Money.pl Praca Wiadomości

Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2008-07-22 11:36
Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo
Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz
Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

Nowe przepisy pozwolą na to by szef wydłużył czas pracy o 25 godzin tygodniowo.

Unia Europejska chce od przyszłego roku wydłużyć dopuszczalny tygodniowy czas pracy w krajach członkowskich z 48 do 65 godzin.

Obecnie podstawowy czas pracy w większości państw UE wynosi 40 godzin tygodniowo - przypomina dziennik Polska. Obecnie można ten czas wydłużyć o 8 godzin. Nowe przepisy pozwolą na to by szef wydłużył czas pracy o 25 godzin tygodniowo.

Pracodawcy nie będą mogli przedłużać czasu pracy w każdym tygodniu. Szef będzie mógł wydłużyć czas w jednym tygodniu, ale zmniejszyć w kolejnym lub dać dzień wolny za nadgodziny - czytamy w dzienniku.

ZOBACZ TAKŻE: Kodeks pracy w prawo.money.pl

Dziś dopuszczalny czas pracy we wszystkich krajach Unii, czyli także w Polsce, nie może przekroczyć 48 godzin tygodniowo. Jeśli jest dłuższy, a podwładny nie wyraził zgody na pracę po godzinach, to inspekcja pracy może  nałożyć na pracodawcę 2 tys. zł kary.

Na wprowadzenie nowego prawa zgodziły się już rządy wszystkich krajów Unii. Wszystko wskazuje więc na to, że przepisy wejdą w życie od pierwszego stycznia przyszłego roku - podaje gazeta.


ZOBACZ TAKŻE:





(AF)
Tagi: pracownik, pracodawca, nadgodziny, czas pracy, wydłużenie czasu pracy, kodeks rpacy



Re: Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

Preczzniewolnictwem / 77.253.27.* / 2011-08-24 21:52
Unia chce zrobić z nas niewolników !!!!

Re: Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

rozżalona / 78.88.171.* / 2008-10-14 18:45
... tak, niedługo będzie jak w chinach, będziemy harować cały dzień za miskę ryżu .... ..chyba nikt nie liczy, że skoro dodadzą godzin to będzie jakaś podwyżka... możemy liczyć jak zwykle na podwyżki ale prądu i gazu ... chyba niedługo i mi przyjdzie pożegnać nasz ukochany kraj i wyjechać z rodziną jak najdalej stąd.... tam, gdzie liczy się czas dla rodziny ..., a nie tylko pieniądz i wyzyskiwanie drugiego człowieka...

Re: Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

maatka / 78.88.171.* / 2008-10-14 18:35
...a gdzie czas dla rodziny ...kto wychowa dzieci, gdy rodzice będą tyrać niczym woły?!

Re: Pamiętam jak w szkole

fhl / 89.77.15.* / 2008-07-30 19:51
nuczyciele (jak się okazuje - naiwniacy) przekonywali nas że wraz z rozwojem technologicznym ludzie będą musieli pracować coraz mniej, pracę będa wykonywaly maszyny, weekendy będą trzydniowe, emerytury w wieku 40 - 50 lat. Szkołę skończyłem dobrą, śmiem twierdzić że mialem dobrych nauczycieli...Coś widocznie rzeczywiście na tym świecie się popieprzyło.
 
zgredzica59 / 193.238.200.* / 2008-08-30 01:14
Obliczam ile będe pracowac? Już w tej chwili często pracujemy po 12 godzin dziennie a są i tacy co i dłużej jak dołożą te 65 godzin to ile wyjdzie???:):)A może by tak zrobic jak niektórzy pracodawcy robią w Chinach z pracownikami z prowincji.Może też trzeba zakupic materace na których będziemy spac przez 3 godziny i do pracy!!!!A z rodziną spotkamy się na Wielkanoc i w Boże Narodzenie

Re: Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

mś / 193.151.55.* / 2008-07-23 09:36
Dziwie się, że dignitarze z Polski tak szybko reagują na plany rodzące się w Brukselii obecnie, i chcą to wprowadzać nawet, już wczoraj. Szkoda, że nie są tak aktywni w kwestii dyrektywy dotyczącej : stabilizacji gospodarczej kraju i PODNIESIENIA JAKOŚCI ŻYCIA NARODU [sponsorom skarbu państwa - przez nałożenie obowiązku odprowadzania danin publicznych ( świadczenia zdrowotne, gwarantowane, fundusz pracy nie wspomnę o składce ZUS, która wliczana jest do wynagrodzenia brutto)]. To nie jest zbieg okoliczności, ale warunek przyjęcia przez Polskę waluty EURO. Mili państwo, biurokracja to mały pikuś, ale zbiórka funduszy na uposażenie erodeputowanych, asystentów i reszty to nie małe zadanie. Aby ktoś odpoczywał, ktoś musi pracować. Na górze mało kto lubi dzielić się zyskiem. A wydatki są stałe. Zatem ktoś musi je zabezpieczyć- to ta reszta.

Re: Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

:-P / 89.77.153.* / 2008-07-23 00:32
a lekarze teraz niech oddają te wszystkie podwyżki, skoro i tak będą musieli pracowac więcej niż 48 godzin. chłe chłe...

Re: Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

:-P / 89.77.153.* / 2008-07-23 00:30
to już tragedia - jesteśmy społeczeństwem umęczonym do granic a ciemiężyciel wysssie z nas wszystko i wypluje. jasne po co nam te emerytury? nie dożyjemy!! lata pracy wydłużone, czas pracy wydłużony - jeszcze się dowiemy jak się nazywa nasz pan i władca cobyśmy wiedzieli czyimi niewolnikami jesteśmy
ja prtestuje przeciw zabieraniu mi życia!!! oddajcie mi te obowiązkowe składki na emeryturę skoro i tak nie ma szansy na dożycie.

Re: Popracujemy dłużej - nawet 65 godzin tygodniowo

Pajchiwo / 2008-07-22 21:20 / Tysiącznik na forum
Nie rozumiem - po co było kilka lat temu zmniejszać wymiar godzin do tych 40, a teraz zwiększać go o 25?
Tym bardziej, ze praca po 65h/tygodniowo to nie jest praca wydajna - chyba, że ktoś wykonuje mechaniczne czynności zastępując maszyny, ale i wtedy jakość pracy spadnie.
O uszczerbku na zdrowiu nie wspominając, przecież to jest ponad 12h na dzień...
Mamy nadal - mimo emigracji zarobkowej i bełkotania mediów - rynek pracodawcy, więc odmowa pracy ponad 40h może być dla pracownika tragiczna w skutkach.
IMHO cały ten artykuł, to jest jakaś głupota, albo błąd w interpretacji.
 
gloger2@go2.pl / 83.12.11.* / 2008-07-23 08:44
Jest wyjście z tej sytuacji - załóż sobie własną firmę :)
 
kaziula / 77.254.46.* / 2008-10-06 21:32
własna firma to jedyne wyjście w każdym innym układzie ,bez względu jak będą stanowiły przepisy,dziać się będzie tak jak sie dzieje czy pracujesz 12 czy 24 godz. i tak wykazany masz normatywny czas pracy :-)
 
roman420 / 2008-07-30 23:42
i wtedy pracyjesz 24 na dobe he he
a tak to chyba w Warszawce pracuje się najdłuzej.....nie za fajnie
 
MCM / 86.63.91.* / 2008-07-22 23:05
Zgadza się, to jest błąd w Twojej interpretacji. Czytaj uważnie. Jeżeli w tym tygodniu będziesz pracował o 25 więcej to w następnym o 25 mniej. Sumaryczny czas pracy się nie zmieni.
 
rosslyn / 83.8.171.* / 2008-07-28 14:57
no to jesteś bardzo naiwny, jeżeli uważasz, że w jednym tygodniu będziesz więcej pracował a w drugim mniej- prawo sobie a życie sobie. Podobno teraz mam pracować 40 godzin tygodniowo, a jak jest rzeczywiście, to szkoda gadać. I kto się tym zainteresuje????? Osobiście to mam już dość tych wszystkich geniuszy biznesu, ekonomistów i wszelkiej maści gospodarczych uzdrowicieli, widzących własny swój kinol i zawartość swej kiesy, do diabła z nimi i im podobnymi.
 
:-P / 89.77.153.* / 2008-07-23 00:37
chyba zartujesz! wyobraż sobie linię produkcyjną -raz więcej raz mniej.... akurat. tylko więcej! aż się nosami będą wszyscy podpierać. te wszystkie urzędasy tak daleko odeszły od życia, ze nie wiedzą nawet jak normalny człowiek wygląda. pieniądz przesłonił wszystko!! i wszystko usprawiedliwia
 
Pajchiwo / 2008-07-22 23:14 / Tysiącznik na forum
Słusznie - przegapiłem ten akapit.