Money.pl Praca Wiadomości

Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Wyszukiwarka ofert

  • Wszystkie
  • Administracja biurowa
  • Administracja Państwowa
  • Analiza
  • Architektura
  • Badania i rozwój
  • Biznes
  • Budownictwo/Geodezja
  • Doradztwo/Konsulting
  • Edukacja
  • Farmaceutyka/Biotechnologia
  • Finanse/Ekonomia
  • Grafika/Kreacja artystyczna/Fotografia
  • Hotelarstwo/Turystyka/Katering
  • Human Resources
  • Informatyka/Administracja
  • Informatyka/Programowanie
  • Inne
  • Instalacja/Utrzymanie/Serwis
  • Internet/E-Commerce
  • Inżynieria/Konstrukcje/Technologia
  • Kadra zarządzająca
  • Kontrola jakości
  • Księgowość/Audyt/Podatki
  • Lekarz/Farmaceuta/Weterynarz
  • Logistyka/Spedycja/Dystrybucja
  • Marketing/Reklama/Public Relations
  • Media/Sztuka/Rozrywka
  • Nieokreślone
  • Nieruchomości/Budownictwo
  • Obsługa klienta/Call Center
  • Organizacje pozarządowe/Wolontariat
  • Pomoc w Domu i Opieka
  • Praca fizyczna
  • Pracownik ochrony
  • Praktyki
  • Prawo
  • Produkcja
  • Projektowanie/Wdrażanie
  • Rolnictwo/Ochrona środowiska
  • Służba zdrowia
  • Sport/Rekreacja
  • Sprzedaż
  • Staże
  • Szkolenia/Edukacja
  • Telekomunikacja
  • Tłumaczenia
  • Ubezpieczenia
  • Usługi Auto-Moto
  • Zakupy
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
  • zagranica
Wybierz zaznaczone
  • Wszystkie
  • ostatnich 24 h
  • ostatniego tygodnia
  • ostatnich dwóch tygodni
  • ostatniego miesiąca
Wybierz zaznaczony
2006-07-26 07:48
Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków
Fot. Jacek Turczyk/PAP
Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Minister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalata twierdzi, że jej resort chce, by urzędy pracy lepiej pomagały bezrobotnym w znalezieniu pracy. Wczoraj minister Kalata przestawiła plan przeciwdziałania bezrobociu.

Anna Kalata, która była gościem porannych Sygnałów Dnia powiedziała, że chodzi o to, by specjaliści w urzędach lepiej służyli bezrobotnym fachową radą.

Pani minister przypomina, że urzędy pracy obsługują około 4 i pół miliona osób rocznie. Doradców, którzy aktywnie pomagają bezrobotnemu znaleźć pracę jest tylko 2 tysiące czterystu.




Anna Kalata: W stosunku do ubiegłego roku o 30% wzrosła liczba miejsc prac
Anna Kalata powtarza, że bezrobocie w naszym kraju wynosi obecnie 2 miliony 487 tysięcy osób, czyli 16 procent. Podkreśla jednoczesnie, że liczba osób pozostających bez pracy spada. Dodaje, że jest to możliwe, między innymi, dzięki tworzeniu nowych miejsc pracy.

Minister Pracy i Polityki Społecznej nie zgadza się też z doniesieniami, jakoby do pracy za granicą wyjechały już dwa miliony Polaków. Anna Kalata powiedziała, że jest prowadzony monitoring tego zjawiska i wynika z niego, iż liczba ta wynosi 600 tysięcy.

IAR
Tagi: bezrobocie, kalata, miejsca pracy



Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Catbert / 83.25.237.* / 2006-08-04 15:38
Podając liczbę emigrujących "za chlebem" p. Ministra może pominąć liczbę tych, którzy wyjechali "za szynką" - albo dla mieszkania, czy samochodu - albo dlatego, że tak chcieli albo - bo ich znużyło użeranie się z systemem.

Różnica pomiędzy spisem powszechnym a bazą PESEL to ok. miliona dusz.

Zakłądając, że "sysyem" nie wykrywa osoby zameldowanej, płacącej rachunki - i np. zarejestrowanej na bezrobociu, bez prawa do zasiłku - a pracującej na czarno, czy cyklicznie - można powiedzieć, że dane, jakimi dysponuje państwo - są z dokładnością c.a. +/- 2 mln.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

tetro3 / 83.15.80.* / 2006-08-02 11:00
wczoraj, czy dziś ?????????

To prawda! Tyle,ze zapomniano dodac,ze do Londynu.

PW / 82.11.8.* / 2006-07-29 16:04
Na tyle gdzies oceniam polska populcje w tym miescie.Mieszkam 2 lata - na poludniu,wschodzie,sa wszedzie,zawsze,codziennie.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

ladazzo / 83.16.158.* / 2006-07-29 12:26
Czego można wymagać od kogoś o takim wyglądzie ,mentalności i wykształceniu podopiecznej Dyzmy-Leppera/???

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

ladazzo / 83.16.158.* / 2006-07-29 12:26
Czego można wymagać od kogoś o takim wyglądzie ,mentalności i wykształceniu podopiecznej Dyzmy-Leppera/???

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Ramirez / 83.15.203.* / 2006-07-28 11:38
To już było. Nazywało się "Pytanie do Radia Erewań".
Słuchacz pytał: -czy to prawda, że w Moskwie, na Placu Czerwonym rozdaja rowery?-
Radio Erewań odpowiadało: -Prawda! Tylko nie w Moskwie a w Wołkowce. I nie na Placu Czeronym, tylko przed remizą. I nie rozdaja a kradną"
Do tego mniej wiecej sprowadza sie wypowiedź Pani Ministry:)Bo 600 tysięcy to wyjechało do pracy oficjalnie.
Bo tylko do takich danych może mieć dostęp Ministra.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

irish / 89.124.78.* / 2006-07-27 15:32
Financial times 27 lipca 2006 str 17
...estimates of the numbe of Poles in Britain run as high as 1m...
mieszkam w dublinie w maju bylo zarejstrowanych polakow w irlandii 220tys do tego dochodzi jeszcze hiszpania szwecja norwegia itd pomijajac nawet USA bedzie nas za granicą troche wiecej niż 600tys :)

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

wicek / 83.23.86.* / 2006-07-26 19:03
co byś chciał 1mln
 
Retaliator / 2006-07-26 19:16 / portfel
Nie ważne czy 1 mln czy 2 mln czy 600 tysięcy wyjechało. Grunt, że bezrobocie spada i elita rządząca twierdzi, że tak dobre wyniki to ich zasługa. A jakże jeszcze kilka pomysłów m.in. Giertycha i nawet Rydzyk z moherami wyjedzie.
 
kazik / 83.5.102.* / 2006-07-27 08:48
tylko nie to! wtedy będzie trzeba wrócić do kraju, na te ruiny mentalne.

jak jest prowadzony monitoring?? licza na paluszkach

arahat / 83.24.152.* / 2006-07-26 17:39
przekraczajacych granice? w samym wroclawiu co tydzien wykupywanych jest 1000 biletow autobusowych do anglii jedna strone...K czuje sie dobrze bo ma klime w sluzbowce...ale chyba za bardzo przymrozila zwoje mzogowe...
 
admin / 83.26.110.* / 2006-07-26 17:51
Jakie zwoje ??? :-))))
 
tatko / 2006-07-26 18:09 / Tysiącznik na forum
O mózgowe pewnie chodzi. Ale trzeba takowe mieć...
 
admin / 83.26.110.* / 2006-07-26 20:54
No właśnie :-))))))))))))

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

mir / 80.53.244.* / 2006-07-26 16:25
chcisła by kalata

by tak było ale słowa nic nie zmienia co dzien wyjezdz klika tysiecy młodych polaków tam gdzie jest normalnie
gdzie władze maja ludzie któzy cos w zyciu osiagneli i nie musza dorabiac sie na polityce

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

lk / 212.191.162.* / 2006-07-26 15:50
Wszystko możliwe że wzrosła liczba miejsc pracy. Jednocześnie zmniejszyła się liczba oficjalnie poszukujących pracy, bo np. wyjechali, wyrejestrowano ich z Urzędu pracy....

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Anal / 89.151.28.* / 2006-07-26 15:13
szanowni państwo z forum pokaście mi państwo z którego nie ma migracji zarobkowej
 
abc / 217.144.192.* / 2006-07-26 18:10
Jeżeli z państwa A wyjechał 1000 ludzi do państwa B a z państwa B do C 100 ludzi To z państwa A wyemigrowało 1000 ludzi a państwo B zasiliło 900. Ruchy kadrowe są zawsze ale całościowo lepiej jak przybywa niż jak ubywa. USA, Niemcy, Francja, Włochy zostaly zbudowane w dużej części przez imigrantów
 
Klops / 83.26.119.* / 2006-07-26 15:31
Pokaście???
A co ty taki ciekaFy???
 
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-26 15:40
na mądrego to Ty niewyglądasz a tacy też mają prawo do życia

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

tatko / 2006-07-26 12:38 / Tysiącznik na forum
Łżeelita. Nie czyta prasy zagranicznej i nie wie ilu Polaków aktualnie pracuje na Zachodzie,łącznie z USA. Ta liczba przekroczyła już milion.
 
admin / 83.26.110.* / 2006-07-26 17:55
Aktualnie na Zachodzie pracuje więcej Polaków niż w kraju !!
Ale chcę zaznaczyć że liczę emigrację z ostatnich 100 lat !

Polska to dziwny kraj !
 
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-26 15:08
kto w koncu łże prasa i media mówią o dwóch milionach a p.tatko o milionie
 
tatko / 2006-07-26 18:45 / Tysiącznik na forum
Podałem,że to ponad milion.Pwiedzmy: 1mln325tys.Prasa natomiast,że około 2mln.Nie widzę więc powodu,żeby komukolwiek zarzucać łgarstwo.
 
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-26 19:35
ja nie zarzucam komukolwiek kłamstwa napewno te strony mogły mieć informacje z różnych stron to tak jak min. rolnictwa twierdzi że 30% będzie strat a GUS mówi 5-7% a zadając to pytanie myślałem że dowiem się skąd te liczby padają 600 tyś 1mil. 2mil. zgodzisz się ze mną że to jest duża rozbieżność
 
tatko / 2006-07-26 22:47 / Tysiącznik na forum
Stąd m.in, że Anglicy oficjalnie podają inną liczbę,a w praktyce okazuje sie,że jeszcze dodatkowe 50% tej liczby to zatrudnieni "na czarno". Podobnie jest w Niemczech,we Włoszech nawet w Hiszpanii i Francji.A nasze władze nie biorą tego pod uwagę. Nadal obowiązuje " yes! yes! yes!"

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

czater / 2006-07-26 12:32 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jak ona to polczyla, przeciez osob nie przynaje sie ze jest na saxach zeby nie placic podatku w Polsce ( nowe przespisy jeszcze nie weszly z zycie ) zobazcymy ajk zacznie obowizaywac tylko opodatkowanie w Anglii ile osob sie przyzna do pracy tam i ile kolejnych jeszcze wyjedzie ale pewnie ta Pani powie ze to tylko 700 tys :)

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

mike1 / 194.92.227.* / 2006-07-26 11:30
Drodzy Państwo jesteście niesprawiedliwi, przecież to miało być pierwsze wystąpienie sprzątaczki z Samejbrony a wcześniej SLD, znaczy minister ma się rozumieć. Laska nie ma głowy do liczb, ale jedno potwierdziła, 600 000 napewno nie zagłosuje już na Lepka i Kaczki, a do następnych wyborów pewnie jeszcze ze 2 miliony. Im dłużej patrzę na to wszystko tym częściej zaczynam myśleć o wyprowadzce z tego debilowa na dłużej, a patrząc na ostatnie sondarze coraz mocniej widzę, że ja tu poprostu nie pasuje.
 
tatko / 2006-07-26 12:44 / Tysiącznik na forum
Wiele jeszcze,bardzo wiele ludzi obecnie tu nie pasuje,ale przecież wszyscy ci niepasujący nie mogą wyjechać. Najchętniej wysłaliby gdzieś na Madagaskar całą tę kuriozalną koalicję.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

POLAK W OSLO / 84.48.99.* / 2006-07-26 10:55
IRYTUJE MNIE STWIERDZENIE ,,ZA CHLEBEM'' POMIJAJAC ZE NIE JEST TO GRAMATYCZNE ALE WRECZ PRYMITYWNE SPLECENIE TYCH WYRAZOW. POWSZECHNIE STOSOWANE PASUJE DO SAMOOBRONY CZY PISU ALE NIE DO POWSZECHNEGO STOSOWANIA. SAM JESTEM W NORWEGII I PRACUJE TU ALE NIE ,,ZA CHLEBEM'' TYLKO ,,ABY ZAROBIC RELATYWNIE WIEKSZE PIENIADZE NIZ MOGL BYM W TYM CZASIE W POLSCE'' \ CZY TO NIE BRZMI LEPIEJ?
 
tatko / 2006-07-26 19:15 / Tysiącznik na forum
Osobiście uważam,że wyrażenie "za chlebem" nie jest wyrażeniem błędnym gramatycznie.Ma już ono pewną historię w naszym języku i nie ma powodu,żeby się tego wstydzić.Uznani pisarze użyali tego wyrażenia w obowiązkowych lekturach.Dziś nikt nie bierze tego dosłownie.Oznacza ono tylko tyle,że ktoś wyjechał w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy,a nie dlatego,że tu nie mógł znaleźć chleba. Ot na przykład słowa :" I góry opuścić trzeba, dla chleba,Panie dla chleba.." Wiele "mówią" te słowa i przecież nikogo nie rażą. Na tym polega m.in.bogactwo języka. Nie należy się tego wstydzić.Nie jestem pewienczy ludzie Samoobrony używają pięknej ,choć nieco zapominanej,polszczyzny.Głowa do góry panie Polaku z Oslo! Jeżeli ktokowiek powinien się wstydzić,to na pewno nie Pan,lecz ci wszyscy,którz do tej pory nie potrfili rządzić naszym krajem.No i nie ma powodu do denerwowania się na kogoś,kto użył takiego zwrotu. Choć ja na miejscu tej pani nazwałym rzecz po imieniu:" Z powodu nieudolności dotychczasowych rządów z kraju wyjechało 600 tyssięcy Polaków,by na Zachodzie poszukać pracy,która a im godziwe zarobki". Zgadza się,to ma zupełnie inny wydźwięk.
 
io / 2006-07-26 19:48
Święta racja. patrz: Henryk Sienkiewicz. Kiedyś to była lektura obowiązkowa ale nie wiem jak teraz, bo starej daty jestem...
 
tatko / 2006-07-26 22:56 / Tysiącznik na forum
Czasami człowiek wraca o tamtych lektur,bo niosą one zupełnie inne wartości.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Emirol / 80.195.198.* / 2006-07-26 10:24
Gdzie się podziało to uśmiechnięte poranne zdjęcie?
 
Kero / 2006-07-26 10:31 / -
Ono odstraszało emigrantów więc Money zamienił je na pokusę dla tychże.
 
Kero / 2006-07-26 10:47 / -
No proszę pani Kalata nie dała się wykopać - jej prawda jest na wierzchu. Oczywiście Money nie ma z tym nic wspólnego.
 
io / 2006-07-26 19:49
Już nie tak radosna..

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

xyz1 / 212.182.117.* / 2006-07-26 09:34
och 600 tys w tą czy we wtą co to za różnica?
Jakby wyjechalo 10 mln to dopiero to babsko przestaloby sie usmiechac, a tak to luzik.
A o moja emeryturke upomne sie u niej.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Kero / 2006-07-26 09:34 / -
Monitoring emigrantów:-))
Kobiecino takie zjawisko to raczej inwigilacja. Proszę mi powiedzieć po czym pani szpicle rozróżniają emigrantów za chlebem od turystów? Tak się składa, że bydgoski port lotniczy istnieje tylko i wyłącznie z tego powodu, że latają nim do Anglii i Irlandii emigranci zarobkowi a nie jakby tego chciały władze biznesmeni. Tu na naszym rynku wszystkich biznesmenów co liczą się w świecie to można wywieść jednym autobusem i oni raczej siedzą na miejscu aniżeli podróżują samolocikami za 300zł

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Emirol / 80.195.198.* / 2006-07-26 09:06
Upały, Upały, Upały

brak klimy w ministerstwie,

ot i wytłumaczenie.


PS.
600 tysięcy za chlebem,
a reszta po pieniądze.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

maci / 83.18.88.* / 2006-07-26 09:04
Jakie 16%? Przecież bezrobocia nie ma! Odczuwa to każdy pracodawca, który chce znaleść jakiegokolwiek bardziej wykwalifikowanego i rzetelnego pracownika.
Gratuluję "ministerstwu pracy" w skutecznym zmniejszaniu bezrobocia w Polsce...
Ech... Szkoda słów na to dziadostwo i tą porąbaną Kalatę...

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

jliber / 212.180.147.* / 2006-07-26 08:53
Chętnie ukręciłbym takiej biurokratyczno pasożytniczej suce łebek byle tylko przestała się uśmiechać.
 
admin / 83.26.128.* / 2006-07-26 09:16
Terrorysta !!!!
 
jliber / 212.180.147.* / 2006-07-26 09:31
Jeszcze nie, ale może kiedyś... :)

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

NoDucks / 213.158.197.* / 2006-07-26 08:27
To ten skażony socjalizmem geniusz w spódnicy, który wymyślił, że podwyżka płacy minimalnej o 30zł pomoże rozwiązać problem fali emigracji.

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

zx / 83.16.202.* / 2006-07-26 08:14
No to luz !

Re: Anna Kalata: za chlebem wyjechało tylko 600 tysięcy Polaków

Klops / 83.26.96.* / 2006-07-26 08:07
Gratuluję dobrego samopoczucia Pni Minister, niestety kto próbuje postawić altankę albo znaleźć kogoś do pograbienia liści musi się liczyć ze srogim rozczarowaniem. Ludzi do pracy nie ma. Bezrobotni już pracują za granicą a reszta zdemoralizowana przez wysokie zasiłki ma to mówiąc bez ogródek w dupie. Przykład z życia: pod supami wysokiego napięcia usuwano drzewa i dyrektor zakładu energetycznego zaproponował mieszkańcom komunalnej kamienicy by zebrali to drewno na opał. Efekt pasożyty Go wyśmiały mówiąc że oni to dostaną węgiel z opieki z dowozem a drewno niech sam sobie zbiera. Na szczęście dla niego są ludzie którzy mają swoje domki i próbują zarobić uczciwą fizyczną pracą na ich utrzymanie więc poprostu skorzystali z okazji i zabezpieczyli się trochę na zimę.

ALe czy ktoś na to w ogóle zwraca uwagę???
 
BB / 83.30.120.* / 2006-07-26 17:28
Jak będzie jeszcze raz wycinać drzewa daj znać
 
LP / 83.135.143.* / 2006-07-26 09:57
Faktem jest że w Polsce nie jest wypracowana właściwie polityka socjalna . Wszystko odbywa sią na pograniczu prawa bez zachowania pewnych zasad poszanowania godności człowieka i dlatego system w tej formie nie zdaje egzaminu.Ci co mieli do czynienia z Urzędem zatrudnienia znają ten problem troszke głębiej.Stworzanie wizji uproszczen funkcjonowania tego systemu jako przejaskrawienie pewnych negatywnych zjawisk / na pierwszy rzut oka/ W wielu z nas istnieje przekonanie że Ci biedni bezrobotni powinni stać cały czas do dyspozycji innych za ...............groszowe pieniąszki tylko dlatego że mamy system dużego bezrobocia. I tu trzeba powiedzieć że źle stworzone funkcje nie muszą się potwierdzać jako forma rozwiązań .Każdy człowiek ma swoją godność i niechce stać całe życie w jednej kolejce dla tych..........ostatnich. To jest normalny odruch obronny każdego pełnosprawnego człowieka. W tej formie w jakiej funkcjonuje pośrednictwo pracy musi stwarzać niezrozumienie.Powiedzmy sobie szczerze :CO Pani minister i w jakief formie ma do zaoferowania człowiekowi który zgłosi się do Biura Zatrudnienia.Aby Pani minister to zrozumiała to polecił bym aby sama przejechała się w terenie i pomyślała jakie należałoby zrobić projekty rozwiązań tworzące koordynacje wielu rzeczy aby ludzie przychodzący do tych biur nie czuli się niejednokrotnie jak INTRUZY przeszkadzające Urzędnikom w ich pracy.
Taki stosunek nie stwarza zaufania do tego urządu a jego funkcjonalność niejednokrotnie przypomina zasadność:-JEST bo MUSI być dla ststystyki.
Ta dzałka zadan ma duże pole do popisu w działaniu ,a jak naprawde funkcjonuje?
Tutaj jest DUżE PYTANIE do redakcji Meney.pl aby bliżej przyjżała się jakie kierunki rozwoju / program realizacji tego ministerstwa/ ma na ten rok ministerstwo z możliwościami konfrontacji opini społecznej co do właściwości i skuteczności jak również zasadności swoich kierunków zamierzeń./ np.kontrola firm pośredników pracy zagranicą/
Przedstawienie w tej formie jaki to ma miejsce teraz stworza tylko niepotrzebnie odruch.........wymiotny.
A chyba nie o to chodz.
Z poważaniem LP
 
oi-9809 / 195.205.137.* / 2008-03-03 14:51
plo[i[[,[p,.
 
jozbur / 212.2.100.* / 2006-07-26 23:18
W tej wypowiedzi nie tylko ortografia błyszczy, ale również sama mądrość niczym "sama dobroć" prezesa PiS.
 
yyyy / 83.17.86.* / 2006-07-26 14:04
cudowna ortografia
 
tatko / 2006-07-26 19:20 / Tysiącznik na forum
Na prawdę cudowna? Dosłownie? A nie jest to ironia?