Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
CHE
|

Ekstrawertyk - kto to jest? Jak go rozpoznać?

1
Podziel się

Ekstrawertyk to osoba bardzo otwarta, lubiąca przebywać z innymi ludźmi, a w towarzystwie zwracająca na siebie uwagę. Ekstrawertyk jest pełen energii, bardzo często optymistycznie nastawiony do życia, mówiący dużo i emocjonalnie. Przez osoby wokół uważany jest na pewnego siebie. Bardzo często ma predyspozycje na lidera.

Ekstrawertyk - kto to jest? Jak go rozpoznać?
Ekstrawertyk - kto to jest? Jak go rozpoznać? (mBank, mBank)
bDyzAhGZ

Ekstrawertyk – kim jest i jakie ma cechy osobowości?

Ekstrawertyk to jeden z najczęstszych typów osobowości w społeczeństwie. Cechuje go energiczność, towarzyskość i otwartość na innych ludzi. Ze względu na wysoką ekspresję posiada wiele cech przywódczych i ma predyspozycje na bycie liderem. Nieustannie jest w ruchu. Nie lubi stagnacji. Potrzebuje impulsów, które napędzają go do działania. Ekstrawertyk patrzy na świat z nadzieją i optymizmem. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach szuka rozwiązani.

Ekstrawertyk to osoba, której nie trzeba namawiać na skok na bungee, wyprawę na koniec świata czy ryzykowną inwestycję. Lubi podejmować wyzwania i we wszystkim upatruje szansy na rozwój czy przygodę! Bardzo dobrze radzi sobie także ze stresem.

bDyzAhHb

Jednak ultra pozytywne nastawienie do świata sprawia, że ekstrawertycy często nie widzą prawdziwego zagrożenia, a przez bardziej ostrożne typy osobowości uważane są za niepoważne. Ekstrawertyk nie lubi też monotonni, a wszystko, co rutynowe szybko zaczyna go nudzić, a nawet frustrować. Ekstrawertycy nie są też najlepszymi słuchaczami, bo zwykle zależy im bardziej na tym, by w towarzystwie to oni byli na świeczniku.

Ekstrawertyk predyspozycje zawodowe

Ekstrawertyk to osoba, która doskonale odnajdzie się w zawodach związanych z byciem w centrum uwagi. To urodzeni liderzy i przywódcy. Jednocześnie doskonale odnajdą się w wolnych zawodach związanych z kreatywnością. Dziennikarstwo, zawody artystyczne takie jak aktor czy piosenkarz, a także PR – to miejsca, gdzie ekstrawertyk będzie mógł zabłysnąć. To także wspaniali sportowcy czy podróżnicy. To wspaniali politycy, adwokaci, a nawet nauczyciele.

Ekstrawertyk bowiem sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagany jest kontakt z innymi ludźmi, duża aktywność i wytrzymałość na stres.

bDyzAhHh

Ekstrawertyk a introwertyk

Ekstrawertyk to określenie typu osobowości, które zostało użyte po raz pierwszy w 1921 roku przez psychiatrę Carla Gustawa Junga. Na drugim biegunie jest introwertyzm, czyli osobowość bardzo wrażliwa, zamknięta i źle znosząca zmiany czy nowe doznania.

Ekstrawertyk działa dokładnie odwrotnie. Potrzebuje zmian i stymulacji jak powietrza.

Podczas gdy introwertyk skupia się na wewnętrznych przeżyciach i szuka spokoju oraz stabilizacji, ekstrawertyk wciąż podejmuje nowe wyzwania i cele, szuka kontaktu z innymi ludźmi, podejmuje ryzyko.

bDyzAhHi

Choć stuprocentowych ekstrawertyków jest stosunkowo niewielu, to jeden z najczęstszych typów osobowości, które w większym lub mniejszym stopniu dominują w społeczeństwie. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDyzAhHC
praca
poradniki
KOMENTARZE
(1)
Mariusz
miesiąc temu
BZDURA Nie ma czegoś takiego jak Ekstrawertyk czy Introwertyk. Są zachowania ekstrawertyczne lub introwertyczne. Kto Wam pisze te teksty????