Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Home stager – kim jest? Kto to jest?

4
Podziel się:

Home stager to osoba zajmująca się przygotowaniem domu lub mieszkania do sprzedaży lub wynajmu. Home staging polega na atrakcyjnym zaaranżowaniu nieruchomości, tak by jej wystrój zainteresował jak największą liczbę osób. Zadaniem home stagera jest więc w efekcie przyśpieszenie sprzedaży lub wynajmu za jak największą cenę.

Home stager – kim jest? Kto to jest?
Home stager – kim jest? Kto to jest? (FORUM)

Kreatywność, zmysł estetyczny, znajomość wnętrzarskich trendów, ale też wiedza z zakresu designu, marketingu, rynku nieruchomości, psychologii sprzedaży czy socjologii – to cechy, które powinien posiadać home stager. Choć profesja home stagera w Polsce dla wielu wciąż jest czarną magią, na Zachodzie, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych, bije rekordy popularności.

Home stager to w skrócie osoba, która ma sprawić, że nieruchomość, którą chcemy sprzedać lub wynająć, zainteresuje wiele osób, a jej wartość na rynku wzrośnie. Z miejsca do „mieszkania” zamieni się w miejsce do „kupienia” lub „wynajmu”. Jaka jest różnica? Okazuje się, że spora!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
poradniki
praca
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Tomek, nyc
rok temu
Info dla bogatych: prosty przykład, wystarczy połozyc dywan na podloge i już nie wiesz jak ta podłoga pod spodem wygląda. Kupowanie kota w worku, trzeba być amerykanem, żeby to przeszlo.... W Polsce nie sądzę, żeby się przyjęło. Nie raz widziałem jak do nowo zrobionego apartamentu, który nie miał żadnych mankamentów wpadał designer z pomocnikami... Popowieszali obrazy (zniszczyli ściany), wnosząc meble walneli to tu to tam (zniszczyli millwork), przy okazji wpadali w samo zachwyt... A te meble, dywany i sofy trzeba jeszcze wynieść potem... (one są wynajęte specjalnie na tą okazję z następnej firmy która zajmuje się wynajmowaniem mebli🤣). Jednym słowem po takich delikwentach wpadam, poprawiam i maluję jeszcze raz🤗. Klient w sumie płaci, więc usługa skierowana do bogatych lubiących płacić 2x za to samo, bo niestety większości ludziom brakuje wyobraźni. I don't mind, good for me! Jak stać was na designera, wezdzie go ze sobą do pustego apartamentu/domu razem z inspektorem, który ma pojęcie o construction. Dla biedniejszych: nie zrozumcie mnie źle... Home staging to jest wielki bussines, średnia zarobków w USA to 50 000 rocznie, w nyc 80-120tys., można z tego przyzwoicie żyć. Takze jak macie plecy w postaci architekta/dewelopera/designera/sprzedajacego (real estator) to może być to dobry sposób na zarobek. Pamiętajcie, zarabia się na bogatych! Szanujmy, nie opodatkowujemy jak we Francji i spełniajmy ich zachcianki.
Erina
rok temu
HS powinien pokazać możliwości nieruchomości dla przyszłego nabywcy a nie ukrywać wady.. Myślę że niektórzy nie znają definicji założenia...
Tomeknyc
rok temu
Jest to osoba która ma pozasłaniać wszelkie niedoróbki w wykończeniu i wizualnie spowodować, ze pomieszczenie będzie wydawać się większe niż jest w rzeczywistości.
Tomek, nyc
rok temu
W jednym zdaniu.... To są ludzie którzy mają ukryć wszelkie wady i niedociągnięcia w wykończeniu i spowodować ze mieszkanie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Zanim kupicie nieruchomość, każcie wszystko wynieść i obejrzyjcie pustą.