Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak - i czy - pisać w CV o przyczynach utraty pracy?

0
Podziel się:

W CV wcale nie musisz pisać, dlaczego odszedłeś/odeszłaś z poprzedniej firmy. Ale prawie na pewno możesz spodziewać się takiego pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak - i czy - pisać w CV o przyczynach utraty pracy?

Pracodawca będzie chciał poznać nie tylko Twoje doświadczenia zawodowe, ale także okoliczności rozstania się z pracodawcą. Jeżeli są pozytywne - dostałe(a)ś propozycję pracy na lepszych warunkach lub miałe(a)ś większe ambicje, możesz bez wahania o tym powiedzieć potencjalnemu pracodawcy.

Jeśli zostałe(a)ś zwolniony(a), przeanalizuj dlaczego tak się stało. W większości przypadków zwolnienie nie następuje ze względu na kwalifikacje czy wyniki w pracy, a raczej w wyniku konfliktów interpersonalnych. A to wcale nie oznacza, że nie okażesz się atrakcyjnym pracownikiem.

Nie przedstawiaj jednak poprzedniego pracodawcy w negatywnym świetle - to z kolei może wpłynąć źle na Twoją opinię. Lepiej coś przemilczeć niż powiedzieć za dużo.

Jeżeli Twój szef nie był zadowolony z Twoich wyników, nie próbuj ukrywać tego faktu. Nie możesz mieć pewności, czy w kolejnym etapie nie zostaniesz poproszony(a) o referencje lub czy przyszły szef nie skontaktuje się z poprzednią firmą osobiście. Postaraj się przekonać go, dlaczego tym razem się tak nie stanie.

wiadomości
praca
rynek pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)