Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

60 procent firm zapewnia: Zwolnień nie będzie

0
Podziel się:

Co więcej, jedna na pięć firm planuje powiększyć załogę w ciągu pół roku.

60 procent firm zapewnia: Zwolnień nie będzie
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime)

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy 61 proc. firm pozostawi zatrudnienie na obecnym poziomie - wynika z sierpniowego badania agencji Randstad. Wzrost zatrudnienia planuje 20 proc. przedsiębiorstw, zaś redukcję 16 proc.

Z badania wynika, że 72 proc. pracodawców w ciągu sześciu miesięcy nie planuje zmian w poziomie wynagrodzeń, a 51 proc. przedsiębiorców spodziewa się, że w ciągu pół roku wzrost gospodarczy będzie w stagnacji.

_ - 3 na 5 pracodawców biorących udział w badaniu deklaruje, że zatrudnienie w ich firmach nie ulegnie zmianie (61 proc.). Zwiększenia zatrudnienia można się spodziewać w co piątej badanej firmie (20 proc.) _ - piszą autorzy badania do badania.

Stopa bezrobocia w Polsce

Zmniejszenie zatrudnienia planuje 16 proc. firm. W badaniu z maja było to odpowiednio 61 proc., 23 proc. i 11 proc. - _ Niemal trzy na cztery przedsiębiorstwa nie spodziewają się żadnych zmian w poziomie wynagrodzeń w ciągu najbliższych sześciu miesięcy (72 proc.). Wzrost wynagrodzeń brany jest pod uwagę w co piątym badanym przedsiębiorstwie (19 proc.) _ - napisano.

Jedynie 3 proc. badanych zakłada obniżenie wynagrodzeń w nadchodzącym okresie. Z badania wynika także, że większość przedsiębiorców (51 proc.) uważa, że w najbliższych sześciu miesiącach należy spodziewać się stagnacji w tempie rozwoju gospodarczego.

_ - Wzrost gospodarczy zapowiada co piąty przedstawiciel badanych firm (21 proc.). Recesji obawia się 16 proc. pracodawców _ - twierdzą analitycy. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 29 lipca - 9 sierpnia, na 300 firmach.

Czytaj więcej o rynku pracy w Polsce
O tym musisz pamiętać w dżungli biznesu Menadżera z wieloletnim stażem doradza jak się ubierać, a czego zdecydowanie unikać podczas spotkań biznesowych.
Bezrobocie w Polsce poniżej 10 procent W porównaniu z poprzednim miesiącem, w lipcu więcej Polaków miało zatrudnienie. Za to w strefie euro liczba osób bez pracy wzrosła.
Polak jak Koreańczyk, życie spędza w pracy Kontrola PIP wykazała, że najgorzej wygląda sytuacja pracowników ochrony, straży pożarnej i kadr.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)