Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak pisać CV, żeby "ukryć" zbyt młody wiek?

0
Podziel się:

Na dzisiejszym rynku pracy częściej zdarza się, że kandydat ma za dużo, a nie za mało lat. W ogłoszeniach ustalany jest raczej górny, a nie dolny pułap wieku.

Jak pisać CV, żeby "ukryć" zbyt młody wiek?

Większości pracodawców nie trzeba przekonywać, że młody wiek jest zaletą, a nie wadą. O ile idzie w parze z odpowiednim wykształceniem, jest bardzo przez pracodawców pożądany.

Najczęściej też wymogi dotyczące doświadczenia i wykształcenia z góry warunkują wiek kandydatów. Jeżeli konieczne jest wykształcenie wyższe, raczej nie przekonasz pracodawcy, że Twoim atutem jest ukończonych 19 lat.

  • Jak pisać o przerwie w pracy? Ale jeżeli masz odpowiednie wykształcenie, a brakuje Ci doświadczenia, młody wiek może być atutem - tłumaczy, dlaczego nie masz doświadczenia. Za to możesz się chwalić ambicją, entuzjazmem, otwartością na zmiany.

Możesz zgodzić się na mniej korzystne warunki, nadgodziny lub wykonywanie zadań, których bardziej doświadczeni robić nie chcą. Pokażesz w ten sposób, że nie masz wygórowanych żądań, ale za to dużo zapału do nauki.

Pamiętaj jednak, że są stanowiska, które młody człowiek ma niewielkie szanse objąć - zazwyczaj takie, które kojarzone są z dużym prestiżem. Bardziej wiarygodnym doradcą inwestycyjnym będzie osoba po trzydziestce lub starsza niż świeżo upieczony absolwent.

Jeśli więc masz niedużo lat, a ubiegasz się o wyższe stanowisko, pomiń po prostu datę urodzenia w CV. Niech Twoje dokonania (wiedza, doświadczenie) świadczą o Tobie, a nie metryka!

cv
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)