jakoś do tej pory sejm się tym nie zajął
 
konobles / 81.190.115.* / 2010-09-24 18:34
A jeszcze więcej zebrali na jednomandatowe okręgi wyborcze. I co? Ano wszystkie listy z podpisami puścili w niszczarki.
 
Hanys123 / 85.222.86.* / 2010-09-24 18:26
Bylo by to nie politycznie, gdyż w Senacie RP (tak RP!), jest przyjaciel PO, a konfident niemiecki niejaki 'kutz".
 
nobled / 81.190.115.* / 2010-09-24 18:36
tam jest kilu volksdetschów

Posłowie nie dali nam dziś kolejnego święta wolnego od pracy, ale zabrali 0.5 dnia wolnego w roku.?

cs1 / 193.111.166.* / 2010-09-24 15:38
Wbrew propagandzie PO te zmiany skutkują tym, ze za te same pieniądze bedziemy pracować srednio rocznie 0,5 dnia dłużej,
(bo dali nam 5 dni wolnych na 7 lat, a zabrali 8, czyli 8-5 =3 czyli zabrali 3 dni na siedem lat to przy 5 dniach na 7 lat wychodzi wiecej niż 0,5 dnia na rok.)
 
ojro / 91.193.208.* / 2010-09-24 19:21

za te same pieniądze bedziemy pracować srednio rocznie 0,5 dnia dłużej,

Jeśli w zakładzie pracy płacą Ci według stawek miesięcznych, to masz rację. Ale jeśli płacą Ci według stawki godzinowej, to już nie "za te same pieniądze", bo wtedy pracodawca musi Ci przecież wypłacić za te 0,5 dnia więcej.

Czyli de facto posłowie wydłużyli nam liczbę dni pracy w roku.

esu / 78.8.11.* / 2010-09-24 15:32
Prawdopodobieństwo wystąpienia jednego lub większej liczby świąt w dzień ustawowo wolny od pracy w ciągu roku jest większe niż jeden.
 
ojro / 91.193.208.* / 2010-09-24 16:25
Z tą tylko różnicą, że prawdopodobieństwo może wynosić maksymalnie 1 (czyli 100%).
Poza tym, teoretycznie istnieją lata, w których żadne ze świąt nie zdarzają się w dzień wolny od pracy. A to, że takich lat jest mało, to już inna sprawa.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

sewerer / 80.48.115.* / 2010-09-24 15:19
I na kogo tu głosować? Przecież albo kompletnie porąbany PiS, albo porąbani z PO! Jak to można pogodzić? Idiotyczne, dodatkowe święto i podnoszenie VAT? Kościołowi wszystko, narodowi igrzyska kościelne! Pomysłodawca wyrzucony na zbity ryj z prezydentury w Łodzi trafił spokojnie do NBP jako doradca. Czy jest to kolejny niereformowalny ustrój?
 
Lumen111 / 93.105.116.* / 2010-09-24 15:33
Na pewno nie głosuj na pseudo liberałów takich jak PSL, PO, SLD
To wolne to nie dla kościoła. Życie nie polega na ciągłej pracy więc każdy z nas nawet ci co nie są wierzący dzień wolny się przyda. Tylko szkoda że partia zdrady narodowej złożona z POlityków cwaniaków zabiera oddawanie dnia świątecznego.

p.s.
Coraz wyraźniejsze są rysy koalicji PO, SLD zawiązującej się tylko po to by zwasalować nasz kraj na rzecz innych obcych narodów?

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

piksi / 194.63.132.* / 2010-09-24 14:56
POrąbało ich z tymi świętami kościelnymi,kiedy będzie święto Trzech Krzyży?

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

życzliwy / 83.12.11.* / 2010-09-24 14:10
Problem polega na tym ,że jeżeli 6.01 będzie święto to od Bożego Narodzenia do 6.01 nic w gospodarce nie będzie działo , będą wakacje , a nikogo na to stać. Te kraje , które mają to Święto
zawsze miały wakacje do Trzech Króli - ostatnie lata widać ,że firmy próbują ten zwyczaj zmienić bo to za drogo kosztuje , ale łatwo się daje ,trudniej zabiera.Niestety apelowanie o rozsądek w tym kraju nic nie daje , ciągle większości się wydaje ,że pieniądze rosną na drzewie . Powinno się zlikwidować odbieranie wolnego za święto przypadające w dni wolne i nie robić nowych świat. Stwierdzenie,że sa miesiące gdzie nie ma wolnego jest śmieszne w każdym miesiącu są 4 weekendy , większość ma 26 dni roboczych urlopu to mało. Ja tam nie mam kiedy tego urlopu wykorzystać , ciągle mam z tym problem ale ja mam obowiązki , pracę zobowiązania wobec ludzi. A tu widzę większość luz bluz
tylko by wypoczywali tylko po czym.
 
Konobles / 81.190.115.* / 2010-09-24 18:41
Życzliwy chłopie. Nie będą pracować tylko biura administracji , które pracując generują tylko koszty. Im mniej będzie pracować lewacka biurokracja i szkoły tym lepiej dla Polski i narodu.
 
pan władek / 89.231.124.* / 2010-09-24 17:30
przestań powtarzać bzdury o tym, że gospodarka staje w czasie świąt. Bary, sklepy, wyciągi narciarskie, kwatery i hotele, biura podróży itp na pewno nadrobią PKB stracony przez firmy typu ubezpieczenia, handel nieruchomościami, banki i inne finansowe, giełdę itp.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

atomi / 78.133.208.* / 2010-09-24 13:55
Dane zawarte w artykule są nieprawdziwe!
w okresie 2011 do 2020r dzięki wprowadzeniu wolnego 06.01 będzie "dodatkowo" wolnych TYLKO 7 dni. odpowiednio w 2011, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017 i 2020.
W latach 2013 i 2019 -6.01 wypada w niedzielę i o kuriozum w 2013 w sobotę, ale już teraz nie byłoby można odbierać dnia wolnego....
więc 3 dni odpadają....
 
życzliwy / 83.12.11.* / 2010-09-24 14:28
Nie rozumiem o co chodzi w tej całej dyskusji - przecież inicjatywa wprowadzenia tego święta była taka , żeby ludzie mogli iść do kościoła , zamiast do pracy i większość ten pomysł popiera to co są hipokrytami.Bo jeżeli chodzi o to aby mogli wierni iść do Kościoła to nie ma znaczenia ,że nie będzie się odbierać wolnego za święta przypadające w dni wolne , bo warunek zostaje spełniony w Święto nie pracujemy , idziemy do kościoła i najlepiej o rozum się pomodlić.
Żeby było jasne - jestem praktykującym Katolikiem i nie potrzebuję wolnego od pracy aby godnie uczcić święto i nie życzę sobie aby lenie wykorzystywały moją religię po to aby się mogli lenić.
 
sewerer / 80.48.115.* / 2010-09-24 15:26
A ja jestem totalnie niewierzący i nie jest mi potrzebne takie święto z jakimiś hipotetycznymi królikami. Życzliwemu już chciałem minusa postawić, ale widzę, że czasami zdarzają się normalni katolicy. Może wreszcie płaciłoby się za dni pracy, a nie za jakiś teoretyczny miesiąc. Wtenczas każdy świętowałby na swój koszt, a nie na koszt państwa. Ja tam bym sobie noc sobótkę świętował zamiast tego maratonu świąt katolickich zimą.
 
jan kowalski / 2010-09-24 19:52 / Tysiącznik na forum
nie chcecie świetować, to możecie sobie w tym czasie działkę zakopać. Wolna wola.
A tak z innej beczki, sewerer, do Kościoła nie chodzisz, a wigilie spożywasz?, ze święconką pewnie do Kościoła nie idziesz, a tradycyjne sniadanie wielkanocne??

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

Observer. / 79.184.72.* / 2010-09-24 13:27
Na przełomie roku jest za dużo wolnych dni. W niektóre miesiące zaś nie ma ani jednego wolnego dnia, a bardzo by się przydał. To nie higieniczne dla pracy - najpierw się rozleniwiamy zanadto, a kiedy indziej zaharowujemy.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

pawtyg / 151.13.237.* / 2010-09-24 12:46
Poco to zrobili nie wiadomo, mało kto potrzebuje dzień wolny w styczniu po nowym roku i świetach(brak kasy), lepiej bylo miec dzien wolny np 24 jak firma decydowala ktory dzien daje wolny wzamian za dzien wypadajacy w weekend, a kiedy sie wezma za emerytury i sluzbe zdrowia????

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

pasateros / 94.251.230.* / 2010-09-24 12:30
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

Stefan Bąk / 195.160.252.* / 2010-09-24 12:05
Bardzo ciekawi mnie w jaki sposób PO wyliczyło te 9 nowych dni wolnych w okresie 2011-2020... Mnie wyszło 7 (10 lat, 10 nowych dni wolnych, z czego 2 razy wypadają one w niedzielę a raz w sobotę...) hmm...
 
cs1 / 193.111.166.* / 2010-09-24 13:43
PO zabiera nam 0.5 dnia wolnego, a ściemnia, że to to samo (na 7 lat daje 5 dni wolnych - minus sobota i niedziela, a za to zabiera 8).
Sa tak aroganccy i pewni siębie i mysla, ze bedziemy tak slepi jak ich elektorat i uwierzymy w tę obłudę.
PO - Partia Obłudy.

TĄ DECYZJĄ PO POKAZAŁA SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE

Elektorat / 89.174.178.* / 2010-09-24 10:38
PO jest partią eleganckiego kołtuństwa, a PiS jest partią warcholską

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

Pajchiwo / 2010-09-24 10:31 / Tysiącznik na forum
LOL
Pamiętam tą batalię SLD, żeby Trzech Króli było dniem wolnym.
Teraz zmienili się z powrotem w antyklerykałów :)
Taka medialna prostytucja.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

Lysy 25 / 77.255.151.* / 2010-09-24 10:24
Co powiecie na pomysł, że pracujemy tylko w środy?

Powiedzmy co drugą środę?

Wystarczy przegłosować stosowną ustawę i załatwione.

Re: Posłowie dadzą nam dziś kolejne święto wolne od pracy?

maxymili / 2010-09-24 10:03 / Tysiącznik na forum
Głupota. Do 2020 roku zyskamy 9 dni wolnych świąt w zimie, ale stracimy 8 dni wolnych w zamian za święta przypadające w dni wolne. Te dni wolne można było łączyć w długi weekend co pobudzało turystykę wewnątrz krajową i poprawiało PKB. W 3kr nikt nigdzie nie pojedzie.
- do PKB, - do miejsc pracy.
 
klucznikGerwazy / 87.205.74.* / 2010-09-24 14:28
Coś ci się chyba pomyliło. Te 8 dni przypada na święta w sobotę. Teraz też one są. Nie można tylko ich odebrać w inny dzień. Czy w twojej firmie dawali od razu 8 dni za niewykorzystane święta?
 
Drań / 93.159.53.* / 2010-09-24 11:05
Dni wolne nie powodują takiego wzrostu BPK jak dni pracujące. Zgoda, że branża turystyczna straci, ale nie ma rozwiązań dobrych dla wszystkich.
 
maxymili / 2010-09-24 11:27 / Tysiącznik na forum
Ale stracą też obywatele, którzy stracą możliwość wypoczynku, będą za to nadrabiać na spędach w Egipcie. W zamkniętych ogrodzonych otoczonych wojskiem kurortach, w których poza hotelem i plażą nie ma dosłownie nic. Ale pieniądze wywiozą za granicę.