Money.pl Praca Wiadomości

Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2006-06-09 07:21
Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

Największa polska sieć prywatnych szpitali nie może skompletować kadry, mimo korzystnej oferty finansowej. Lekarze wolą pracować na nisko płatnym etacie w państwowym szpitalu i mieć możliwość dorabiania. Warunkiem podpisania umowy z Euromedicare jest bowiem rezygnacja z prac poza firmą - pisze "Rzeczpospolita".

Dziennik dodaje, że Euromedicare jest właścicielem czterech szpitali i ośmiu przychodni. Zatrudnia ponad 200 lekarzy. Teraz chce kupić kolejny szpital, ale jej prezes obawia się problemów z naborem pracowników, choć oferuje o 70-80 procent wyższe zarobki niż państwowa służba zdrowia.


Dyrektor powołuje się na przykłady z innych placówek należących do spółki i kłopoty ze skompletowaniem kadry. W niektórych szpitalach do dziś brakuje lekarzy niektórych specjalności.

Lekarze tłumaczą, że wymagany przez Euromedicare zakaz dorabiania powoduje, że stracą finansowo na przejściu do tej firmy.
IAR
Tagi: praca, zdrowie, lekarze



Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

białas / 83.16.41.* / 2006-06-12 17:52
70-80% wyższe zarobki to średnio 1600-2000zl. na rekę
w stosunku do etatu szpitalnego (bez dodatkowych dyzurów)
Łaskawi to ci prywaciarze nie sa i też chcą wyzyskiwać
wykwalifikowanych specjalistów, nic dziwnego ze chetnych
nie mają. Bez pracy w 3-5miejcach wyzyć na poziomie "klasy
nizszej sredniej" wyzyc się u nas nie da.

Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

sfrustrowany / 83.216.181.* / 2006-06-11 15:39
Wprowadzić wreszcie kasy fiskalne na wszelkie usługi medyczne i co za tym idzie uszczelnić a właściwie zacząć wreszcie rozliczać pieniądze wydatkowane z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Teraz jest tak że idąc np. do dentysty raz płaci NFZ a drugi raz za ta samą usługe płaci pacjent do ręki lekarzowi który oczywiście tych dochodów nigdzie nie wykazuje a sama usługę wykonuje w gabinecie nie swoim prywatnym.
Dopóki nie zacznie sie poważnie traktować rozliczanie ciężkich miliardów które są w Funduszu Zdrowia dotąd możemy sobie bawić się w kotka i myszkę dalej i udawać że sie coś robi.
Babki w kiblach maja kasy, taksówkarze maja kasy a jakoś lekarze, adwokaci itp. dziwnym trafem kas nie mają .
Mówi się o podnoszeniu ilości pieniędzy w systemie i ciągle że ich brak. W ten sposób zawsze będzie brak choćbyśmy nie wiem ile wpompowali w system bo pieniądze są trwonione , brak nad nimi kontroli i jakiegokolwiek sensownego rozliczenia. Ten system to normalna patologia na każdym szczeblu.
 
Bialas / 83.16.41.* / 2006-06-12 17:59
te "cięzkie miliardy" to 2x mniej PKB niż w Czechach, nie mówiąc o starych państwach Unii. Jako spoleczenstwo chcemy wydawać na zdrowie najmniej w Europie i mieć do tego najlepsze warunki leczenia. Jezeli kolega sfrustrowany wie jak to zrobić to proszę to publicznie oglosić, bo realizować
to wyzyskiem pracowników tzw.ochrony zdrowia już się nie da, moze jeszcze z rok dwa uda wam się ten wyzysk przeciagnać, ale dluzej juz na pewno nie. ( A lekarze z Ukrainy i Białorusi nie przyjadą bo u siebie zarabiają wiecej)
 
wiki / 83.29.68.* / 2006-06-13 08:58
nie zmienia to jednak faktu że pieniądze którymi obraca fundusz to są miliardy i brak nad nimi prawidłowej kontroli co powoduje, że są wydawane delikatnie mówiąc byle jak.

Nie wiem co cię oburza w poście sfrustrowanego. Jak pieniądze nie będą uciekać bokiem to może będzie można te uciekające skierować właśnie na podwyżki dla lekarzy.

Co do PKB przeznaczanego na zdrowie to oczywiście powinno być wyższe ale rozliczanie z wysokością PKB nie ma związku, to dwie odrebne sprawy.

Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

LENIN / 83.238.240.* / 2006-06-10 09:10
dorabiać=brać kopertówki!
 
KJ / 82.143.136.* / 2006-06-11 16:08
Zastanów się, co piszesz! Lekarze pracując na państwowym stołku, wychodzą z pracy o 13, zaczynaja nastepną pracę od 14-21(24) i juz lepiej wychodzą!
A kopertówki bierze sie w państwowym szpitalu!!! Niezaleznie od tego czy pracuja 5 czy 10h!
Zastanów się, co piszesz LENIN, bo tutaj(na portalu) nie chodzi o to aby kłapać mordą.....

Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

krzyhoo / 83.26.230.* / 2006-06-09 17:56
to nie chodzi nawet o zakaz dorabiania, ale koniec "bycia szmanem" co to prywatnie diagnozuje 'na oko', kieruje do 'siebie do pracy' (albo do kolegi) na poważne leczenie, by znowu prywatnie konsultować. a tak to z szamana robi się zwyczajny najmita, co to musi zapitalać od .. do ... za jakieś marne 5K na rękę i wsjo.

Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

DA / 195.225.68.* / 2006-06-09 16:55
Widać jak na doni, o co naprawdę chodzi lekarzom. O utrzymywanie własnych folwarków za nasze pieniądze i w naszych szpitalach....Jasne! Lepiej dorobić na łapówkach i wizytach bez podatku dochodowego, niż związać się na stałe i zapewnić sobie przyzwoitą pensję, ale pozbawioną wielkpańskiej swobody... Sarmaci w białych kitlach..

Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

Andre / 212.244.100.* / 2006-06-09 14:45
Skoro lekarze strajkują niech kasy chorych zaczną kontraktować usługi w prywatnych kilnikach, będą zdrowsze ukłądy jak będzie konkurencja.
 
Białas / 83.16.41.* / 2006-06-12 18:03
Która prywatna klinika weżmie tzw.internę, nowotwory,choroby pluc itp? Niemasz kolego pojecia o czym piszesz.Prywatne
kliniki przeszczepiają rogówki, dializują, usuna pecherzyk żółciowy, ale jezeli cos się chrzani to wysyłają do Państwowego, bo nie wyszli by na swoje.Gwarantuje że przy takim finansowaniu NFZ nie bedzie prywatnych "rejonowych" pracujacych na ostro oddziałów internistycznych i chirurgicznych. Nie znoszę pacanów którzy chrzanią o rzeczach o których nie maja zielonego pojecia.
 
chorszy / 83.23.77.* / 2006-06-10 05:21
przecież lekarzom o to głównie chodzi, "ukręcić łeb państwowemu szpitalnictwu

Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

bizon / 83.17.143.* / 2006-06-09 09:34
Wiem, że w prywatnych szpitalach dobrze zarabiają, więc na czym stracą?
na łapówkach wymuszanych od pacjętów?
Lub mają za małe kwalifikacje i obawiają się że nie podołają, bo tam trzeba się wykazać.
 
Marcyś / 158.75.38.* / 2006-06-09 11:21
A jakie ty masz kwalifikacje?.W szpitalu prywatnym są leczone i operowane "same sukcesy" a nie stany krytyczne i skomplikowane, których prywatne kliniki nie chcą się dotknąć bo wydłużają czas leczenia i generują potworne i nieobliczalne koszty. Duża część lekarzy w takich klinikach jest niestety "cofnięta w rozwoju" i nie potrafiłaby się znaleźdz w szpitalu państwowym.Wiem bo pracuję w jednym z nich i jednocześnie dorabiam w Prywatnej Klinice.A łapówki ciągną tak naprawde Ordynatorzy i Profesura. Zastanów się i najpierw popytaj u źródła a potem wyrażaj sądy. I nie oglądaj " Na dobre i na złe" - takich szpitali na Kasę Chorych nie ma nie tylko w Polsce ale i w Europie.
 
Student Medycyny / 82.143.136.* / 2006-06-11 16:16
ojj widać, jaki poziom wiedzy i zrozumienia jest wśród ludzi na temat służby zdrowia i strajków...
Paliwody!
Zastanówcie się, co zrobić z problemem służby zdrowia. Im szybciej, tym lepiej! Bo możecie mieć później problem...
Obecnie co roku wyjeżdża 5% lekarzy z PL.
Nie liczcie, że młode pokolenie zostanie.. wiem, co mówią na roku..

A nie chcecie łapówek za zabiegi??? To zapraszam pod sejm z lekarzami! Wyceńmy zabiegi, płacisz szpitalowi -lekarz musi zrobic. A jak nie chcecie, to prosze płacić tylko lekarzowi do kieszeni.
Nie to nie. To bedzie wasz problem.
 
dr basen / 217.8.190.* / 2006-06-09 15:20
to można wnioskiwać,że zagranicą np. w USA gdzie są prywatne szpitale ludzie ciężko chorzy umierają i nie ma dla nich ratunku bo nie są "sukcesami"?
prawda? a może praca dr Quinn jest doć męcząca i państwo medycy nie mi mogliby prowadzić już prywatnych gabinetów?
 
R / 195.238.227.* / 2006-06-09 10:30
Tylko osoba chora umysłowo może myśleć, że łapówy brane przez lekarzy nie stanowią 5-krotności ich zarobków na państwowym etacie. W zasadzie do tego się przyznali w ostatnim zdaniu artykułu.

Re: Lekarze wolą dorabiać na państwowym etacie lub emigrować

Grego / 194.181.227.* / 2006-06-09 08:25
Tak, tak. Sprywatyzujcie państwową służbę zdrowia. Niech zarabiają na siebie. Wtedy nie będzie przyjmowania na lewo swoich pacjentów w czasie pracy na etacie.
Po prostu konowały do roboty - lub odśnieżać Syberię.
Lekarze (prawdziwi) nie muszą się tego obawiać bo to uczciwi ludzie, chociaż ich nie za wielu. Po prostu zarobią uczciwie swoje pieniądze.
 
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-09 12:07
Łapówki to nie jest sygnał o jakimś niskim poziomie moralności, tylko o źle zorganizowanym systemie. Państwowe organizacje są zawsze i wszędzie skorumpowane. Tylko prywatne przedsiębiorstwa to zdrowy system gdzie nie są nikomu potrzebne łapówki, a przynajmniej zdarza się to kilka rzędów wielkości rzadziej.
 
Student Medycyny / 82.143.136.* / 2006-06-11 16:18
Nie wszystkie państwowe lepsze od prywatnego-popatrz na uczelnie prywatne a państwowe....
Ale poza tym prawde napisałeś.