Money.pl Praca Wiadomości

Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Geologia/Hydrologia/Tektonika
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
Superoferty
  • Murarz, Cieśla, Brygadzista, Dźwigowy
    Batiment Bau GmbH, Nadrenia Westfalia
  • Dyspozytor w transporcie międzynarodowym
    Stando Logistics Sp. z o.o., Częstochowa
  • NAPRAWA POJEMNIKÓW METALOWYCH - PRACA W NIEMCZECH
    Palgetrans Handel - Transport Sp. z o.o., 74547 Kupfer
  • Achitekt / Inżynier / Kierownik Budowy
    HTZ Bau AG, Hamburg
2017-05-03 14:40
Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę
Fot. Ty
Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

Pracownicy IT są nieprzerwanie najbardziej poszukiwani na rynku pracy. Poza tym firmy czekają na inżynierów oraz ekonomistów - wynika z raportu opublikowanego przez serwis rekrutacyjny GoldenLine.

Autorzy raportu wskazują, że coraz częściej to nie człowiek szuka pracy, ale praca szuka człowieka. Oznacza to, że firmy rekrutujące pracowników dla innych firm same szukają odpowiednich kandydatów i kontaktują się z nimi za pośrednictwem portalu rekrutacyjnego GoldenLine.

Zmianie filozofii sprzyja spadek bezrobocia, które w ostatnich miesiącach sięgnęło rekordowo niskich poziomów i wynosi ok. 8 proc. Teraz to firmy muszą długo szukać odpowiedniego pracownika.

W I kwartale 2017 roku bezpośrednią wiadomość od rekrutera na portalu GoldenLine otrzymało ponad 120 tys. użytkowników. Prawie co trzeci poszukiwany w ten sposób pracownik zajmuje się rozwojem oprogramowania IT, a co szósty - administracją IT. To zdecydowanie dwa najpopularniejsze zawody wśród pożądanych przez pracodawców.

Rozchwytywani są również inżynierowie i finansiści. Dla nich przypadało odpowiednio 15 i 12 proc. ofert przesłanych przez firmy rekrutujące pracowników.


Raport GoldenLine

Firmy poszukujące pracowników mają świadomość, że dużo łatwiej jest namówić do zmiany pracy ludzi młodych, ale nie tych, którzy na rynku pracy dopiero się pojawili. Ponad połowa osób, zachęcanych do zmiany pracy to ludzie w wieku 27-35 lat, a jedna czwarta nie ukończyła jeszcze 45. roku życia. Z kolei osoby w wieku 23-26 lat zazwyczaj nie myślą jeszcze o zmianie pracy - ich próbowano nakłaniać do tego tylko w 11 proc. przypadków.

Tradycyjnie już najwięcej pracowników potrzeba w dużych miastach, przede wszystkim w Warszawie. Stolica odpowiada za prawie co czwartą taką ofertę. Wielu kandydatów poszukują również firmy w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu czy Krakowie.

Na ofertę pracy mogą liczyć ci, którzy znają przynajmniej jeden język obcy. Ponadto pracodawcy wymagają umiejętności obsługi podstawowego oprogramowania biurowego, prawa jazdy a w niektórych przypadkach specjalistycznych programów inżynierskich czy języków programowania.

Ważne są również umiejętności pracy w zespole, zarządzania ludźmi czy negocjacji.

Możliwość bezpośredniego kontaktu z kandydatem nie oznacza, że tradycyjne ogłoszenia o pracę już nie funkcjonują. W serwisie GoldenLine nadal jest ich bowiem sporo. Najwięcej, bo aż 28 proc. ofert dotyczyło sprzedaży. Na kolejnych miejscach znalazły się takie branże jak księgowość, audyt i podatki, produkcja, finanse i ekonomia czy informatyka i programowanie.

oprac. Jakub Ceglarz
Tagi: pracownicy, it, praca, oferty pracy, rekrutacja



Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

zona / 79.191.255.* / 2017-05-07 09:08
Najczęściej szukają wolontariuszy. Ale spoko - utrzymanie przy życiu pracownika zapewniają - a kto ma utrzymać jego dzieci ?

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

KOBIETA 11 / 79.184.253.* / 2017-05-04 20:21
A GDZIE MIEJSCA PRACY DLA MECHANIKA , PIEKARZA , STOLARZ , HYDRAULIKA , KRAWCOWEJ, SZEWCA, FRYZJERA PO PROSTU DLA LUDZI SŁABIEJ WYKSZTAŁCONYCH A TEŻ POTRZEBUJĄCYCH PRACY I PIENIĘDZY NIE MASZ ZNAJOMOŚCI NIE MASZ PRACY TAK JEST W LUBLINIE I NAWET STUDIA NIE POMOGĄ JEST DUŻE BEZROBOCIE NA CAŁEJ ŚCIANIE WSCHODNIEJ POLSKI

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

asser / 188.146.65.* / 2017-05-04 14:11
" Rozchwytywani są również inżynierowie i finansiści."??hahahaha Jestem inż.elektronikiem , pracowałem jako projektant ,szef produkcji,szef serwisu,dyrektor firmy ,mam 3 patenty .Najlepsza propozycja jaką mi zaoferowano z ok 20 firm to 3200zł netto .Pracując w USA w firmie IBM zarabiałem 8640 dol/miesiąc. Taka mała różnica!!

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

fachowiec511 / 82.139.22.* / 2017-05-04 13:52
Pracodawcy to jedna banda cwaniaków, ale druga sa własnie ci rekruterzy. Zwykle to jakies dzieci tuz po maturze , albo w tarkcie studiów zaocznych. Nie mający doswiadczenia życiowego i zawodowego, po jakichś kursach "psychologicznych" i wydaje im sie, że juz sa secjalistami od wyszukiwania pracownika na każde stanowisko. Firmy płaca za te usługi jak za zboże,. Ja kiedys poszedłem na taką rozmowe wstepną. Na spotkanie przyszedł młody chłopaczek i zaczyna cos smęcić, a chodziło o branże finansowa. Ja mało nie parsknąłem śmiechem, ale ze stoickim spokojem poprawiam tego dzieciaka, a on z kolei z rozbrajającą szczerościa mówi do mnie " a bo wie pan ja na tej branzy finansowej nie bardzo sie znam.....". I taki chłystek ma decydowac o tym kto przechodzi np: do następnego etapu selekcji. ŻENADA.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

WODNIK1029 / 94.254.227.* / 2017-05-04 13:43
PRZEPRACOWAŁEM W BUDOWNICTWIE 41-LAT.GDYBYM MÓGŁ COFNĄĆ CZAS, TO NIGDY ALE TO NIGDY NIE PRZEPRACOWAŁBYM W BUDOWNICTWIE ANI JEDNEGO DNIA. PRZEWARTOŚCIOWAŁEM SWOJE ŻYCIE PO OSTATNIEJ CHOROBIE /UDAR MÓZGU/. DLACZEGO W BUDOWNICTWIE TAK MAŁO SIĘ ZARABIA ?.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

andy867533 / 188.146.80.* / 2017-05-04 12:37
Przecież to zwykły kit potrzeba jak zwykle frajera który będzie miał łeb na karku i odwali robotę za półdarmo,to ciągle to samo od kiedy nie pamiętam
potrzeba jeleni,a co ciekawe średnia już 4500 pln .....chyba w policji i służbach mundurowych bo te chyba przechodzą renesans.Nie wierzę w ten kraj!
 
voxvox123 / 83.238.145.* / 2017-05-04 13:48
Średnia 4500 zł... Gdyby nie brać do obliczeń 1% najbogatszych i dla równowagi 1% najbiedniejszych to średnia wyszłaby na poziomie 2500 zł.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

sal / 83.6.55.* / 2017-05-04 11:36
niewolnika. ukończone 3 kierunki studiów + 4 biegłe języki obce + 5 uprawnień. wynagrodzenie: 1700 zł.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

Bolek225 / 79.135.164.* / 2017-05-04 11:26
Jak to kogo szukają pracodawcy? Frajera który umie wszystko, zna kilka języków i zgodzi się robić na śmieciówce lub na czarno za mniej niż miniamalna krajowa. To kandydat idealny, przecież to skandal, żeby pracownik chciał wyżyć z pracy, pracownik powinien się cieszyć, że ma pracę i może pracować w młodym dynamicznym zespole w prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

PiotrPiotrPiotr / 89.64.1.* / 2017-05-04 11:13
Niech zaoferują dobre stawki to będą mieli inżynierów pod dostatkiem

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

olasek2 / 91.232.91.* / 2017-05-04 11:04
Ten artykuł jest najprawdopodobniej kryptoreklamą portalu który pojawia się co chwila w tekście.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

warmia / 37.248.164.* / 2017-05-04 10:53
Nie wiem skąd niektóre dane ale jestem osoba mieszkającą w warmińsko-mazurskim i co idę na spotkanie rekrutacyjne to proponują mi 1/3 tego co zarabiałam 10-15 lat temu (mam doświadczenie w sprzedaży , wdrażaniu, szkoleniu itd.) . Brakuje pracowników w Biedronce, Lidlu, sprzedaży w sklepach - firmy z Warszawy chcący zatrudnić osoby na moim terenie myślą, że jesteśmy innej kategorii i mniej można nam zaoferować niż za tą sama prace ale wykonywaną w Warszawie.
Miałam propozycję bardziej intratna ale ze względu na wiek szkolny moich dzieci nie mogę sobie pozwolić na nie bywanie w domu przez 5 dni. Czyli zamknięte koło praca za dużo mniej albo za więcej ale nie widzieć swojej rodziny - czy tak musi być?

POWIEDZCIE MI ALE TAK SZCZERZE:

Józio / 5.172.236.* / 2017-05-04 10:19
Czy 15 złotych Brutto za godzinę pracy w fabryce (ciężka praca fizyczna) to dużo czy mało? Ja tyle zarabiam i utrzymam się za to ale wiem, że gdyby firma płaciła nawet 25 brutto to by nie zbiedniała. Dlaczego się na to godzimy?
 
astarikus / 193.22.252.* / 2017-05-04 11:16
Ty się na to godzisz to sobie sam odpowiedz dlaczego.
Wynagrodzenie bardziej zalezy od tego jak bardzo wymagająca intelektualnie jest to praca, jeśli daną prace może wykonywać każdy to będzie ona słabo płatna mimo, że ciężka fizycznie.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

pracodawca 2017 / 77.253.91.* / 2017-05-04 09:29
jak to się robi w lubelskim PZU...
13,00 BRUTTO/ godz. ale teraz 5 godzin dziennie i nadal pensja 1000,00
-1200 zł na rękę, czyli 250 Euro!!!! dokąd ta droga prowadzi. Oczywiście brak umowy o pracę.... i co? z*********? może tym się ktoś zainteresuje na cichych ,dobrze płatnych posadkach dyrektorskich PZU

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

1965zm / 77.253.91.* / 2017-05-04 09:24
dajcie w Lublinie pracę za 2,5-3 brutto synowi.... absolwent prawa UMCS z wyróżnieniem, średnia 4,75....NIE PIJĄCY, NIE SPÓŹNIAJĄCY SIĘ, SUMIENNY.
mój telefon 602314473. praca w LUBLINIE. dODATK. PRAWO JAZDY,AUTO ,DYSPOZYCYJNOŚĆ

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

PARANOJA / 176.103.33.* / 2017-05-04 08:56
Dlaczego w większości instytucji państwowych wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, cały czas utrzymuje się poniżej wymaganego przepisami progu 6%? Jest bardzo dużo osób niepełnosprawnych z wykształceniem wyższym, którzy bezustannie przystępują do procedur konkursowych, a na koniec i tak zatrudniana jest osoba pełnosprawna. Po co w ogóle jest ten przepis pierwszeństwa zatrudnienia osoby niepełnosprawnej? Do pracy jako ochroniarz, sprzątaczka czy kasjerka w markecie u prywaciarzy to się nadajemy, a do pracy w służbie cywilnej na przykład jako zwykły referent to już nie?
 
Hipek / 37.47.175.* / 2017-05-04 09:03
Całkowicie się zgadzam z tym co piszesz. Ja od wielu lat przy każdorazowej zmianie pracy w ogóle w CV nie podaję, że jestem niepełnosprawny i okazuje się, że częściej i chętniej jestem zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

kokodin / 83.9.54.* / 2017-05-04 08:49
Wymaganie posiadania prawa jazdy to jeden z największych idiotyzmów jaki można sobie wymyślić rekrutując pracownika.
Oznacza to krótko mówiąc, że osoba bez prawa jazdy , nawet jeśli jest dobrze wykształcona i posiada masę innych umiejętności, oraz inne możliwości dostana się do pracy na czas, zwyczajnie jest pomijana w procesie doboru kandydatów do pracy
Bycie kierowcą nijak się ma do wykonywania prac biurowych, sprzątania, programowania, czy innych prac ręcznych. Chyba ze w umowie jest ukryty haczyk bycia logistykiem i zaopatrzeniowcem.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

niobek / 78.11.51.* / 2017-05-04 08:25
Pracodawcy ogłaszają casting a przyjmują i tak po znajomości. Byle kogo byle głupszego od siebie

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

JAGA1 / 188.146.14.* / 2017-05-04 02:07
A mnie najbardziej śmieszą te podobno liczne oferty dla inżynierów. Jakich inżynierów? Którzy mają te liczne oferty pracy: inż. górnik, inż. architekt, inż. informatyk, inż. elektronik czy inż. inseminator? Inżynier to nie jest zawód...
 
mbarr / 185.46.212.* / 2017-05-04 14:16
Inż. elektryk na budowie elektrowni - dostaję średnio jedną ofertę pracy/mc. Podjerzewam, ze wraz ze stażem będzie tego przybywać.
 
asd352 / 213.25.166.* / 2017-05-04 06:16
a choćby inżynierów konstruktorów ;)

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

ferd / 89.73.57.* / 2017-05-04 00:07
Dlaczego na tym portalu piszą sami durni dziennikarze.
To są bzdury.
Polski rynek pracy jest parszywy. Bezrobocie jest katastrofalne.
No może jak chcesz pracować za 2 tys.zł brutto.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

dygi789 / 89.79.129.* / 2017-05-03 22:43
mnie do m.eksperta przyjeli praktycznie z marszu. jest wiele firm ktore bardzo potrzebuja duzej liczby pracownikow i to na juz. trzeba tylko odpowiednio poszukac :)

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

jak to w Dzikim Kraju / 84.40.213.* / 2017-05-03 20:55
Murzyna szukają

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

bvc / 91.193.208.* / 2017-05-03 19:39
A ja się zastanawiam dlaczego prawie w każdym ogłoszeniu wymagany jest język obcy ? - rozumiem przez to , że rekrutują zagraniczne firmy!!! a gdzie polskie?... :(.
Dlaczego Polak pracując we własnym kraju-nie zagranicą- musi znać język obcy, bo inaczej nie dostanie pracy?
 
lahcalzp / 217.96.35.* / 2017-05-04 06:28
Bo niemieckie adolfy i anglosasi tego wymagaja, a sami nie uczą się sąsiednich języków. Taka prawda.
 
kp5 / 83.20.56.* / 2017-05-03 23:30
Tak , to prawda i dlaczego za najniższą krajową?
 
gosc601 / 82.45.16.* / 2017-05-03 19:45
Bo to kraj kolonialny Polska jest tylko z nazwy. Masz zasłaniać po 12 h za miskę ryżu i wystawiać się w języku kolonizatorów tyle.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

Marcin360 / 89.67.13.* / 2017-05-03 19:25
Co to za artykuł, przecież bułek nie będzie miał kto upiec i samochodu naprawić.

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

Doświadczony / 176.241.245.* / 2017-05-03 19:00
Z doświadczenia wiem że szukają tylko z doświadczeniem , jęz Angielski , prawo jazdy , wykształconych a jednocześnie najtańszych pracowników którzy będą tyrać po 12 godz 6 dni w tygodniu za minimalną krajową . W Polsce nie ma jeszcze rynku pracy a to co jest to można nazwać tylko poszukiwaczami taniej siły roboczej .
 
vivi67 / 77.65.89.* / 2017-05-03 19:19
Zgadzam się w 100% z własnego doświadczenia, lat49.
 
sisi428 / 79.186.84.* / 2017-05-03 23:22
drodzy przedmówcy - macie rację, proponowane stawki dla osoby z 20-letnim stażem zakrawają na kpinę - mogę dodać, że za rekrutację najczęściej się biorą młódki około 26lat... resztę dopowiedzcie sobie sami - smiech z takiej rekrutacji : ) - ja-lat42

Re: Kogo szukają pracodawcy? To tam teraz najłatwiej o nową pracę

bambolibambolak / 79.78.237.* / 2017-05-03 18:59
Szukają tego czego szukają od lat ... jelenia którego wycisną jak cytrynę a jak poprosi o podwyżkę wyfrunie za drzwi jak pocisk balistyczny
 
vivi67 / 77.65.89.* / 2017-05-03 19:21
Prawda w 100%.
 
sisi428 / 79.186.84.* / 2017-05-03 23:24
tak jest, racja! Nic się przez 20 lat mojej obecności na rynku pracy nie zmieniło!!
 
jaga5 / 83.31.138.* / 2017-05-04 10:10
I nic się nie xmieni, wprawdxie mam 61 lat, studia wrax x podyplomówką stopień niepełnosprawności i chciałabym jesxcxe pracować bo emerytura niska ale nic x tego wsxyscy po xnajomości i mogą byc bex wyksxtałcenia. Tak jest w UGminy.