Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

4 czerwca - nowy dzień wolny od pracy?

0
Podziel się

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich mógłby zastąpić 11 listopada.

4 czerwca - nowy dzień wolny od pracy?
(admy - Fotolia.com)
bEapIowR

Czy 4 czerwca - Dzień Wolności i Praw Obywatelskich, powinien być dniem ustawowo wolnym od pracy? Eksperci związani z rynkiem pracy mówią, że nie stać na nas na kolejne wolne w roku.

Jeremi Mordasewicz z konfederacji Lewiatan mówi, że musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jesteśmy krajem na dorobku. - _ Polak pracuje w ciągu roku 225 dni, a 140 dni odpoczywa. Jeżeli chcemy rozwiązać problem bezrobocia, to musimy pracować więcej _ - mówi Mordasewicz.

Jest też koncepcja rezygnacji z innego dnia wolnego na rzecz 4 czerwca. Przykładem mógłby być 11 listopada. - _ Dla ludzi 4 czerwca byłby świętem lepszym, bo wypada w lepszej porze roku _ - argumentuje Mordasewicz. - _ Nie urządzajmy sobie jednak dziesięciu świąt niepodległości w ciągu roku, bo będziemy musieli za to zapłacić _- przestrzega. - _ W ciągu dnia wolnego nie wytwarzamy produkcji czterech do pięciu miliardów jednego dnia. _

bEapIowT

Wybory 4 czerwca 1989 roku były pierwszymi we wschodniej Europie, które nie były całkowicie kontrolowane przez komunistów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wolne za pracę w święta. Kiedy przysługuje? Pracodawca, który zatrudnia pracownika w niedzielę i święta obowiązany jest mu zapewnić inny dzień wolny od pracy.
W weekend wspominają wolne wybory Przez kolejne dwa dni nie zabraknie koncertów, spotkań z artystami i debat.
Dni wolne od pracy kosztują miliardy. Sprawdź Eksperci obliczają, jaki wpływ mają dni wolne na sytuację ekonomiczną kraju. Z analiz wynika, że bardzo negatywną.
bEapIoxu
KOMENTARZE
(0)