Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
KUŁ
|
aktualizacja

Czcionka w CV

0
Podziel się:

Czy jest jedna i powszechnie uważana za właściwą czcionka w cv? Niekoniecznie. Najważniejsze, by krój pisma dostosować do stanowiska, na które aplikujemy.

Czcionka w CV
(Flickr, Andrew - CC BY-SA 2.0)

Obecnie mamy do wyboru wiele rodzajów czcionek. Jest Arial (i to kilka rodzajów), Calibri, Times New Roman czy choćby Corbel. Którą wybrać w CV? Na to nie ma prostej odpowiedzi.

Po pierwsze musisz zastanowić się do jakiej firmy kandydujesz. Jeśli starasz się o angaż w poważnej i renomowanej kancelarii prawnej, musisz wybrać w cv czcionkę, która będzie odpowiadać miejscu pracy. W tym wypadku najlepiej wybrać konserwatywną i stonowaną Georgia czy Times New Roman.

Z kolei w przypadku aplikowania do np. w agencji reklamowej, wówczas może „zaszaleć” i wybrać coś mniej przewidywalnego.

Po drugie wybierając czcionkę do CV musisz dopasować nie tylko miejsce pracy, ale i stanowisko. Nawet jeśli będziesz składać dokumenty o pracę w dużej korporacji, ale aplikujesz do bycia osobą związaną z kreacją (np. grafik), to wówczas dużo lepiej wybrać coś co będzie dużo bardziej odzwierciedlało twój charakter.

Po trzecie dobierając czcionkę w CV nie zapominaj, że musisz się wyróżnić. Jeśli nawet korzystasz z gotowego wzoru CV, to postaraj się go zmienić choćby wybierając inny krój pisma. Przecież osoby z HR przeglądać będą dziesiątki, jeśli nie setki podać o pracę.

Po czwarte nie liczy się tylko sam wybór czcionki do CV, ale także jej rozmiar. Nie możesz przesadzić ze zbyt małą czcionką, ale lepiej też nie przedobrzyć i nie napisać o sobie w rozmiarze XXL.

Po piąte kolor czcionki w CV też ma znaczenie. Jeśli postawisz nie na klasyczny czarny, ale na odcienie szarości czy niebieskiego, to wówczas też łatwiej wyróżnisz się z tłumu.

Po szóste jeśli już szalejesz z czcionką w CV, to musisz pamiętać, by wybrać taką, którą inna osoba będzie mogła przeczytać. I nie chodzi tu tylko o sposób łączenia liter, ale o to że część nowych czcionek na komputerach starszych może nie zostać odczytana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
praca
poradniki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)